0

گردان را خراب نکنیم!!

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

گردان را خراب نکنیم!!

 

گردان را خراب نکنیم!!
پس از آنکه تیم فوتبال پرسپولیس بر روی اشتباه سهوی 'شهاب گردان' دروازه بان ملی پوش خود گل تساوی را از تیم گهر دریافت کرد، سیل انتقادات علیه این دروازه بان آغاز شد.
 
[-] اندازه متن [+]
 

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز به نقل از ایرنا؛ تیم فوتبال پرسپولیس درحالی دوشنبه شب برابر حریف تازه راه یافته به رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه آزادی متوقف شد که کمتر نشانی از تیم کهکشانی داشت.


بازیکنان پرسپولیس دراین دیدار که درحضور بیش از 75 هزار هوادار 2 تیم برگزار شد، نمایش خوبی نداشتند و بازیکنان این تیم تنها در20 دقیقه نخست بازی خوب عمل کرده و به گل نیز رسیدند.
این درحالی بود که در باقی لحظات تحت تاثیر تلاش زیاد بازیکنان تیم گهر که برای گرفتن امتیاز به تهران آمده بودند قرار داشتند.
درحالی که پرسپولیسی ها به زعم خود درحال اداره کردن بازی بودند، به یک باره و برروی اشتباه مسلم 'شهاب گردان' گل تساوی را دریافت کردند.
بعد از آن تدابیر کادر فنی و تلاش بازیکنان برای تغییر این نتیجه ثمری به همراه نداشت و تیم پرسپولیس به لطف 'ناداوری' و خوش شانسی تمام از شکست مقابل گهر گریخت.


امااین پایان کارنبودوهواداران که از نتیجه بدست آمده ناراضی بودند انگشت اتهام رابه سمت 'گردان' دروازه بان این تیم گرفتند خبرنگاران و گزارشگران نیز با بزرگ نمایی مسوولیت تساوی پرسپولیس را با تیم گهر بر گردن دروازه بان دوم تیم ملی انداختند و خیلی زود صورت مساله را پاک کردند.
براستی آیا گردان تنها مسوول این تساوی بود؟ آیا گردان را باید میراث خوار علیرضا حقیقی, میثاق معمارزاده و حسین هوشیار دروازه بانان فصل گذشته این تیم خواند؟ سایر بازیکنان در کسب این نتیجه مقصر نبودند؟


کاپیتان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس دراین خصوص گفت: «گل در فوتبال براثر اشتباه به ثمر می رسد و تا اشتباهی پیش نیاید گلی به ثمر نمی رسد.»
محمد پنجعلی افزود: «گل تیم گهر به طور حتم برروی سلسله اشتباهاتی که سایرین نیز درآن دخالت داشتند وارد دروازه تیم پرسپولیس شد.»
به اعتقاد وی درنقطه آغاز این مساله باید پرسید چرا مدافعان دراین صحنه هوشیاری به خرج نداده و اجازه سانتر به هافبک های تیم گهر دادند.


پس از 'گردان' که به صورت سهوی دچار اشتباه شد، سومین اشتباه را نیز بازهم مدافعان کردند آنها نیز به اندازه مهاجم تیم فوتبال گهر فرصت برای دفع توپ داشتند اما تنها ایستادند و نظاره گر به ثمر رسیدن گل بودند.
به اعتقاد پنجعلی 'گردان' یکی از دروازه بان های خوب حال حاضر ایران است. او بر توپ های محوطه جریمه مسلط است با این همه وی نیز اشتباهاتی دارد و نباید با یک اشتباه او را به وضعیت سایر دروازه بانان رفته از این تیم دچار کنیم.


عضو کمیته فنی تیم فوتبال پرسپولیس نیز درحالی که قصد انجام مصاحبه دراین خصوص را نداشت گفت: «هنگامی که گلی به ثمر می رسد تمامی بازیکنان مقصر هستند و نبایستی گل خوردن را بر گردن یک بازیکن انداخت.»
افشین پیروانی ادامه داد: «'شهاب گردان ' دروازه بان دوم تیم ملی است و در طول 3 دیداری که برای پرسپولیس بازی کرده توپ های خوبی را جمع و گرفته است.»

وی تاکید کرد: «به طور حتم در جلسه کمیته فنی از وی دفاع خواهم کرد.»


دروازه بان اسبق تیم ملی و پرسپولیس نیز در این باره گفت : «مسوولان باشگاه پرسپولیس درفصل جدید شهاب گردان را که به طور حتم بازیکن مقبولی نیز بوده از تیم ذوب آهن به این تیم منتقل کردند.»
نیما نکیسا با اشاره به اینکه شهاب گردان تنها مقصر این تساوی نبوده ونیست افزود: «برای کسانی متاسفم که راه حلی برای حل مسایل گردان ندارند و تنها به دنبال پاک کردن صورت مساله هستند.»
به اعتقاد وی باید این گل آسیب شناسی شود و ریشه این اشتباه را پیدا کرد به طور یقین گردان نیز همانند همه نقاط ضعف و قدرت دارد که باید ان را شناسایی و در صدد اصلاح آن برآمد.
وی خطاب به کسانی که این روزها به 'گردان' حمله می کنند، گفت: «باید بروید و دردرون دروازه با آن ابعاد بایستید آنگاه و به واقع دررابطه با گردان صحبت کنید.»


دروازه بان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه هنوز بازیکنان این تیم باهم هماهنگ نشدند، اظهار داشت: «تیم پرسپولیس نیاز به زمان دارد این تیم درفصل جاری تغییرات زیادی کرده و بازیکنان برای آشنایی با یکدیگر نیاز به زمان دارند.»
وی درادامه از مسوولان باشگاه درخواست کرد سرمایه های باشگاه را ازدست ندهند و از همین ابتدا دنبال جایگزین نباشند.
نکیسا ادامه داد: «بازی در تیم های پرسپولیس و استقلال همواره سکوی پرتاب به تیم ملی بوده، کافی است مسوولان به عملکرد خود در فصل گذشته نظری داشته باشند در فصل گذشته ما 2 دروازه بان تیم را که می توانستند بهترین باشند را حذف کرده به طوریکه دیگر هیچ نامی از آنان در میان نیست.»


به گفته وی نباید با این برخوردهای غیر حرفه ای گردان را به عاقبت دروازه بانان فصل گذشته پرسپولیس گرفتار کرد.
تیم فوتبال پرسپولیس درادامه هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال با نتیجه تساوی یک بریک مقابل گهر زاگرس متوقف شد.
 

 

پنج شنبه 12 مرداد 1391  12:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها