0

اتهام دخالت سپاه پاسداران در عملیات «دهلی» و سردرگمی رسانه های بیگانه *اسناد

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

اتهام دخالت سپاه پاسداران در عملیات «دهلی» و سردرگمی رسانه های بیگانه *اسناد


اتهام دخالت سپاه پاسداران در عملیات «دهلی» و سردرگمی رسانه های بیگانه *اسناد
روزنامه «تایمز هند» طی گزارشی مدعی شد که تحقیقات پلیس این کشور، حاکی از دخالت سپاه پاسداران ایران در ماجرای حمله به دیپلمات صهیونیست در دهلی است!
 
[-] اندازه متن [+]
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، رسانه های بیگانه به صورت هماهنگ موج تبلیغاتی تازه ای را علیه ایران به راه انداخته اند. این شانتاژ خبری از یک روزنامه هندی شروع شد و بلافاصله رسانه های بیگانه و ضدانقلاب را فرا گرفت!


روز گذشته (دوشنبه نهم مرداد/ July.30) روزنامه "تایمز هند" (Times-of-India) طی گزارشی مدعی شد که تحقیقات پلیس این کشور، حاکی از دخالت سپاه پاسداران ایران در ماجرای حمله به دیپلمات صهیونیست در دهلی است!

 

رسانه هایی مثل "دویچه وله" آلمان و "العربیه" وابسته به خاندان سلطنتی سعودی، بدون فوت وقت دست به کار انتشار شایعه فوق شدند و تبلیغات ضدایرانی خود را با تمرکز بر نام «سپاه پاسداران» پی گرفتند.

 

"دویچه وله" (DeutscheWelle) تیتر "پلیس هند پاسداران را مسئول حمله به دیپلمات‌های اسرائیلی دانست" را بر پیشانی وب سایت خود نشاند و در توضیح، با استناد به تایمز هند نوشت: «نتایج بررسی‌های پلیس هند نشان می‌دهد که اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، مسئولیت طراحی و اجرای حمله تروریستی ماه فوریه در دهلی را بر عهده داشته‌اند[!] حمله‌ای که دیپلمات‌های اسرائیلی را هدف قرار داده بود... آن‌طور که در این گزارش آمده، 5 فرد مظنون به مشارکت در این عملیات تروریستی، با همکاری یک روزنامه‌نگار هندی به طراحی آن پرداخته‌اند و یک موتورسوار با چسباندن بمب مغناطیسی ساخته‌شده به ماشینی در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی، طرح را اجرا کرده است.»

تارنمای فارسی "العربیه" (AlArabiya) نیز تحت عنوان "سپاه پاسداران به عنوان عامل ترور دیپلمات اسرائیلی در هند معرفی شد" چنین خبر داد: «پلیس هند اعلام کرد که هجوم علیه خودروی دیپلمات های اسرائیلی در این کشور در فوریه گذشته، توسط عناصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته بود[!] پلیس بین الملل پیش از این، حکم بازداشت 4 متهم را صادر کرده بود اما این اولین بار است که اعلام می شود عملیات هند توسط سپاه پاسداران صورت گرفته است.»

پایگاه اینترنتی شبکه "بی بی سی فارسی" (BBCPersian)نیز همزمان تیتر زد: "انتشار گزارشی از نقش سپاه پاسداران در حمله به دیپلمات اسرائیلی در دهلی"


بی بی سی گزارش داد: «بر اساس آنچه در روزنامه تایمز هند به چاپ رسیده، پلیس آن کشور پس از انجام تحقیقاتی، سپاه پاسداران ایران را مسئول حمله به دیپلمات اسرائیلی در ماه فوریه سال جاری دانسته است. روز سیزدهم فوریه سال جاری، یک موتورسوار یک وسیله انفجاری را به اتومبیل متعلق به هیأت دیپلماتیک سفارت اسرائیل در دهلی چسباند که در نتیجه انفجار آن، همسراین دیپلمات به همراه راننده و دو نفر دیگر مجروح شدند.»

نکته مهم درباره خبر بالا آن است که علیرغم جوسازی رسانه های بیگانه، پلیس هند امروز (سه شنبه دهم مرداد/July.31) اصل موضوع یعنی ارتباط سپاه پاسداران ایران با این پرونده را تکذیب کرد.


جالب آنکه بیشتر منابعی که با ذوق زدگی به استقبال خبر روز قبل رفته بودند، از انعکاس تکذیبیه پلیس هند خودداری ورزیدند.


تنها سایت فارسی بی بی سی که تلاش می کند پرستیژ حرفه ای خود را در ظاهر حفظ کند، در عناوین جانبی خود به این موضوع اشاره کرد. در تکذیبیه ای که بی بی سی فارسی منتشر کرده است می خوانیم:
«پلیس هند گزارش های مربوط به دخالت سپاه پاسداران ایران در حمله به دیپلمات اسرائیلی در ماه فوریه در دهلی را تکذیب کرده است. روز گذشته روزنامه تایمز هند در گزارشی به نقل از تحقیقات پلیس، به دخالت سپاه پاسداران ایران در حمله به دیپلمات اسرائیلی در دهلی در ماه فوریه اشاره کرده بود. سخنگوی پلیس هند همچنین این گزارش را رد کرد که اعضای سپاه پاسداران ایران در مورد طرح حمله به دیپلمات اسرائیلی با خبرنگار هندی صحبت کرده اند.»


وب سایت بی بی سی فارسی برای اینکه روزنامه هندی را مقصر تام و تمام این اقدام غیرحرفه ای جلوه بدهد، نوشت: «در حالی که روزنامه تایمز هند منبع خبر خود در مورد دست داشتن سپاه پاسداران در حمله به اتومبیل سفارت اسرائیل را تحقیقات پلیس هند عنوان کرده بود، سخنگوی پلیس گفته است که نتیجه این تحقیقات، جزئیاتی را در مورد دست داشتن سپاه پاسداران در این حمله نشان نمی دهد.»


 

 

چهارشنبه 11 مرداد 1391  7:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها