0

امنيت انرژي بهانه اشغالگري است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

امنيت انرژي بهانه اشغالگري است

جام جم آنلاين: دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان با اشاره به سوء استفاده برخی قدرت ها از مقوله تامین امنیت انرژی در سطح جهانی اعلام كرد: متاسانفه این بحث به بهانه و سرپوشی برای اشغال كشورهای مستقل و مداخله در امور داخلی آنها تبدیل شده است.

سعيد جلیلی امروز( جمعه) در نشست بین المللی امنیتی سن پترزبورگ افزود: در قرن حاضر شاهد هستیم كه به بهانه انرژی كشورهایی اشغال می شود، مداخلات نظامی در امور داخلی كشورهای مستقل صورت می گیرد و خون های بی گناهان بر زمین ریخته می شود.

وی اظهار داشت: در واقع می توان گفت كه امروزه در حقیقت مقوله امنیت انرژی خود موجب ناامنی در بسیاری از مناطق جهان شده است.

وی گفت: برداشتی كه از امنیت انرژی از نگاه مصرف كنندگان می شود و بر اساس آن تامین عرضه انرژی و نفت برای مصرف كشورهای صنعتی اولویت دارد، انجام هر اقدامی ولو غیر قانونی در این چارچوب مشروع جلوه داده می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان اضافه كرد: در حال حاضر كشورهایی كه دغدغه امنیت انرژی دارند نه تنها اهمیتی به دغدغه امنیت كشورهای دیگر و نظام بین الملل نمی دهند، بلكه با نگاه یكجانبه گرایانه، تامین منافع و امنیت انرژی خود را در ناامنی سایرین می پندارند.

وی از ترور دانشمندان هسته ای كشورمان به عنوان یكی از مصادیق نظریه ناامن كردن كشورهای دیگر به قیمت تامین امنیت انرژی خود توسط كشورهای سلطه گر یاد كرد و ادامه داد: ترور دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران، حادثه تلخ و آموزنده ای بود كه توسط ایادی رژیم صهیونیستی انجام شد.

جلیلی گفت: رژیم صهیونیستی در ادامه رویكردهای غیرانسانی و اهداف نامشروعش پس از اشغال سرزمین فلسطین و آواره و بی خانمان كردن میلیون ها فلسطینی از كاشانه شان و ترورهای دولتی رسمی و غیررسمی، با هدف سد كردن مسیر پیشرفت ملت ایران به ترور دانشمندان ما اقدام كرد، غافل از اینكه این حوادث اراده دانشمندان ما را در مسیر پیمودن مسیر ترقی استوارتر خواهد كرد .

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

شنبه 20 خرداد 1391  12:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها