0

عصاره های شفا بخش تابستانی

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

عصاره های شفا بخش تابستانی

 

 

 

برای بهره بردن از گرمای تابستان، طبیعت هدایای ویژه ای برای ما دارد. تازگی، سرسبزی، رطوبت و... جادوهای عصاره های تابستانی برای زیبایی ما هستند.

 

عصاره های طبیعی فرار و معطر هستند، آنها هم ردیف گیاهانی هستند که از آنها حاصل می‌شوند و خواص محافظت کننده و ترمیم کنندۀ بی شماری دارند. این عصاره ها میانبرهای گران بهایی هستند که هزاران سال است، انسان از آنها بهره می‌برد. 
این داروهای خوشبو و لطیف می‌توانند به عنوان سرمایه های زیبایی خدمات بسیار زیادی برای ما داشته باشند.   
همچنین با فرارسیدن تابستان، زمانی که دمای هوا شروع به بالا رفتن می‌کند، و خورشید خودش را با سخاوت عرضه می‌دارد، ناراحتی های کوچکی (تعرق، کم آب شدن بدن، احتباس آب) که تغییر فصل به ما تحمیل می‌کند، می‌توانند درمان خود را از این اکسیرهای گران بها بیابند.


گام های سبک
سندروم سنگینی پاها، با حیله و ترفند، در تابستان انتظار ما را می‌کشد! در واقع، گرما و بازگشت عروقی با هم سازش ندارند و پاها به احتباس آب و جریان نامناسب خون مبتلا می‌شوند.
عصاره های گیاهی برای عروق خاصیت ضد التهابی و ضد گرفتگی دارند و می‌توانند به سرعت درد را تسکین دهند، خون را به جریان بیندازند و باعث تحریک گردش خون در عروق بشوند! در این زمینه قارچ و عصارۀ درخت سرو برای از بین بردن احساس سنگینی در ناحیۀ پاها بسیار مؤثر هستند. 
برای از بین گرفتگی، عصارۀ سدر نیز تسکین دهنده است. اگر این عصاره که با 2 یا 3 قطره روغن نباتی مخلوط شده روی ناحیه مالیده و ماساژ داده شود، برای شروع تابستانی همراه با احساس سبکی مفید خواهد بود. 

زیر آفتاب
در تابستان، پوست برای حفظ لطافت و رطوبتش، نیاز دارد که به خوبی آبرسانی شود.
آیا برای رسیدن به این هدف دستورالعمل معجزه آسایی وجود دارد؟ هر شب مالیدن عصارۀ گل گاو زبان (سرشار از اسیدهای چرب) پوست را زنده و شاداب می‌کند.
با این حال حواستان باشد که از عصارۀ گل گاو زبان به عنوان برنزه کننده استفاده نکنید زیرا حاوی این عصاره در زیر نور آفتاب، آسیب زننده است.

علاوه بر گل گاو زبان عصارۀ این گیاهان را هم در نظر داشته باشید: برگاموت (ترنج)، کرفس، لیمو ترش، نارنگی، پرتقال تلخ، گریپ فروت و دانه های ریز پرتقال. 

در صورت شدید بودن آفتاب، و بروز سوختگی درجه یک می‌توانید 2 تا 3 قطره عصارۀ اسطخودوس خالص یا مخلوط را روی محل سوختگی بمالید تا بهبود یابد.

 

چند ترفند
حواستان باشد از میزان تجویز شده بیشتر استفاده نکنید! در واقع، عصاره های گیاهی کنسانتره های بسیار فعالی هستند که نباید از مقدار توصیه شدۀ آن فراتر رفت، در صورت رعایت نکردن این نکته، عصاره ها می‌تواند آثار جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشند. ضمناً به زنان باردار توصیه می‌شود از عصاره ها استفاده نکنند، حداقل در سه ماه اول بارداری. 

از آنجایی که توصیه می‌شود هنگام گرما آب بیشتری نوشیده شود، می‌توانید چند قطره آب لیمو ترش، پرتقال، نعنا یا برگاموت (ترنج) به آبی که می‌خواهید بنوشید، اضافه کنید. در نتیجۀ این کار عطش به میزان بسیار زیادی رفع می‌شود ضمن اینکه کالری این عصاره ها صفر است! با این ترفند دلپذیر، نوشیدنی تان روان کننده تر و قوی تر خواهد شد.

شما طرفدارهای دوش گرفتن های نیروبخش هستید؟ اتفاقاً در این موقعیت هم عصاره های گیاهی وارد میدان می‌شود. 3 قطره عصارۀ صنوبر جنگلی را در ژل بدن تان بریزید و بگذارید مواد فعال آن باعث انقباض عضلانی شما ‌شوند. 

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

پنج شنبه 12 مرداد 1391  9:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها