0

اخبار کوتاه

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

اخبار کوتاه

معرفي رئيس جديد حوزه قضايي ورامين

سرويس خبر: رئيس جديد حوزه قضايي شهرستان ورامين در مراسمي با حضور رئيس کل دادگستري استان تهران معرفي شد.

عبادالله ميرزايي مطلق به عنوان رئيس جديد دادگستري شهرستان ورامين معرفي شد.

آوايي، رئيس کل دادگستري استان تهران،در اين مراسم گفت: بايد توجه داشت که مردم نمي‌پذيرند پس از گذشت بيش از 30 سال از پيروزي انقلاب اسلامي در دستگاه قضايي مواجه با افرادي شوند که شئونات قضا را رعايت نمي‌كنند و در مقابل لغزشگاه‌ها مقاوم نيستند.

در اين مراسم از زحمات «حسن عبدالله‌‌زاده» با اهداي هدايايي تقدير شد و عبادالله ميرزايي مطلق نيز به عنوان رئيس جديد دادگستري شهرستان ورامين، معرفي و رسما آغاز به کار کرد.‏

معاون شهردار: كمتر از 10 درصد اعتبارات مصوب مترو محقق شد

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران گفت: در سال 90 كمتر از 10 درصد اعتباراتي كه توسط مجلس براي توسعه مترو تصويب شده بود، محقق شد.

به گزارش تهران سما، سيد جعفر تشكرهاشمي افزود: با وجود تصويب اعتبار يكهزار ميليارد توماني مترو از محل صندوق توسعه ملي، اختصاص 1600 ميليارد تومان اوراق مشاركت براي كل قطارهاي شهري و با احتساب اختصاص سهم 50 درصدي به مترو تهران و تصويب 244 ميليارد تومان اعتبارات عمراني، در سال گذشته فقط 192 ميليارد تومان به مترو پايتخت پرداخت شد كه اين رقم كمتر از 10 درصد از اعتبار مصوب مجلس براي مترو است.

وي افزود: با وجود تصويب 2 ميليارد دلار از اعتبارات صندوق توسعه ملي براي توسعه مترو در سطح كشور و اختصاص يك ميليارد دلار آن براي تهران، ريالي از اين اعتبارات در سال گذشته محقق نشد.

احداث51 متر تونل مترو در يك شبانه‌روز

ركورد احداث تونل با ماشين حفار در خط7 مترو تهران و در دو جبهه كاري همزمان به51 متر در يك شبانه روز رسيد.

اين ركورد به وسيله دو دستگاه ماشين حفار تونل(TBM) با قطر15/9 متر در جبهه‌هاي جنوبي- شمالي وغربي- شرقي در محور خيابان نواب و هلال احمر به جا گذاشته شده است.با روند پيشرفت كنوني در صورت تامين منابع مالي، بخشي از 27(بيست و هفت) كيلومتر تونل اين خط از شمال غربي تهران در ميدان صنعت تا تقاطع نواب- قزوين تا پايان سال92 قابل بهره‌برداري خواهد بود.

دكتر اسماعيل كهرم:احداث باغ پرندگان كاري كارستان است

دكتر اسماعيل كهرم، كارشناس محيط زيست در جلسه شوراي شهر تهران گفت: احداث باغ پرندگان در پارك جنگلي لويزان توسط شهرداري كاري كارستان است كه اگر طبق استاندارهاي لازم انجام گيرد، مي‌تواند به يك قطب توريستي در دنيا تبديل شود.

به گزارش تهران سما، در اين جلسه حسن بيادي نايب رئيس شوراي شهر تهران، ايجاد باغ پرندگان را از دستاوردهاي ارزنده مديريت شهري دانست كه موقعيت جغرافيايي آن باعث شده است طراحي خوبي داشته باشد.

وي با اشاره به اين كه بايد براي ديگر بخش‌هاي جنگل‌هاي لويزان هم فكري شود، گفت: در كنار اين مجموعه فضايي وجود دارد كه مي‌تواند در صورت بازسازي به عنوان پارك بانوان مورد استفاده قرار گيرد.

احمد مسجدجامعي، عضو شوراي اسلامي شهر تهران نيز ضمن قدرداني از فعاليت‌هاي محيط زيست در حوزه مديريت شهري، پيشنهاد كرد كه فضايي به صورت طبيعي و نه به شكل گل‌خانه و موزه مختص پرندگان در بوستان ولايت، پادگان جي و ديگر اماكن جديد شهرداري راه‌اندازي شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 18 خرداد 1391  2:11 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها