0

جشن تولد اورانگوتان 50ساله +عکس

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

جشن تولد اورانگوتان 50ساله +عکس

 

جشن تولد این اورانگوتان در کنار کارکنان باغ وحش و ده ها تن از عکاسان و خبرنگاران برگزار شد.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،  به نقل از آر.تی.ال. فرانس، این اورانگوتان سوماترایی یکی از قدیمی ترین از نوع خود در جهان است. مسئولان باغ وحش " لا بواسیر دو دور " برای این اورانگوتان 50ساله جشن تولد گرفتند.
 
 

این جانور حتی یک موی سفید هم ندارد. این اورانگوتان نر 125 کیلو وزن دارد و دارای 16 فرزند می باشد. این میمون بزرگ در مقابل تمام کارکنان باغ وحش و دهها تن عکاس و روزنامه نگار شمع را فوت می کند و قبل از خوردن کیک با قاشق، اول توت فرنگی آن را بر میدارد.

نگهبان این باغ وحش می گوید این اورانگوتان رفتار خوبی با تمامی کارکنان باغ وحش دارد. وخلق و خویی مهربان دارد.
 
 
 
آقای سباستین مدیر باغ وحش می گوید: وی در سال 1962 در جنگل های اندونزی به دنیا آمد، بعد از هفت سال وارد یک پارک در آلمان شد. بعد به باغ وحش دیگری در دویسبورگ رفت و سال 1989 به این باغ وحش میاید و از آن موقع به فاصله 4 تا 5 سال صاحب فرزند شده است. و جالب اینجاست که رابطه خوبی با خانواده خود دارد. برخلاف خصوصیات ذاتی که این حیوان دارد، خیلی مسالمت آمیز زندگی می کند. و پدر خوبی برای فرزندانش می باشد. این اورانگوتان به آب پرتقال و شیرکاکائو خیلی علاقه دارد.
 
 
 
 امانوئل، نگهبان باغ وحش می گوید: این حیوان نیاز زیادی به آب دارد. زیرا در صورت نخوردن آب مثانه اش عفونی می شود. حیوانات بی شماری در این باغ وحش 20 هکتاری وجود دارد و سال گذشته نزدیک به 125000 بازدیدکننده داشت.
جمعه 13 مرداد 1391  6:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها