0

مهاجم اسبق اينتر و مقدونيه به ذوب‌آهن پيوست

 
savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5409
محل سکونت : بوشهر

مهاجم اسبق اينتر و مقدونيه به ذوب‌آهن پيوست

مهاجم اسبق اينتر و مقدونيه به ذوب‌آهن پيوست


در کارنامه‌ي ورزشي او نام باشگاه‌هايي همچون اينتر ايتاليا و پارتيزان بلگراد مشاهده مي‌شود ، هرچند که اين امر نيز ديده مي‌شود که او حتي يک‌بار نيز براي اين تيم ها به ميدان نرفته است .


تيم بحران‌زده‌ي ذوب‌آهن پس از قبول سومين شکست متوالي خود در آغاز رقابت‌هاي ليگ برتر تصميم گرفته است تا نقاط ضعف خود را برطرف نمايد و با جذب بازيکنان خارجي سر و ساماني به تيم خود دهند. بر همين اساس مطلع شديم که آکو استويچکوف با تيم ذوب‌آهن به توافق رسيده است ، مهاجمي که در کارنامه‌ي ورزشي او نام باشگاه‌هاي بزرگي همچون اينتر ايتاليا و پارتيزان بلگراد مشاهده مي‌شود ، هرچند که اين امر نيز مشاهده مي‌شود که او حتي يک‌بار نيز پيراهن اين تيم‌هاي بزرگ را بر تن نکرده است و همواره بطور قرضي راهي تيم‌هاي ديگر که اتفاقا به هيچ وجه مطرح نبوده‌اند ، شده است.

به گزارش گل آکو استويچکوف در 29 آوريل 1983 در مقدونيه به دنيا آمده است و در مجموع يکي از بازيکنان بزرگ مقدونيه محسوب مي‌گردد. او که به نوعي محصول باشگاه اينتر محسوب مي‌گردد ، در سال 2001 درحالي که او فقط 19 سال داشت ، پس از پشت سر گذاشتن يک فصل موفق با تيم بلاسيکاي مقدونيه (با زدن 7 گل در 15 بازي) راهي اين باشگاه پرافتخار و مشهور ايتاليايي شد و يک‌سال در اردوي اين تيم حضور داشت و اما هيچ‌گاه افتخار برتن کردن پيراهن نرآتزوري را نيافت. او در طول فصل 02-2001 در تيم جوانان اينتر حضور داشت و به همراه هموطن خود يعني گوران پاندف ، توانست ليگ جوانان ايتاليا را فتح نمايند. او پس از اين فصل کوچ خود از سن‌سيرو را آغاز کرد و بطور قرضي راهي تيم‌هاي ديگر شد.

ابتدا به سري سي ايتاليا رفت و براي تيم اسپزيا در فصل 03-2002 توپ زد و در 14 بازي که براي اين تيم انجام داد گلي به ثمر نرساند. او فصل 04-2003 را در لهستان سپري کرد و در تيم گورنيک زابژه توپ زد. او حتي در اين تيم نيز جايگاه ثابتي نداشت و در طول فصل 5 بازي انجام داد و فقط يک گل زد. او در سومين فصلي (05-2004) که بطور قرضي از اينتر راهي تيم‌هاي ديگر مي‌شد به يکي از ليگ‌هاي محلي ايتاليا در منطقه‌ي آبروتزو تبعيد شد و در ليگي موسوم به اکسلنزا که به نوعي در رده‌ي ششم برترين ليگ‌هاي ايتاليا محسوب مي‌گردد ، حضور يافت و در تيم کستل دي‌سانگرو توپ زد و حتي در اين تيم و اين ليگ نيز چندان موفق نبود و در طول مدت حضورش 8 بار به ميدان رفت و يک گل زد. او در ادامه‌ي همين فصل بار ديگر به سري سي ايتاليا بازگشت و در تيم آندريا بات توپ زد و براي اولين بار در يک تيم ايتاليائي جايگاه تقريبا ثابتي يافت و در 20 بازي که انجام داد دو گل را نيز به ثمر رساند.

اين ملي‌پوش مقدوني در فصل 06-2005 رسما به تيم لويه‌رويس بلژيک انتقال يافت تا به همراه اين تيم در ليگ برتر بلژيک حضور يابد. او با پيراهن اين تيم 14 بار به ميدان رفت و 7 گل نيز به ثمر رساند. او در فصل 07-2006 به تيم پارتيزان بلگراد پيوست اما با توجه به آن‌که جايگاهي در اين تيم نداشت در ادامه‌ي همين فصل راهي تيم دبرسن مجارستان شد و علاوه برآن‌که در طول دو فصل حضور خود در اين تيم در 20 بازي شش گل به ثمر رساند ، اولين قهرماني دوره‌ي ورزشي خود (البته در رده‌ي بزرگ‌سالان) را نيز با اين تيم تجربه کرد. او در سال 2008 و در اواخر فصل 08-2007 بطور قرضي راهي تيم نايرگي‌هازاي مجارستان شد و در فصل بعد نيز در اين تيم حضور يافت و تا در مجموع 25 بار پيراهن اين تيم را بر تن کند و 6 گل به ثمر برساند.

استويچکوف در سال 2009 بطور رسمي راهي تيم آرائوي سوئيس شد تا در ليگ اين کشور با پيراهن اين تيم حضور يابد. او در طول سه فصلي که در اين تيم حضور داشت 67 بار به ميدان رفت و فقط 23 گل به ثمر رساند. نکته‌ي جالب در مورد اين مهاجم آن است که او در فصل گذشته 21 بار پيراهن آرائو را بر تن کرده است و فقط 3 بار پايش به گلزني باز شده است.

حال اين مهاجم ملي‌پوش با سابقه‌ي انجام 41 بازي ملي و زدن فقط 5 گل ، راهي تيم ذوب‌آهن شده است تا سر و ساماني جدي به خط حمله‌ي اين تيم بدهد.

 

پنج شنبه 12 مرداد 1391  2:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها