0

ممانعت آل‌سعود از تشییع جنازه همسر شیخ نمر/شرق عربستان ناآرام است

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

ممانعت آل‌سعود از تشییع جنازه همسر شیخ نمر/شرق عربستان ناآرام است

 

  رژیم سعودی شب گذشته از تشییع پیکر همسر شیخ "نمر باقر النمر" در حالی ممانعت ورزید که شعار "مرگ بر آل‌سعود" معترضان عربستانی در این کشور طنین‌انداز شده بود.

 

خبرگزاری فارس: ممانعت آل‌سعود از تشییع جنازه همسر شیخ نمر/شرق عربستان ناآرام است

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی العوامیه، شب گذشته هزاران شهروند عربستانی ساکن مناطق شرقی عربستان پیکر همسر شیخ "نمر باقر النمر"، روحانی برجسته عربستانی در بند رژیم سعودی را تشییع کردند.

این درحالی است که نیروهای امنیتی سعودی از تحویل پیکر همسر شیخ نمر به خانواده وی امتناع کرده و پیکر او را در میان تدابیر شدید امنیتی و در یک خودرو امنیتی وابسته به رژیم تا شهر صفوی همراهی کردند.

همچنین این نیروها مانع تشییع پیکر همسر شیخ توسط مردم و خانواده وی شدند و پس از طی مسافت 50 متر اقدام به متفرق کردن تشییع کنندگان کردند.

این اقدام نیروهای امنیتی رژیم سعودی خشم و غضب اهالی مناطق شرقی عربستان را به دنبال داشت و موجب خروج هزاران نفر از آنها در تظاهراتی اعتراض آمیز به این نحوه برخورد رژیم با تشییع پیکر همسر شیخ نمر شد.

معترضین عربستانی در تظاهرات شب گذشته خود ضمن دفاع از مواضع دلیرانه شیخ نمر در مقابله با رژیم و دفاع وی از حقوق بشر پایمال شده توسط رژیم سعودی خواستار آزادی بی قید و شرط شیخ نمر و تمام بازداشت‌شدگان ازادی بیان و سیاسی شیعی و سنی عربستانی در بند رژیم سعودی شدند.

تظاهرات‌کنندگان عربستانی در حمایت قیام مردم بحرین همچنین شعار "سرنگون باد رژیم آل خلیفه" و "بحرین آزاد است" و "نیروهای سپر جزیره باید بحرین خارج شوند" را سر دادند.

این درحالی است که احساسات ضد حکومتی در عربستان سعودی همچنان در حال افزایش است. شب گذشته مردم عربستان در شهر "الصفوه" در شرق این کشور تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات شعار "ملت خواهان سرنگونی آل سعود است" و "مرگ بر آل‌سعود" را سردادند، همچنین تظاهرات‌کنندگان عربستانی ضمن تاکید بر سرنگونی خاندان آل سعود حاکم، آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شدند.

این تظاهرات نیز پس از مراسم تشییع جنازه همسر شیخ النمر باقر النمر برپا شد.

همچنین شهرهای "تاروت" و "العوامیه" در شرق عربستان نیز شب گذشته صحنه برگزاری تظاهرات‌های اعتراض آمیز به سیاست‌های امنیتی رژیم سعودی و بازداشت شیخ نمر بود.

چهارشنبه 11 مرداد 1391  8:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها