0

برنده جایزه ادبی بوکر1992 درگذشت

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

برنده جایزه ادبی بوکر1992 درگذشت

 «بری آنسورت» نویسنده رمان‌ تاریخی «گرسنگی مقدس» و برنده جایزه ادبی بوکر سال 1992 در سن 81 سالگی در ایتالیا چشم از جهان فرو بست.

 
خبرگزاری فارس: برنده جایزه ادبی بوکر1992 درگذشت

 

به نقل از گاردین، «بری آنسورت» نویسنده انگلیسی و خالق رمان «گرسنگی مقدس» و 17 رمان دیگر در سن 81 سالگی با دنیای نویسندگی خداحافظی کرد.

 این نویسنده علاوه بر دریافت جایزه ادبی بوکر، امسال توانست در فهرست کوتاه جایزه ادبی والتر اسکات نیز حاضر شود. از «بری آنسورت» تا امروز آثار متعددی منتشر شده که از میان آنها می‌توان به «مخفی»، «روز بزرگ»، «رابطه»، «سنگ اصلی»، «آواز پادشاه» و « بازی جاودانگی» اشاره کرد.

 به گفته جسیکا همیلتون سخنگوی انتشاراتی که آثار « آنسورت» را منتشر می‌کند، این نویسنده از جمله نویسندگان مسئولی است که دغدغه‌های زیادی برای پرداختن به زندگی انسان های ضعیف و مورد ظلم قرار گرفته داشت و تلاش زیادی می‌کرد تا زندگی آنها را به عنوان سوژه اصلی آثارش مورد مطالعه قرار دهد.

 این نویسنده در سال 1951 از دانشگاه منچستر در رشته آموزش زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد و در سال 1999 به عنوان مدرس کارگاه داستان نویسی و نوشتن خلاق در کالج ادبیات اوهایو مشغول به تدریس شد.

 این نویسنده که سالهای پایانی عمرش رادر ایتالیا زندگی می کرد. سرانجام به دلیل کهولت سن با دنیای نویسندگی خداحافظی کرد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

یک شنبه 21 خرداد 1391  6:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها