0

نادیده گرفتن كارآفرینان به زیان تولید ملی است

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

نادیده گرفتن كارآفرینان به زیان تولید ملی است

تهران - رئیس هیات مدیره انجمن شركتهای ساختمانی گفت: سیاست های اجرایی مانع تحقق اصل 44 قانون اساسی و باعث نادیده گرفتن كارآفرینان می شود و به زیان تولید ملی است .

1391/03/17 - 18:36

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، 'منوچهر ملكیانی فرد 'روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز كشور از پشتوانه قوانین و مقررات برای پیاده سازی برنامه ها برخوردار است ، اما این قوانین از ضمانت اجرایی لازم برخوردار نیست و دستگاه ها به آن تاسی نمی كنند .

وی شرایط نامساعد برای فعالیت شركت های ذیربط در صنعت احداث را خاطرنشان ساخت و گفت : اكنون بسیاری از كارگاه های فعالیت این بخش به حال تعطیل یا نیمه تعطیل درآمده اند و در شرایطی دشواری قرار داریم كه برای تداوم فعالیت دست به كوچك سازی شركتها و به پیروی از این اقدام اخراج شماری از كاركنان زده ایم .

ملكیانی فرد یادآور شد : صنعت احداث در واقع 20 تا 25 درصد از سهم اشتغال را به خود اختصاص داده و با تداوم وضع موجود شمار بیكاران افزوده خواهد شد .

وی افزود: سیاست های دولت در چارچوب هدفمند سازی یارانه ها برای بخش های مختلف تاثیراتی به دنبال داشته كه تاكنون برای جبران آن در بخش صنعت احداث اقدام عملی صورت نگرفته است .

به گفته ملكیانی فرد ، رشد قیمت 70 تا 80 درصدی ارز و اثرات تورمی در افزایش دستمزد نیروی انسانی كه به طور مستقیم و غیرمستقیم مجریان طرح های عمرانی كشور را در قالب صنعت احداث تحت تاثیر قرار داده ، تا زمان حاضر سیاست جبرانی از سوی دولت برای این بخش به دنبال نداشته است .

وی اضافه كرد: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مدت یك سال است كه نرخ تعدیل را اعلام نكرده و این درحالی است كه شركت ها بابت وام ها ضمن پرداخت اصل مبلغ جریمه های سنگین دیركرد را باید متقبل شوند و این موضوع به شدت بخش خصوصی را تحت فشار قرار داده است .

رئیس هیات مدیره انجمن شركتهای ساختمانی صدور دستور فوری مبنی بر تشكیل كمیته ای با اختیارتام به منظور حل وفصل مشكلات پیمانكاران با مشاركت نمایندگان انجمن های صنعت احداث از سوی رییس جمهوری را خواستار شد.

وی تصریح كرد : اجرای پروژه های عمرانی كه با برآورد هزینه 10 میلیارد ریال باید صورت گیرد ، با ارقام 300 تا 400 میلیون ریالی ضمن تطویل اجرای پروژه ، كیفیت را نیز فدا خواهد كرد .

ملكیانی فرد گفت : امروز وزیر نفت به عنوان یك پیمانكار كه سابقه بیش از 20 سال در این بخش دارد ، با سازماندهی در وزارتخانه مربوطه استفاده از حداكثر توان داخلی را در دستور كار قرار داده و این مهم در دیگر دستگاه باید الگو برداری شود .

در این نشست خبری علاوه بر رئیس و نایب رئیس هیات مدیره انجمن شركتهای ساختمانی ، رئیس و دبیر انجمن شركتهای پیمانكار تاسیسات و تجهیزات صنعتی ایران ، نمایندگانی از انجمن شركتهای مهندسی و پیمانكاری نفت وگاز و پتروشیمی ، انجمن شركتهای صنعت اب و فاضلاب و كانون سراسری پیمانكاران عمرانی ایران حاضر بودند و مباحثی در ارتباط با مشكلات پیمانكاران در اجرای پروژه های عمرانی را بازگو كردند .

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

چهارشنبه 17 خرداد 1391  8:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها