0

روش نصب پرينتر

 
kosarsh
kosarsh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1138
محل سکونت : خوزستان

روش نصب پرينترنصب پرينتر:

براي نصب پرينتر ابتدا به قسمت printer and faxes مي رويم و بر روي add printer در سمت چپ كليك مي كنيم تا wizard مربوط را بياورد. در قسمت اول بايد تعيين كنيم كه مي خواهيم پرينتر local نصب كنيم يعني به خود كامپيوتري كه پاش نشسته ايم متصل است يا مي خواهيم از پرينتر شبكه استفاده كنيم.در صورت local بودن پرينتر گزينه اول را انتخاب مي كنيم و اگر بخواهيم پرينتر شبكه را نصب كنيم بايد گزينه دوم را انتخاب كنيم. حالا هر دو نوع را مورد برسي قرار ميدهيم.
نوع اول: (نصب پرينتر به صورت local)
وقتي گزينه local را انتخاب مي كنيم يك گزينه زير شاخه دارد ( Automatically.. ) كه اگر چك ماركش را بزنيم به اين معناست كه پرينتر ما plug &play است و خودش بگردد تا پيدايش كند معمولا اين چك مارك را كه به صورت پيش فرض زده شده بر ميداريم. در مرحه بعد مربوط به پورتي است كه پرينتر به آن متصل است ميباشد و وقتي استفاده ميشود كه بخواهيم از چند پرينتر به صورت local استفاده كنيم پس مي رويم به مرحله بعد در اين مرحله مدل و نام كارخانه پرينتر را انتخاب مي كينم (مثلا HP 2000C ).مرحله بعد كه پر كردنش دل بخواهي است و ضرورت ندارد. و در آخر هم براي نمونه مي توانيم براي اطمينان از نصب صحيح يك پرينت انجام دهيم.
نوع دوم:
وقتي گزينه (a network printer…) را انتخاب مي كنيم يعني پرينتر بر روي اين كلاينت نصب نيست و به كامپيوتر ديگري نصب است و ما مي خواهيم از طريق شبكه از آن پرينتر استفاده كنيم.در مرحله بعد سه گزينه دارد كه اولين گزينه مي گويد بگرد و خودت پرينتر را پيدا كن..گزينه دوم ما آدرس موقعيت پرينتر را به صورت UNC مي نويسيم. و در گزينه سوم آدرس پرينتر را به صورت URL مي دهيم.و در آخر نام پرينتر به اشتراك گذاشته شده مورد نظر در شبكه را انتخاب كرده و نصب مي كنيم.
پنج شنبه 18 خرداد 1391  1:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها