0

مرغ ارزان از ترکیه می‌آید

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

مرغ ارزان از ترکیه می‌آید

مرغ ارزان از ترکیه می‌آید

مرغ ارزان از ترکیه می‌آید
امیرآبادی قناعت را از مسائل بسیار مهم دانست و با تاکید بر اینکه ائمه جماعات در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند،‌ ابراز داشت: ائمه جماعات باید مردم را به مسئله قناعت و دوری از اسراف که جزو آموزه‌های دینی ما است دعوت کنند.

فارس: نماینده مردم قم در مجلس از خریداری 8 هزار تن مرغ از ترکیه خبر داد و گفت: این مرغ با قیمت 4500 تومان عرضه خواهد شد تا به بازار قیمت مرغ تعادل ببخشد.

احمد امیرآبادی در بیست و ششمین همایش ائمه جماعات استان قم که در سالن همایش‌های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان نظام و در جلسه با نخبگان اظهار کرد: در حال حاضر نکته‌ای که باید مد نظر قرار بگیرد و نیاز روز جامعه ما است مسئله اقتصاد مقاومتی است.
 
وی با بیان اینکه ما در حال حاضر در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با جبهه استکبار قرار داریم، اظهار داشت: جبهه استکبار به سرکردگی آمریکای جهان خوار وارد شده است و جنگی با ابعادی سخت‌تر از هشت سال دفاع مقدس علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته است.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در دوران دفاع مقدس همانند امروز تحریم نبودیم، خاطرنشان کرد: دشمن در حال حاضر بحث تحریم در مسئله اقتصادی را جدی‌تر از هشت سال جنگ تحمیلی دنبال می‌کند.
 
امیرآبادی قناعت را از مسائل بسیار مهم دانست و با تاکید بر اینکه ائمه جماعات در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند،‌ ابراز داشت: ائمه جماعات باید مردم را به مسئله قناعت و دوری از اسراف که جزو آموزه‌های دینی ما است دعوت کنند.
 
وی همچنین توجه به تولیدات داخل را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: ما می‌توانیم با خرید و مصرف تولیدات داخل به چرخ اقتصاد و تولید کشور کمک کنیم.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل مجمع نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در نخستین جلسه مجمع به مسئله حمایت از تولیدات داخلی توجه داشتیم.
 
وی با بیان اینکه در زمینه حمایت از تولید ملی مجمع نمایندگان تصمیم به بازدید از شهرک‌های صنعتی استان گرفت، اظهار کرد: در گام نخست از شهرک شکوهیه که یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی استان است بازدید کردیم و به بررسی مسائل و مشکلات کارخانه‌های تعطیل و نیمه فعال این شهرک پرداختیم.
 
وی همچنین یادآور شد: در خصوص مشکل کشاورزان، دامداران و مرغ داران نیز چند جلسه با حضور اتحادیه‌های مرغ داران، دامداران و مسئولان به صورت مشترک برگزار کردیم و با جمع بندی مشکلات این جمع بندی‌ها را به مجلس بردیم.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دعوت از وزرای کشاورزی و صنعت و معدن برای حضور در مجلس و ارائه توضیحات برای نمایندگان در خصوص مشکلات به وجود آمده اظهار کرد: تمام اخبار دو ماه گذشته مجلس بیشتر حول مسائل اقتصادی بوده است و در طول این دو ماه هفته‌ای نبوده است که وزیری در صحن علنی یا غیر علنی یا در کمسیون‌ها حضور نداشته باشد.
 
امیرآبادی بحث تحریم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: متأسفانه برخی از کشورها که به ما کنجاله سویا می‌دادند بعضاً به دلیل دخالت آمریکایی‌ها مقاومت کردند و از فروش کنجاله به ایران امتناع ورزیدند.
 
وی تاکید کرد: در دو ماه گذشته نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی بیشترین وقت خود را صرف مسائل اقتصادی و ارتباط با وزرا، بخش خصوصی و جلسه با اتاق بازرگانی کردند تا مشکلاتی که در کشور به ویژه در خصوص قیمت مرغ به وجود آمده به نوعی حل شود.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست از برخی از سرمایه‌گذاران قمی برای کمک به واردات مرغ اظهار داشت: با وزرا و معاونان وزرا صحبت کرده و این افراد را معرفی کردیم که سریعاً در واردات مرغ کمک کنند.
 
وی با بیان اینکه اخیراً یکی سرمایه‌گذاران قمی حدود 8 هزار تن مرغ را از ترکیه خریداری کرده و از این هفته وارد می‌کند، ابراز کرد: این مرغ‌ها با قیمت 4500 تومان عرضه خواهد شد تا قیمت مرغ که بعضاً 7 هزار و 500 بود به نوعی بشکند و قول هم داده شده که بیشتر این مرغ وارد استان قم شود.
 
امیرآبادی خاطرنشان کرد: با عرضه مرغ با قیمت 4 هزار و 500 تومان قیمت متعادل می‌شود گرچه ما معتقدیم این میزان هم واقعاً گران است، اما با توجه به شرایط حساسی که در آن قرار داریم لازم است مردم مقداری با دولت و مسئولان همراهی کنند تا در این موقعیت بتوانیم از این پیچ تاریخی عبور کنیم.
 
وی با اشاره به برخی از نقطه نظرها برای عبور از مشکلات اظهار کرد: برخی معتقدند که کوتاه بیاییم و به دنبال ارتباط با آمریکا باشیم، ‌این افراد مرعوب هستند.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته کسانی که روی اصول ایستادند به ویژه مقام معظم رهبری معتقدند باید مقاومت کرد که اگر ما عقب نشینی کنیم آنها چند قدم به جلو خواهند آمد.
 
وی تصریح کرد: این واقعیتی است که مردم عزیز ما باید به آن توجه کنند که اگر ما یک قدم عقب نشینی کنیم آنها صد قدم به جلو می‌آیند و در نهایت می‌گویند که شما باید اسراییل را به رسمیت بشناسید و از حمایت حزب‌الله و حمایت معنوی حماس دست بردارید و در نهایت به جایی می‌رسیم که باید تمام آرمان‌ها و اصولی که برای آن، این همه جان‌فشانی شده است را کنار بگذاریم.گردآوری: گروه خبر سیمرغ

 

پنج شنبه 12 مرداد 1391  12:28 PM
تشکرات از این پست
sr1313
دسترسی سریع به انجمن ها