0

هرندي: 5 گل زديم اما از داوري ناراضي‌ام/ داماش واقعي را از هفته هفتم ببينيد

 
hakan_01
hakan_01
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1390 
تعداد پست ها : 3112
محل سکونت : TaBrIz

هرندي: 5 گل زديم اما از داوري ناراضي‌ام/ داماش واقعي را از هفته هفتم ببينيد

امید هرندی

امید هرندی از نسل تازه مربیان ایران است که همواره به پشت خط ماندن‌شان عادت کرده‌ایم. مربیاني جوان و پرانرژی که اگر زودتر به آنها اعتماد می‌کردیم شايد نيازي نبود اين همه پول را خرج مريبان درجه دوم خارجي كنيم. هرندي با پيروزي پرگلي كه مقابل پيكان به دست آورد از بهترين مربيان هفته سوم بود. گفتگوي او را با سايت گل در ادامه مي‌خوانيد.

بهترين مربي هفته شديد آقاي هرندي. نظرتان را درباره این انتخاب مي‌شنويم.

خوشحالم از اینکه تیم داماش توانست نتیجه‌ای که استحقاقش را داشت کسب کند و من هم به عنوان مربی نقشم را توانستم درست انجام دهم. هرچند که کار سایر مربیان لیگ را هم می‌ستایم. از سايت گل هم سپاسگزارم که همواره با تحلیل‌ها و نقدهای هوشمندانه به ارتقای فوتبال کمک می‌کند.

 

بازی با پیکان و حواشی تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

از بضاعت تیم و بچه ها راضی هستم. درد دل زیاد دارم اما گاهی فکر می‌کنم اگر من گله کنم آن وقت آقاي عابدینی زیر این همه فشار باید چه بگوید؟ مشکل فقط برای من نیست و او به عنوان سپر بلای همه زجر بسیاري کشید. واقعیت این است که ما بر مبنای داشته‌هایمان هر آنچه که می‌توانستیم را جذب کردیم. بازیکنانی که از دست دادیم شاخص بودند، اما آنها که ماندند و آنها که به ما ملحق شدند همان‌هایی هستند که ما انتظارشان را داشتیم. خوشحالم که تیمی یکدست داریم و از همه مهم‌تر سختکوش و غیرتمند که تا کنون با ما ساخته‌اند. خودم را گول نمی‌زنم، چون می‌دانم که نقاط ضعف زیاد داریم و باید هر چه زودتر برطرف‌شان کنیم. مهم‌ترین مشکل ما عدم انجام یک بدنسازی منسجم است که باید هر چه زودتر بدن بازیکنان‌مان را به فرم ایده‌آل برسانیم. در بازی مقابل پیکان 5 گل زدیم و بیشتر از آن گل خراب کردیم که این موجب ناراحتی من می‌شود، چون در همه بازی‌ها شاید این همه موقعیت برای ما فراهم نشود.

در مورد بازی هفته آينده مقابل سایپا بگوييد.

مطمئن باشید یکی از بازی‌های جذاب هفته را شاهد خواهید بود. ما با آنکه مهمان هستیم یک بازی تهاجمی را به نمایش خواهیم گذاشت، مخصوصا که مطمئن هستم هواداران ما را آنجا هم تنها نمی‌گذارند. در کرج برعکس بندرعباس مشکل گرمای وحشتناک نخواهیم داشت و می‌توانیم بازی خوبی انجام دهیم. سایپا قوی‌ترین تیمی است که از ابتدای لیگ مقابلش بازی می‌کنیم و از وجود بازیکن‌های باکیفیتی سود می‌برد. سعید دقیقی در نوک و رحمان احمدی درون دروازه نقطه قوت‌شان هستند. در کل سایپا یک تیم به معنای واقعی است. البته ما بعد از بازی با سایپا قصد داریم از تعطیلی ده روزه لیگ حداکثر استفاده را برای بازسازی خود انجام دهیم تا با دست پر مقابل پرسپولیس قرار بگیریم.

از داوری بازی با پیکان ناراضی بودید؟

واقعیت این است که من خیلی دوست نداشتم در این مورد حرف بزنم، اما دوست هم ندارم سر تیمم را جلوی این همه هوادار پرشور ببرند و بعد کلمه‌ای در مقام اعتراض از آنها بیرون بیاید و آن وقت محروم‌مان کنند! خدا را شکر که هواداران صبوری کردند و هیچ نگفتند. ولی هزار بار اگر فیلم پنالتی آخر بازی را نگاه کنید محال است که به خطا رای بدهید. ضربه ایستگاهی گل پیکان به هیچ وجه اصلا خطایی روی نداده بود. یک پنالتی مسجل هم روی متوسل‌زاده گرفته نشد. این نوع داوری خیلی اذیت‌مان می‌کند. تصور کنید اگر ما قادر به زدن 5 گل نمی‌شدیم با این همه اشتباه چه نتیجه‌ای روی می‌داد.

شما پس از مدت‌ها به عنوان یک مربی بومی بر نیمکت داماش نشسته‌اید. این وظیفه شما را سنگین نمی‌کند؟چون اگر هرندی نتیجه نگیرد، شاید اینجا تا مدت‌ها دیگر کسی سراغ مربیان بومی نرود!

ما علاوه بر بازیکن‌سازی و اعتماد به جوانان آینده‌دار، مبنا را بر حمایت از مربیان جوان هم گذاشته‌ایم. این درست نیست که یک مربی لیگ برتری پول زیادی بگیرد اما یک مربی تیم پایه یک دهم آن را هم دریافت نکند و خیلی وقت‌ها رایگان کار کند. این انگیزه آدم را از بین می‌برد. چه من باشم یا نباشم، قرار بر این شده از مربیان جوان و آینده‌دار بومی در تیم‌های پایه در همه سطوح استفاده شود و دیگر عرصه از وجودشان خالی نشود.

حرف پایانی؟

از هواداران‌مان می‌خواهم همانگونه که تا کنون از ما حمایت کرده‌اند باز هم پشت تیم‌شان بایستند. اگر فرصتی باقی ماند قول می‌دهم داماش واقعی را از هفته هفتم، هشتم به بعد ببینید و لذت ببرید. ما جوانان آینده‌داری داریم که به مرور از همه آن‌ها استفاده می‌کنیم و به فوتبال کشور تقدیم‌شان می‌کنیم. بازیکنان جوانی مانند هادی محمدی که به اعتقاد من باید فیکس تیم امید بازی کند. من نمی‌توانم در آغاز لیگ از همه آنها همزمان سود ببرم اما یقین داشته باشید تا پایان لیگ ما چند پدیده رو خواهیم کرد.

http://www.uploadax.com/images/86831701968039941449.gif

نذر کردم اگر نیایی پیاده از یادت بروم

پنج شنبه 12 مرداد 1391  3:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها