0

جنبش سبز تمام شد و به تاریخ پیوست/سند

 
lhnvlivfhk
lhnvlivfhk
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 551
محل سکونت : سمنان

جنبش سبز تمام شد و به تاریخ پیوست/سند

رادیوزمانه اعلام کرد؛
جنبش سبز تمام شد و به تاریخ پیوست/سند
رادیوزمانه: «علامت فروکش کردن جنبش سبز، نبود میل برای پرداخت هزینه از سوی حاملان و فعالان است.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت رادیوزمانه(radiozamaneh) شنبه20 خرداد (June 9) نوشت: «با نزدیک شدن به سومین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم، علائم و نشانه‌ها حاکی از پایان جنبش سبز است. جنبشی که دیگر بخشی از تاریخ شده است.»


رادیو زمانه در تحلیل خود نوشت: «این جنبش که از ایام تبلیغاتی ریاست جمهوری دهم در بهار 1388 شروع شد در مسیری نوسانی تا اسفند 1389به حرکت خود ادامه داد، اما بعد از آن به تدریج مسیر رکود را پیمود و حال دیگر نشانی از علائم حیات در آن دیده نمی‌شود. چشم‌انداز رویت‌پذیری نیز برای تحرک و احیاء آن متصور نیست. به پایان رسیدن جنبش سبز به معنای خاصش بدین معناست که نیروهای حامل آن فعالیت ملموس و قابل اندازه‌گیری ندارند که بتواند توازن قوا را به نفع این جنبش تغییر دهد و یا در حال جدال و اعمال فشار به حکومت باشد.»


این سایت همچنین افزود: «البته کسانی هستند که تحت این عنوان در جغرافیای سیاسی ایران و بیشتر در خارج از کشور فعالیت می‌کنند. نهاد شورای هماهنگی راه سبز امید نیز به عنوان رهبری وجود دارد ولی فاقد رابطه مشخص با بدنه اجتماعی است و به مانند بدنی است که سر آن متصل به پیکره نیست. دیگر علامت فروکش کردن جنبش سبز، نبود میل برای پرداخت هزینه از سوی حاملان و فعالان است. البته زندانیان وابسته به این جریان در زندان محکم ایستاده‌اند، اما جریان آنها در بیرون از زندان تداوم پیدا نکرده و دیگر کسانی پیدا نشدند که پی زندان رفتن را به بهای استمرار رویارویی آشکار با قوای سرکوب به تن خود بمالند. فراخوان‌های متعدد شورای هماهنگی راه سبز امید با پاسخ چشمگیری از سوی نیرو های اجتماعی همراه نشد.»

شنبه 20 خرداد 1391  7:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها