0

نابودی فیس بوک، در کمتر از ۱۰ سال آینده

 
mostafa199455
mostafa199455
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 235
محل سکونت : البرز

نابودی فیس بوک، در کمتر از ۱۰ سال آینده

همشهری آنلاین: یک تحلیل گر در مصاحبه با وب سایت CNBC پیش بینی کرده که شبکه اجتماعی فیس بوک در کمتر از 10 سال آینده برتری و بخش بزرگی از کاربران خود را از دست می دهد.

اریک جکسون بیانگذار شرکت Ironfire Capital می گوید: "در 5 تا 8 سال آینده همانطور که یاهو محو شد، فیس بوک نیز محو می شود. یاهو هنوز هم درآمد دارد، سود آور است، 13 هزار کارمند دارد اما اکنون در بازار تنها 10 درصد ارزش خود در سال 2000 را دارد."

به عقیده این تحلیل گر سه نسل از شرکت های وب وجود دارند. نسل اول شرکت هایی مثل یاهو بود که هدف آن ها تجمع اطلاعات در یک محل بود. نسل دوم شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک هستند و نسل سوم شرکت هایی هستند که به طور کامل برروی سودآوری از طریق پلتفرم های موبایل برنامه ریزی می کنند؛ کاری که فیس بوک قدرت آن را ندارد.

جکسون می گوید حرکت از یک نسل به نسل دیگر غیر ممکن است و موفقیت در یک نسل دلیل تغییر موفق به نسل دیگر نیست. برای مثال گوگل در زمینه جستجوی اینترنتی بی رقیب است اما در ورود به حوزه شبکه های اجتماعی هنوز هم با مشکل روبرو است.

ماه گذشته فیس بوک در یک گزارش رسمی اعلام کرد که تعداد بسیار بالای کاربران فیس بوک از طریق دستگاه های قابل حمل باعث ضرر دهی شرکت شده و به دلیل عدم امکان پولی کردن این سرویس، درآمدهای شرکت ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

جکسون به ضرر فیس بوک در عرضه عمومی اولیه اش اشاره می کند که قیمت سهام فیس بوک در روز اول عرضه 27 درصد از قیمت IPO کمتر بود. ضرر فیس بوک در بین تمام عرضه های عمومی از سال 1995 تاکنون بی سابقه بوده است.

وی معتقد است که آینده وب برپایه پلتفرم های موبایل پایه ریزی می شود و فیس بوک هر چقدر هم شرکت های حوزه موبایل را بخرد اما باز برای انتقال به نسل سوم وب با مشکل روبرو می شود.

یادمان باشد بعضی هایمان شانس گفتن کلماتی را داریم که برخی دیگر حسرتش را مثل : بابا و مامان و پدربزرگ و مامان بزرگ

شنبه 20 خرداد 1391  12:11 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها