0

اسرائیل پشت صحنه سریال الفاروق عمر ایفای نقش می‌کند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اسرائیل پشت صحنه سریال الفاروق عمر ایفای نقش می‌کند

نسخه چاپيارسال به دوستان
نویسنده پایگاه مراکشی:
اسرائیل پشت صحنه سریال الفاروق عمر ایفای نقش می‌کند

خبرگزاری فارس: نویسنده پایگاه مراکشی با اشاره به دشمنی وهابیون سعودی با تفکر اسلامی ایران پخش سریال الفاروق عمر را جنگ سریال‌ها بین ایران و عربستان می‌داند و معتقد است که اسرائیل پشت صحنه است.

خبرگزاری فارس: اسرائیل پشت صحنه سریال الفاروق عمر ایفای نقش می‌کند

 

به گزارش خبرگزاری فارس، نویسنده پایگاه خبری «هسپرس» مراکش در مقاله‌ای با عنوان «جنگ سریال‌ها بین ایران و عربستان» می‌نویسد: جدال بر سر به تصویر کشیدن صحابه در برنامه‌های نمایشی این روزها با اقدام «mbc» در پخش سریال الفاروق عمر ادامه دارد اما گویا این جدال از جدالی دینی تبدیل به جدالی سیاسی شده است.

وی معتقد است که انگیزه سیاسی با همه رنگ‌ها و لباس‌های طائفه‌ای و مذهبی که در منطقه وجود دارد به عرصه به تصویر کشیدن صحابه آمده است و رقابت گسترده‌ای را بین شبکه‌های ماهواره‌ای ایجاد کرده است.

نویسنده این مقاله با اشاره به نوشته‌های روزنامه‌های سعودی هدف از ساخت و پخش سریال «الفاروق عمر» را تلاش وهابیون برای غلبه بر فکر شیعی [و اسلامی] که توسط ایران دنبال می‌شود می‌داند و می‌نویسد: از نظر سعودی‌ها ایرانی‌ها دشمن تاریخی آنها هستند که در جنگ قادسیه به رهبری سعد ابن ابی وقاص و عمر بن خطاب آنان را شکست دادند! و باید از گذشته عبرت گرفت.

به نوشته مقاله‌نویس این پایگاه مراکشی، عربستان به دنبال ایجاد جنگ رسانه‌ای بین ایرانی و عربستان است لذا پخش سریال الفاروق عمر از نظر او مقابله عربستان با خطر مفروضی به نام خطر ایرانی‌گری یا فارسی‌گری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این جنگ مذهبی بین شیعه و سنی توسط آمریکا و اسرائیل هدایت می‌شود، تاکید می‌کند: تلاش برای برافروختن این جنگ تنها در عرصه سیاسی، رسانه‌ای، تجاری و اطلاعاتی باقی نمانده و اکنون به سریال‌های تلویزیونی رسیده است.

نویسنده پایگاه خبری «هسپرس» با تاکید بر ضرورت استفاده از مشترکات میراث اسلامی، تصریح می‌کند: سریال‌ها باید برای معرفی بزرگان اسلامی و نقش مثبت آنها و ترغیب مسلمانان برای عبور از اختلافات و رسیدن به همبستگی برای بازگرداند قدس و فلسطین به دامن اسلام باشد و برای تحقق وحدت اسلامی تلاش کند.

وی در ادامه با اشاره به تاریخ روابط ایران و کشورهای خلیج فارس می‌افزاید: اسرائیل به دنبال ایجاد درگیری بین دو ساحل خلیج فارس است.

انتهای پیام/س

 

چهارشنبه 11 مرداد 1391  7:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها