0

حضور ۲ هزار نفر از اساتید در طرح ضیافت اندیشه در مشهد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حضور ۲ هزار نفر از اساتید در طرح ضیافت اندیشه در مشهد

نسخه چاپيارسال به دوستان
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها اعلام کرد
حضور ۲ هزار نفر از اساتید در طرح ضیافت اندیشه در مشهد

خبرگزاری فارس: محمد محمدیان گفت: ۲ هزار نفر از اساتید در طرح ضیافت اندیشه در مشهد شرکت کردند.

خبرگزاری فارس: حضور ۲ هزار نفر از اساتید در طرح ضیافت اندیشه در مشهد

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در جلسه اختتامیه طرح ضیافت اندیشه استادان با اشاره به اینکه 4 میلیون دانشجو در مراکز آموزش عالی حضور دارند تصریح کرد:‌ برای تربیت جوانان باید فعالیت‌هایی را انجام داد.

وی افزود: درست است که در دوره آموزش و پرورش جوانان دوره‌هایی را می‌گذرانند که آن دوره‌ها جای تأمل نیز دارند اما در دانشگاه برای اینکه ابعاد شخصیتی جوانان متوازن و متعادل شکل بگیرد باید فعالیت‌هایی صورت گیرد.

محمدیان اضافه کرد:‌ مسئولیت انجام چنین فعالیت‌هایی به عهده چه کسی است؛ اصلاً امکانپذیر نیست که حجم وسیعی از جوانان توسط چند مجموعه اداری و یا غیر اداری برای انجام فعالیت‌های فرهنگی در نظر گرفته شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با اشاره به اساتیدی که با مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ارتباط دارند، اظهار داشت: هیچگاه این اساتید نمی‌پذیرند که دانشجویان را به حال خود رها کنیم.

وی افزود: باید از ظرفیت اساتید دانشگاهها برای تربیت دانشجویان استفاده کنیم و ما هیچ راه حلی برای تربیت دانشجویان به غیر از استفاده از ظرفیت اساتید نداریم.

محمدیان با بیان اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت 10 درصد از دانشجویان در کانون‌های خاص و تشکل‌ها حضور پیدا می‌کنند، گفت: ما فکر می‌کنیم که اساتید ما شایستگی تربیت نسل جوان را دارند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با تأکید براینکه اساتید در مقابل دانشجویان احساس مسئولیت می‌کنند، تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری ضیافت اندیشه تربیت اساتید برای پرورش دادن و تربیت دانشجویان است.

وی افزود: اگر در آیین‌نامه برای ارتقای اساتید نگاه فرهنگی دیده شده به دلیل احساس نیاز برای تربیت دانشجویان است.

محمدیان در مورد هدف طرح دانش‌افزایی تشریح کرد: طرح دانش‌افزایی برای آمادگی بیشتر طرح‌های هیئت عملی برای تأثیرگذاری بیشتر بر دانشجویان است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها اضافه کرد: اساتیدی که احساس مسئولیت می‌کنند و بنیادهای اعتقادی دارند مشخص است که نمی‌توانند نسبت به تربیت دانشجویان بی‌تفاوت باشند.

محمدیان ادامه داد:‌ رویکرد ما در طرح دانش‌افزایی که از سوی شورای انقلاب فرهنگی تصویب شده است تربیت چند میلیون جوانی است که به اساتید سپردیم؛ از این‌رو باید بخش فرهنگی پررنگ‌تر اجرا شود.

وی افزود:‌ اگر این رویکرد مورد نظر باشد دیگر بحث کلاس را برای طرح دانش‌افزایی باید برداریم و در این دوره‌ها کارگاه را در نظر بگیریم و یا حداقل باید کلاس‌های مشارکتی باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با اشاره به اینکه آغاز به کار این طرح از سال گذشته بوده است، اظهار داشت: ممکن است انتقادهایی برای برگزاری این طرح‌ باشد ولی تا زمانی که به استانداردهای مورد نظر برسیم به مقداری زمان نیاز داریم.

محمدیان با تأکید براینکه اساتید در این دوره‌ها باید به چالش‌های دانشجویان در زمینه فرهنگی بپردازند، اظهار داشت: اساتید در این دوره‌ها با برگزاری کارگاههای مختلف باید به یک جمع‌بندی مناسب برای رفع چالش‌های دانشجویان برسند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها به اساتیدی که در طرح ضیافت اندیشه استادان در مشهد شرکت کردند، اشاره کرد و اظهار داشت: 2 هزار نفر از اساتید برای شرکت در طرح ضیافت اندیشه  استادان در مشهد حضور دارند و این در حالی است که سال گذشته هزار نفر در طرح ضیافت اندیشه در مشهد شرکت کردند.

انتهای پیام/

 

پنج شنبه 12 مرداد 1391  8:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها