0

175 فقره از املاك گروه آریا توقیف شد

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

175 فقره از املاك گروه آریا توقیف شد

تهران- مدیر عامل بانك ملی از طرح 27 فقره دعوی و شكوائیه علیه افراد و شركت های وابسته به گروه امیرمنصور آریا به مبلغ بیش از 5 هزار و 881 میلیارد ریال در راستای اختلاس از شبكه بانكی خبرداد و افزود: در پی این شكایات تاكنون 175 فقره از املاك گروه آریا توقیف شده است.

1391/03/18 - 11:57

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی بانك ملی ،' فرشاد حیدری ' با تشریح اقدامات بانك ملی ایران در مورد پرونده فساد بزرگ مالی درباره روند اقدامات انجام شده از سوی این بانك از زمان طرح پرونده موسوم به فساد بزرگ مالی اظهار داشت: رویكرد بانك ملی ایران از ابتدای طرح این پرونده این بود كه همسو با دستگاه قضایی و منافع عمومی كشور، اقدامات صورت گرفته به صورت اساسی و بنیادی و در قالبی متین و در چارچوب قوانین باشد تا مشكلات ایجاد شده در فضایی به دور از تنش پیگیری شود.

وی در تشریح اقدامات بانك ملی ایران در پرونده فساد بزرگ مالی گفت: به موازات افشای سوء استفاده مالی اخیر و ورود دستگاه قضایی به موضوع از شهریور ماه سال 90، تمامی مدارك و مستندات مربوط به منظور بهره برداری در اختیار مسئولان مربوطه قرار گرفت. ضمن اینكه مدیران بانك ملی ایران نیز با جدیت كامل و با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امكانات موجود و در راستای بررسی اسناد و مدارك و رسیدگی به موضوع ، همكاری های لازم را با قوه قضاییه انجام داده اند.

حیدری افزود: در عین حال به منظور احراز ابعاد سوء استفاده و در نتیجه كشف تخلفات احتمالی در پرونده، این بانك گروه هایی از بازرسان مجرب را به شعب مربوطه و اداره امور شعب مناطق آزاد اعزام نمود كه در این ارتباط بیش از 300 مجلد پرونده های گشایش اعتبار اسنادی تنزیل شده مورد بررسی قرار گرفت و گزارش های لازم در این ارتباط تهیه شده یا در دست تهیه است .

به گفته مدیر عامل بانك ملی ایران، این بانك علاوه بر شركت مستمر در جلسات كارگروه ویژه دولت با عضویت وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و دادگستری و نمایندگان دادستانی به منظور بررسی تهاتر اموال گروه با دیون آن و همچنین حل و فصل مشكلات ناشی از این پرونده، از بعد قضایی نیز اقداماتی علیه اشخاص و شركت های وابسته به گروه امیرمنصور آریا و بانك صادرات كه بر اساس اعلام بانك مركزی و سایر مراجع نظارتی مقصر اصلی و سرمنشأ ایجاد این پرونده است، به عمل آورده است.

حیدری گفت: 131 فقره اجرائیه علیه گروه آریا به مبلغ بیش از 912 میلیارد ریال صادر شده است، همچنین بانك ملی ایران علیه افراد و شركت های گروه آریا و بانك صادرات ایران به علت مشاركت در فرایند مجرمانه ای كه موجب وارد شدن خسارات مادی و معنوی بسیار به بانك ملی ایران شده اقدام كیفری كرده است. این اقدام شامل شركت های ذینفع اعتبارات اسنادی و هم شركت های متقاضی گشایش اعتبارات اسنادی می باشد.

وی با اشاره به بازرسی های مستمر صورت گرفته از واحدهای درگیر این بانك اظهار داشت: بر این اساس كاركنان خاطی شناسایی شده و به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شده اند. ضمناً این بانك به عنوان شاكی از كاركنانی كه در مراحل دادرسی جرم و یا تخلف آنان كشف و احراز شود، از مقامات قضایی درخواست رسیدگی و مجازات قانونی نموده است.

وی در خاتمه از توجه و رسیدگی دقیق مراجع قضایی و مسئولین محترم این قوه برای احقاق حقوق این بانك، تشكر و قدردانی كرد.

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پنج شنبه 18 خرداد 1391  12:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها