0

برگزاری گارگاه آموزشی عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده

 
qolameali
qolameali
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1390 
تعداد پست ها : 1301
محل سکونت : اصفهان

برگزاری گارگاه آموزشی عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده

قم - خبرگزاری مهر: تشکیل حلقه های قرآنی توسط کارکنان یکی از نواحی بسیج و برگزاری گارگاه آموزشی عفاف و حجاب، بیانیه سپاه در محکومیت کشتار مسلمانان میانمار از عناوین خبرهای سپاه قم است.

به گزارش خبرگزاری مهر گارگاه آموزشی عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده به همت بسیج جامعه زنان علی بن ابیطالب (ع) برگزار شد.
 
حجت الاسلام خواجوی از مربیان شجره طیبه صالحین در قم، طی سخنانی ضمن برشمردن آموزه های تربیتی اسلام، هدف اصلی شجره طیبه صالحین را کادرسازی و نیروسازی برای انقلاب اسلامی دانست و گفت: سرگروهای صالحین باید دیدگاه یکسانی از مفاهیم ارزشی مثل حجاب و عفاف داشته باشند تابتوانند افرادی با مکتب های یکسان تربیت کنند.
 
فرمانده حوزه شش بسیج خواهران نیز در حاشیه برگزاری این کارگاه هدف از اجرای این طرح را توانمند سازی مربیان و دست اندر کاران تربیتی و به کارگیری آنان در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه معرفی کرد.
 
میرزایی افزود: از شرکت کنندگان در این دوره انتظار می رود هر یک نفرآموزش دیده پنج نفر از افراد آسیب دیده در امر حجاب و عفاف را در جامعه شناسایی و نسبت به ارشاد و اصلاح وضعیت آنان اقدام کنند.

این کارگاه با شرکت 480 نفر از مربیان و سرگروهای شجره طیبه صالحین و اعضاء، برگزار شد که در آن شبهات حقوق زن و خانواده، آشنایی با روش های صحیح تربیت دینی در موضوع عفاف و حجاب، مفهوم شناسی، مبانی و فلسفه عفاف و حجاب از منظر قرآن، شیوه های نفوذ دشمن در مسئله حجاب و نیز تهاجم فرهنگی، روش های تربیت دینی عفاف و حجاب و درپی آن بررسی روابط دختر و پسر و تاثیر آن بر آمار طلاق، تفاوت های حقوقی زن و مرد و عوامل طلاق مورد بررسی قرار گرفت.
 
تشکیل حلقه های قرآنی توسط کارکنان یکی از نواحی بسیج

مسؤل دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج امام حسن (ع)  از تشکیل حلقه های قرآنی در بین کارکنان این ناحیه خبر داد و گفت: در این حلقه های ابتکاری پایوران ناحیه با حضور در حسینیه امام صادق (ع) در سه سطح روخوانی، روانخوانی و تجوید با حضور مربیان مجرب به آموزش می پردازند.
 
حجت الاسلام احمد احمدی کاربردی تر شدن آموزش قرآن کریم را یکی از اهداف تشکیل حلقه های قرآنی برشمرد و افزود: ایجاد زمینه انس بیشتر با کلام وحی، ارتقاء سطح قرآنی کارکنان ناحیه و آشنایی بیشتر با مفاهیم و موضوعات تفسیری قرآن کریم از دیگر اهداف تشکیل این حلقه هاست.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های ناحیه مقاومت بسیج امام حسن (ع) در ماه مبارک رمضان ادامه داد: بیان تفسیر سوره حجرات توسط یکی از اساتید حوزه و دانشگاه طی 12 جلسه، تهیه و توزیع یک جلد از استفتائات مقام معظم رهبری و اجرای مسابقه از بخش احکام نماز و روزه، بیان احکام و مسائل مربوط به ماه مبارک رمضان و برگزاری جلسات قرآنی در سطح حوزه و پایگاه های مقاومت بسیج از جمله برنامه های این ناحیه در ماه مبارک رمضان می باشد.
 
سکوت در برابر کشتار میانمار نمونه بارز ادعاهای دروغ غرب در زمینه حقوق بشر است
 
سپاه قم در بیانیه ای آورده است: در آستانه ماه مبارک رمضان این شهرالله اعظم؛کشتار فجیع و بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار توسط گروه‌های تندرو بودایی تنها به دلیل اتهامات واهی خشم همه مسلمانان و بشردوستان جهان را برانگیخته است.
 
در این بیانیه آمده است: مهم آن است که مسلمانان میانمار با سابقه طولانی سکونت در ایالت راخین از ابتدایی ترین حقوق انسانی خویش محروم بوده و دولت خود فروخته میانمار ایشان را به رسمیت نمی شناسد و همین امر موجب شده تا تندروهای بودایی با چراغ سبز دولت خودباخته خود در کشتار فجیع وضد بشری از هیچ اقدامی فروگذار نباشند و جامعه جهانی نیز با سکوت معنا دار در واقع حامی اصلی این نسل کشی آشکار است.
 
این بیانیه ادامه می دهد: بی شک این اقدامات ضد انسانی باهدف، از میان بردن نام اسلام از میانمار است، زیرا امروزه آوازه اسلام ناب محمدی کشورهای مختلف جهان را فرا گرفته و امواج خروشان بیداری اسلامی، صحنه خاورمیانه و شمال آفریقا و حتی دول اروپایی را تحت الشعاع قرارداده، از این رو قدرت‌های استکباری به لحاظ خوف از خطر سقوط، می‌کوشند با تحریک عناصر تندروی کشورها، به سرکوب و نابودی مسلمانان بپردازندتاشاید سرانجام تلخ خویش را کمی به تاخیر بیاندازند.
 
در این بیانیه عنوان شده است: به راستی در دنیایی که فریاد حمایت از دموکراسی وحقوق بشر و آزادی بیان، گوش‌فلک را کر کرده، این گونه نسل‌کشی آشکار و مبارزه با آزادی دینی چگونه توجیه می شود؟! گناه مسلمانانی که می‌خواهند صرفاً به اعمال دینی خود بپردازند در حالی که از کمترین حدَ آزادی (حقوق شهروندی) برخوردار باشند، چیست؟آیا زمان آن نرسیده تا مجامع بین‌المللی و در رأس آن شورای (به اصطلاح) امنیت سازمان ملل متحد با این حوادث  تلخ که قلب هرآزادمردی را به درد می آورد مقابله کنند؟
 
این بیانیه می افزاید: این تراژدی غم بار دیر زمانی است که بر علیه مسلمانان در اقصی نقاط دنیا و با حمایت مستقیم سردمداران کفر به سرکردگی شیطان بزرگ (آمریکای خونخوار) کلید خورده و جوامع مسلمین در سراسر دنیا باید بدانند تنها راه نجات همان فریاد رسای امام راحل عظیم الشأن یعنی وحدت کلمه است که می تواند آنان را از یوق استعمار واستثمار رهایی بخشد.
 
سازمان بسیج حقوق دانان استان مقدس قم ضمن محکوم کردن کشتار فجیع مسلمانان مظلوم در کشور میانمار و ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار آنان، از مجامع بین‌الملل می‌خواهد که با تدابیر لازم، از وقوع چنین حوادث هولناک و تأسف‌بار جلوگیری به عمل آورندوآمادگی خود را درجهت حمایت حقوقی مظلومان حادثه بر اساس منشور سازمان ملل متحد اعلام می دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

پنج شنبه 12 مرداد 1391  3:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها