0

خروج ناگهانی مدیر عامل بانک سپه از جلسه با تولیدکنندگان

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

خروج ناگهانی مدیر عامل بانک سپه از جلسه با تولیدکنندگان

 

 مشرق نوشت:

 

انتقاد شديد از كم كاري بانك‌ها در تامين مالي طرح‌هاي توليدي و سخت‌گيري در پرداخت و دريافت تسهيلات باعث خروج مدير عامل بانك سپه از نشست مشترك مسوولان دولتي و بخش خصوصي شد.
 امروز دومين جلسه ارتقاي فضاي كسب وكار در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور چند تن از مسوولان دولتي وفعالان بخش خصوصي براي پيدا كردن راهكارهاي جديد تامين مالي طرح‌ها برگزار شد.

اين جلسه كه قرار بود در آن وزير صنعت، معدن و تجارت و وزير اقتصاد نيز حضور يابند بدون حضور آن‌ها برگزار شد اما فعالان صنعتي به طور چشمگيري در آن حضور داشتند.

در اين نشست هادي غنيمي‌فرد رييس خانه صنعت و معدن به انتقاد شديد از بانك‌ها پرداخت و از آن‌ها خواست كه دريافت بهره براي تسهيلات بانكي و ديركرد بازپرداخت آن كه برخلاف تعاليم دين مبين اسلام است خودداري كنند.

او همچنين تاكيد كرد كه توليد كشور با رباخواري پا نمي‌گيرد و بانك‌ها بايد هر چه زودتر به اين روش خود پايان بدهند.

در اين نشست همچنين برخي ديگر از فعالان بخش خصوصي از سختگيري در پرداخت تسهيلات، گرفتن وثيقه‌هاي سنگين، ضبط بخش قابل توجهي از تسهيلات پرداختي به عنوان سپرده، ناديده گرفتن شرايط توليدكنندگان و اصرار به وصول مطالبات معوق در حداقل زمان، ضبط وثيقه‌ها، برخورد يكسان با همه صاحبان حساب در بانك‌ها بدون توجه به شخصيت اجتماعي آن‌ها و بخش نامه اخير بانك مركزي براي عدم ارائه دسته چك جديد به دارندگان چك برگشتي بدون توجه به شرايط سخت توليد به شدت انتقاد كردند.

در اين نشست رامين پاشايي فام مدير عامل بانك سپه به عنوان نماينده سيستم بانكي حضور داشت و قرار بود به انتقادهاي توليدكنندگان پاسخ بدهد.

با اين وجود او پس از اوج گيري انتقادها بدون در نظر گرفتن شرايط جلسه و بدون اين‌كه به موضوعات مطرح شده پاسخ بدهد جلسه را ترك كرد.

همچنين حضور نيافتن دو وزير دعوت شده به اين جلسه باعث شد كه اين نشست به صورت يكطرفه فقط به انتقادهاي بخش خصوصي اختصاص يابد و حضور قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت نيز نتوانست از حجم انتقادهاي توليدكنندگان به دولت كم كند.

شنبه 20 خرداد 1391  3:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها