0

برگزاری مسابقه قرآنی ابرار 3 در خانه قرآن منطقه 7

 
hamed_yurdum
hamed_yurdum
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 35378
محل سکونت : آذربایجان غربی-سولدوز

برگزاری مسابقه قرآنی ابرار 3 در خانه قرآن منطقه 7

 
 

گروه فعاليت‌های قرآنی: مدير خانه قرآن منطقه هفت اظهار كرد: مسابقه قرآنی ابرار 3 در خانه قرآن منطقه هفت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.

 

شيوا مقدم، مدير خانه قرآن منطقه هفت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: اين خانه قرآن در راستای اهداف قرآنی خود و در جهت ارتقاء اخلاق شهروندان اقدام به برگزاری مسابقات قرآنی ابرار كرده است.

وی در ادامه افزود: اين مسابقات در هر فصل با محوريت يكی از سوره‌های قرآن كريم در چهار رشته قرائت تحقيق، قرائت ترتيل، حفظ و مفاهيم قرآنی برگزار می شود.

مدير خانه قرآن منطقه هفت شهرداری تهران اظهار كرد: اين خانه قرآن در اين فصل نيز هم‌زمان با ايام ماه رجب و در استانه عيد بزرگ مبعث مسابقات ابرار 3 را با محوريت سوره مباركه «حجرات» اجرا می‌كند، زيرا در سوره حجرات به خاطر آن كه چند بار پى‌‏درپى جمله «يا ایّها الّذين آمنوا» آمده است، سيماى يك جامعه اسلامى از آن معلوم مى‏شود.

مقدم تصريح كرد: «علامه طباطبايی ذيل آيات اين سوره می فرمايد كه اين سوره مشتمل بر مسائلی از احكام دين است، احكامی كه با آن‌ها سعادت زندگی فردی انسان تكميل می‌شود و نظام صالح و طيب در (مجتمع) مستقر می‌شود، بعضی از آن مسائل ادب جميلی است كه بايد بين بنده و خدای سبحان رعايت شود و پاره‌ای از آن‌ها آدابی است كه بندگان خدا بايد در مورد رسول خدا(ص) رعايت كنند» (كه در آيات اول سوره حجرات به تعدادی از اين آداب اشاره شده است)، به همين دليل اين سوره برای مسابقه انتخاب شده است.

وی گفت: اين مسابقات روز چهارشنبه، 24 خردادماه از ساعت 14 تا 16 بعد از ظهر در خانه قرآن منطقه هفت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار می‌‌شود، مشتاقان جهت ثبت نام و شركت در مسابقه می‌توانند با شماره 88413511- 88424422 تماس حاصل كنند.

يادآور می‌شود، خانه قرآن منطقه هفت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران واقع در خيابان شهيد مطهری، نرسيده به خيابان شريعتی، پارك شهيد آوينی است.


پل ارتباطی :  daniz_0443@yahoo.com

یک شنبه 21 خرداد 1391  10:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها