0

دست اندركاران صنعت احداث، بی توجهی به بخش خصوصی چرا؟

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

دست اندركاران صنعت احداث، بی توجهی به بخش خصوصی چرا؟

 

 

تهران -نشست مطبوعاتی دست اندركاران تشكل های مربوط به صنعت احداث كشور در محل انجمن شركتهای ساختمانی با حاشیه هایی همراه بود و تمامی اظهارات مصاحبه شوندگان حول محور یك كلام بود و آن اینكه 'بی توجهی به بخش خصوصی ' چرا ؟

1391/03/17 - 18:36

** به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا پیش از ظهر چهارشنبه این نشست خبری با تاخیر 20 دقیقه ای در ساعت 20: 11 با مشاركت حدود 40 نفره خبرنگاران و عكاسان و فیلمبرداران آغاز شد، در حالی كه شمار مصاحبه شوندگان هم كم نبود علاوه بر هفت نفر پاسخگوی رسمی به همین تعداد نیز ناظرانی و نمایندگانی از تشكل ها حاضر بودند .

** منوچهر ملكیانی فرد رئیس هیات مدیره انجمن شركت های ساختمانی كه از سال 1376 تجربه حضور در این مسند را دارد ، گفت : انتظار ما این است كه درد دل و ناله های بخش خصوصی را رسانه ها بازتاب دهند ، تا شاید فریاد رسی باشد .

** با وجود اینكه شمار خبرنگاران بیش از دو برابر اعضای هیات مدیره و نمایندگان تشكل های مربوط به صنعت احداث بود ، اما كمتر از 10 نفر آنان پرسش گری داشتند ، هرچند كه پاسخها چندان مطابق تقاضا نبود و مصاحبه شوندگان بیشتر تلاش در جهت تبیین دیدگاه های خود را داشتند .

** در این نشست، میزبان فقط لوگوی خود را در صفحه نمایشگر به نمایش گذارده بود كه این عمل گلایه یكی از تشكل های مربوطه را بدنبال داشت و گفت: قرار نیست از هفت تشكل فقط یك لوگو به نمایش گذاشته شود ، خوب بود كه همه لوگوها به نمایش در می آمد .

** خبرنگاری در سوال خود از مصاحبه شوندگان خواستار دریافت آمار و ارقام برای مستند سازی اطلاعات شد ، اما پاسخ شنید كه كشور ما آمار زده است و بحث ما درد كلی است و نابودی بخش خصوصی به دلیل نادیده گرفتن آنها در برنامه ریزی ها است.

** خبرنگاری كه در خصوص میزان مطالبات بخش خصوصی از دولت در ارتباط با اجرای پروژه های عمرانی از مصاحبه شوندگان پرسش كرد ، به دلیل توضیحات مطالب دیگر از سوی آنان پاسخی نگرفت و ناگزیر جلسه را ترك كرد .

** میزبان مراسم به تعداد تمام صندلیهای موجود در سالن كنفرانس انجمن شركتهای ساختمانی میهمان دعوت كرده بود كه حدود 60 صندلی بود و انها كه غیبت داشتند به حاضرین لطف كردند كه بتوانند صندلی لازم را پیدا كنند .

**جواد خوانساری نایب رئیس هیات مدیره انجمن شركتهای ساختمانی در این نشست گفت :اكنون فهرست بها براساس قیمت های سال 1388 در پیمانكاریها مورد محاسبه قرار می گیرد در حالی كه در تمامی اقلام فهرست رشد 200 درصدی را شاهد هستیم .

** قرار بود در این نشست خبری تمامی نمایندگان هفت تشكل مربوط به صنعت احداث حاضر شوند ، اما گویا مشغله تمامی اعضای هیات مدیره دو تشكل آنقدر زیاد بود كه نتوانستند در این نشست حاضر شوند .

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

چهارشنبه 17 خرداد 1391  8:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها