0

آمریکا و اسرائیل به دنبال جنگ داخلی در سوریه هستند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمریکا و اسرائیل به دنبال جنگ داخلی در سوریه هستند

نسخه چاپيارسال به دوستان
نامه انجمن دانشجویان مستقل به بان‌کی‌مون درباره تحولات سوریه
آمریکا و اسرائیل به دنبال جنگ داخلی در سوریه هستند

خبرگزاری فارس: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که طرح کوفی عنان صرفا نگاه امنیتی داشته و با باز گذاشتن دست مخالفان مسلح در سوریه عملا وضعیت را سخت‌تر کرده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا و اسرائیل به دنبال جنگ داخلی در سوریه هستند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که طرح کوفی عنان صرفا نگاه امنیتی دارد و با باز گذاشتن دست مخالفان مسلح عملا وضعیت را سخت‌تر کرده است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای بان‌کی‌مون

جهان امروز در یکی از مهم‌ترین پیچ‌های تاریخی خود قرار دارد و اتفاقاتی که در اقصی نقاط عالم رخ می‌دهد باعث شده است که این برهه از تاریخ بشریت حساسیت‌های روز‌افزانی را داشته باشد.

در کمتر از دو سال گذشته تاریخ بشریت شاهد اتفاقات شگرفی بوده است. از سقوط دیکتاتورهای تونس و مصر و لیبی و یمن تا آغاز اعتراضات خیابانی در شهرهای اروپا؛ از شروع انقلاب‌ها در کشورهای بحرین و عربستان و اردن تا جنبش موسوم به تسخیر وال‌استریت که برای مقابله با آفریننده حکومت‌های حاکم بر همین کشورهای عربی. اتفاقاتی که شاید تا 2 سال کسی می‌خواست فکر تجربه تمام آنها را داشته باشد باید به عمری هزار ساله می‌اندیشید.

اما در این میان که ملت‌ها علیه ظالمان حاکم بر کشورشان قیام کردند و اوضاع را از حالت معمولی خود خارج کردند. و طبیعی به نظر می‌رسد که عده‌ای بخواهند از این اوضاع سود ببرند و با اجرای برخی توطئه‌ها و حیله‌ها اعمال خود را همراستا با ملت‌های جهان نشان دهند.

 

در هر حالی که در پشت این چهره حق بجانب، صورت همان ظالمانی نمایان است که مردم کشورشان علیه آنها به خیابان آمده‌اند.

جناب آقای دبیر کل سازمان ملل

این روزها ما در سوریه شاهد رفتاری از سوی برخی به اصطلاح انقلابیون هستیم که این رفتار ما را به یاد حرکات گروه طالبان می‌اندازد. طالبان همان گروهی است از پول سرمایه داران عربستانی تغذیه می‌شدند و همیشه مورد حمایت آمریکا بود تا زمانی که دیگر به درد سردمداران کاخ سفید نخوردند.

کشتار کودکان در روز پنجشنبه هفت جولای توسط مخالفان دولت بشار اسد ما ایرانیان را به یاد کشتار کودکان مظلوم افغانی توسط طالبان می‌اندازد.

تمام این اتفاقات درحالی است که دولت سوریه طرح نماینده سازمان ملل آقای کوفی عنان را جهت آتش بس قبول کرده بود، طرحی که به نظر می‌رسد با رویکرد صرفا امنیتی، عملا نتوانست دردی از ملت سوریه دوا کند و تنها با محدود کردن ارتش سوریه، دست مخالفان آن هم مخالفان مسلح و تروریست را باز کرد و شاهد بودیم با اجرا شدن این طرح، مخالفان تشدید حملات را در دستور کار خود قرار دادند و این بار نه به دولت و ارتش سوریه بلکه به غیر نظامیان مظلومی که در شهرها و روستاها ساکنند. لذا به نظر می‌رسد این طرح چاره مشکلات سوریه نباشد.

البته در این بین نباید حمایت‌های خارجی را از مخالفین جهت لغو آتش بس و ایجاد جنگ داخلی که مورد حمایت همین حامیان از جمله قطر، عربستان، ترکیه، آمریکا و اسرائیل هست نادیده گرفت.

حاکمان قطر و عربستان با هدف دور کردن اذهان عمومی از اتفاقاتی که در بحرین و عربستان در حال رخ دادن است از این اقدامات حمایت می‌کند. ترکیه برای کمک به اسرائیل از هرگونه اقدامی دریغ نمی‌کند، چراکه سوریه یکی از محورهای اساسی مقاومت در مقابل تجاوز اسرائیل است.

دلیل حمایت‌های آمریکا و اسرائیل از مخالفان هم نیازی به توضیح ندارد. چراکه دولت کنونی سوریه همیشه برای اسرائیل هزینه‌زا بوده است. این کشورها می‌خواهند با حمایت‌های خود از مخالفان جهت لغو آتش بس سوریه را وارد جنگ داخلی کنند تا همانند لیبی کشور سوریه ضعیف و ضعیف‌تر بشود. این راهبرد آمریکا را می‌توان از صحبت‌های خانم کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا که پنجشنبه گذشته در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه ترکیه داشت دریافت.

البته اسرائیل امروز از آن جهت مخالفین ملت سوریه به خصوص گروهک‌های طالبان که از تمام نقاط جهان به شکل مشکوکی در سوریه حضور دارند، حمایت می‌کند چراکه ساقط کردن دولت کنونی با ابزارهای به اصطلاح حقوق بشری امکان پذیر نیست اما از طریق ناامن کردن کشور سوریه و سوق دادن دولت به سمت جنگ داخلی این امر را میسر می‌کند.

از سوی دیگر اسرائیل و حامیان آن به خوبی می‌دانند که حضور طالبان و به قدرت رسیدن تروریسم در سوریه بهتر از حضور دولتی با محور مقاومت است و البته تحت فشار قرار دادن طالبان در صورت ساقط شدن دولت کنونی از طریق ابزارهای حقوق بشری هم امکان پذیر است.

در واقع اسرائیل و قدرت‌های پشتیبان آن قصد دارند از طریق طالبان و تروریسم، محور مقاومت را ساقط کنند و نگرانی از آینده یا پیروزی این جریان بر سوریه را هم ندارند چه اینکه در این صورت به راحتی با بهانه‌هایی نظیر حمله به افغانستان می‌توانند طالبان را هم تحت فشار بگذارند.

آقای بانکی مون دبیر کل سازمان ملل متحد

امروز نگرانی ما از اتفاقاتی که در سوریه رخ می‌دهد به جهت بقای دولت سوریه و با روی کار نیامدن مخالفان نیست؛ چراکه در سوریه طبق روندی معقول رفراندم جهت اصلاحات در قانون اساسی با حضور اکثریت مردم برگزار شده است و وزیر کشاورزی دولت بشار اسد نیز مامور تشکیل کابینه جدید شده است که این خود نشان می‌دهد دولتی روی کار خواهد آمد که بر اساس خواست مردم است.

نگرانی ما از آن جهت است که گروه‌های مخالف با پشت پا زدن به رای اکثریت مردم اقدام به نسل کشی در شهرها و روستاهای سوریه کند؛ و بیم آن می‌رود که کشورهای غربی با نادیده گرفتن حق مسلم ملت سوریه جهت انتخاب سرنوشت خود با رفتارهای جاه طلبانه و قلدرمآبانه مردم این کشور را به نابودی بکشند.

مسلما در این رابطه شما با ما هم عقیده‌اید که تنها راه برون رفت از این بحران طرح آتش بس و واگذاری همه چیز به دست خود مردم سوریه است.

در پایان ما دانشجویان دانشگاه‌های ایران با توجه به اینکه وظیفه خود می‌دانیم تا در مقابل هرگونه زورگویی و ظلمی از طرف هر فرد، گروه یا کشور شجاعانه بایستیم و در راه افشای حق و حقیقت و دفاع از آن از هیچ تلاشی فروگذاری نکنیم از شما می‌خواهیم که هر چه جدی تر و مسمم‌تر از پیش در مقابل قانون شکنی‌های ابرقدرت‌ها بایستید و از نسل کشی که در سوریه اتفاق می‌افتد و هر آن ممکن است دامن دیگران را نیز بگیرد جلوگیری کنید.

انتهای پیام/

 
 
یک شنبه 21 خرداد 1391  8:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها