0

امضای مخفی اوباما برای کمک به تروریست ها/سند

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

امضای مخفی اوباما برای کمک به تروریست ها/سند

 

امضای مخفی اوباما برای کمک به تروریست ها/سند
دویچه وله: «به گزارش 'سی ان ان'، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با امضای حکمی مخفی، اجازه‌ کمک به شورشیان سوریه را صادر کرده است. دولت آمریکا به گفته‌ خود ۲۵ میلیون دلار به شورشیان سوری کمک می‌کند.»
 
[-] اندازه متن [+]
 
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت دویچه وله(DW)، روز پنجشنبه 12 مرداد(August 02) نوشت: «به گزارش "سی ان ان"، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با امضای حکمی مخفی، اجازه‌ کمک به شورشیان سوریه را صادر کرده است. سی ان ان گزارش خود را شامگاه چهارشنبه (1 اوت/11مرداد) به وقت محلی با استناد به گفته‌ های مقامات آمریکایی منتشر کرده است. طبق این گزارش، اوباما در حکمی که چندی پیش امضا کرده است، اجازه داده که سازمان سیا و دیگر نهادهای اطلاعاتی آمریکا مخفیانه به شورشیان سوری یاری برسانند.»


دویچه وله ادامه داد: «سی ان ان درباره‌ نوع این کمک ‌ها و زمان امضای این حکم توسط رئیس‌‌جمهوری آمریکا اطلاعاتی منتشر نکرده است. منابع سی ان ان صرفا گفته‌اند که این حکم مخفی در ماه‌ های گذشته امضا شده است. دولت آمریکا به گفته‌ خود 25 میلیون دلار به شورشیان سوری کمک می‌کند. این رقم را یک سخنگوی وزارت امور خارجه‌ آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن اعلام کرد. این مقام آمریکایی افزود که کل این کمک اخیرا 10 میلیون دلار افزایش یافته است. طبق گفته‌ دولت آمریکا، این پول برای تهیه‌ تجهیزات "غیرمرگبار" از جمله دارو و وسایل ارتباطی در نظر گرفته شده است. واشنگتن افزون بر آن رقمی بالغ بر 64 میلیون دلار نیز برای کمک‌ های بشردوستانه از طریق سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی در اختیار سوری ‌ها گذاشته است.»106


 

 

پنج شنبه 12 مرداد 1391  12:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها