0

ابلاغ قانون افشاي نقض حقوق بشر ازجانب آمريکا و انگليس در جهان امروز

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

ابلاغ قانون افشاي نقض حقوق بشر ازجانب آمريکا و انگليس در جهان امروز

رئیس جمهور، قانون افشای نقض حقوق بشر ازجانب آمریکا و انگلیس در جهان امروز را برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون افشای نقض حقوق بشر ازجانب آمریکا و انگلیس در جهان امروز که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده است از جانب رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
بر این اساس، به منظور مقابله با توطئه ها و محدود سازی های ناعادلانه آمریکا و انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران و جهت آگاه سازی جامعه جهانی از موارد عدیده نقض حقوق بشر ازجانب این دو کشور و حمایت از جریانات مترقی که در برابر اقدامات غیر قانونی دولتهای آمریکا و انگلیس در جهان ایستاده اند، بیست میلیون دلار از محل حساب ذخیره ارزی تخصیص می یابد.
بر این اساس ، چگونگی هزینه کردن این اعتبار در کارگروهی با مسئولیت وزارت اطلاعات و عضویت وزارت امور خارجه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان ارتباطات و فرهنگ اسلامی و همچنین یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با معرفی کمیسیون و تصویب مجلس به عنوان ناظر تصمیم گیری می شود.
همچنین، وزارت اطلاعات به عنوان مسئول کارگروه موظف است هرسه ماه یک بار گزارش کار خود را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.
بر اساس این قانون، وزارت امورخارجه نیز موظف است سالانه گزارش نقض حقوق بشر در آمریکا و انگلیس را تهیه و سیزدهم آبان منتشر کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 20 خرداد 1391  9:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها