0

راه‌اندازي نيروگاه بوشهر نماد همكاري ايران و روسيه

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

راه‌اندازي نيروگاه بوشهر نماد همكاري ايران و روسيه

جام جم آنلاين: رييس جمهور با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران و روسيه دو دوست و همسايه با سابقه طولاني و همكاري هاي مثبت و سازنده با يكديگر بوده و تاريخ و آينده مناسبات ميان دوکشور، گسترش اين روابط را مطالبه مي كند، اظهار داشت: همكاري هاي ايران و روسيه ضامن صلح و امنيت براي ملت هاي دو کشور و ملت هاي منطقه خواهد بود.

به گزارش روز پنجشنبه جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري،  محمود احمدي نژاد بعد از ظهر امروز به وقت محلي در حاشيه دوازدهمين اجلاس سران کشورهاي عضو سازمان همكاري شانگهاي، در ديدار ولاديمير پوتين رييس جمهور روسيه با بيان اينكه فرصت هاي بسيار خوبي در دو كشور براي فعال كردن همه ظرفيت هاي موجود به منظور گسترش همكاري هاي مشترك وجود دارند، گفت: شرايط منطقه اي و بين المللي،‌ همكاري ها و روابط گسترده تر ايران و روسيه را اقتضاء مي كند .

وي با بيان اينكه تهران و مسكو به تعبيري در يك جبهه قرار دارند، افزود: بدخواهاني هستند كه با پيشرفت و گسترش روابط و همكاري هاي ايران و روسيه مخالفند و امروز كه جهت گيري هاي آنان به سمت شرق گسترش يافته، همكاري هاي جمهوري اسلامي ايران و روسيه مي تواند ضامن استقرار صلح و امنيت براي ملت هاي خودشان و ديگر ملت هاي منطقه باشد.

رييس جمهور با اشاره به اينكه نگاه ايران به آينده روابط با روسيه بر پايه روابطي پايدار ، جهت گرفته است، تصريح كرد : جمهوري اسلامي ايران هيچ محدوديتي براي گسترش روابط خود با روسيه ندارد.

وي با اشاره به اينکه تكميل و راه اندازي نيروگاه بوشهر به نمادي خوب و اميدبخش از دورنماي همكاري هاي سازنده ايران و روسيه تبديل شده است، گفت: دو کشور مي توانند بر همين اساس در بخش هاي گوناگون ديگر نيز همكاري هاي خود را گسترش دهند.

احمدي نژاد خاطر نشان كرد: جمهوري اسلامي ايران در عرصه اقتصادي آماده گسترش همه جانبه روابط و مراودات تجاري و سرمايه گذاري هاي مشترك خود با روسيه است و همين بستر و اراده را در بخش هاي فرهنگي و گردشگري نيز دارا مي باشد.

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با تبريك مجدد به ولاديمير پوتين به مناسبت انتخاب دوباره وي به سمت رياست جمهوري روسيه افزود: مطمئنم روسيه با مديريت شما دوران خوبي را پشت سر خواهد گذاشت؛ جمهوري اسلامي ايران براي ملت روسيه احترام زيادي قائل است و آن را ملتي بزرگ و قوي مي شناسد كه توانسته از دل حوادث بزرگ تاريخ، سربلند بيرون آمده و امروز جايگاه شايسته و مهمي براي خود در عرصه بين الملل به دست آورد .

ولاديمير پوتين رييس جمهور روسيه نيز در اين ديدار جمهوري اسلامي ايران را شريك و دوست قديمي و همسايه خوب براي روسيه دانست و تصريح كرد: تاريخي كهن و طولاني از همكاري هاي ايران و روسيه وجود دارد و ايران شريك نزديك و صميمي ما براي همكاري در حوزه خزر است .

پوتين با بيان اينكه در مورد مساله مهم هسته اي ايران، به طور دائم با اين كشور در تماس و ارتباط هستيم، خاطر نشان كرد : روسيه كار بزرگ خود را در احداث و راه اندازي نيروگاه هسته اي بوشهر به پايان رساند و امروز كار اين نيروگاه پيش رفته و بايد به زودي وارد مراحلي جديد شود.

وي گفت: روسيه همواره از پيشرفت ها و حقوق ملت ايران در همه مجامع جهاني حمايت كرده و استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي را حق مسلم جمهوري اسلامي ايران مي داند و همچون تهران كه با توسعه سلاح هاي كشتار جمعي و تسليحات اتمي مخالف است ، اساس كار خود را بر اين ايده استوار كرده است

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 18 خرداد 1391  4:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها