0

كينه به جاي محبت در دنيا ترويج مي‌شود

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

كينه به جاي محبت در دنيا ترويج مي‌شود

جام جم آنلاين: رئيس جمهور گفت: متاسفانه عده اي براي تداوم سلطه خود بر جهان دائما كينه و دشمني را به جاي محبت و دوستي ترويج مي كنند و اين انديشه كه مبتني بر تنازع براي بقاء است نقطه مقابل حقيقت انسان و سعادت او مي باشد.احمدي نژاد تصريح كرد: مصلحان بشري از جمله كنفوسيوس و پيامبران الهي به ويژه پيامبر آخر كه بزرگترين هديه خداوند به بشريت است همگي انسان ها را به دانايي ، پاكي ، عدالت ، مهرورزي و توحيد دعوت كردند و اين رمز حقيقي انسان و راز جاودانگي اوست.

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، دكتر محمود احمدي نژاد بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به وقت محلي در جمع دانشجويان و اساتيد دانشگاه پكن همه مشكلات جامعه بشري در طول تاريخ را ناشي از عدم استقرار علم و دانايي ، عدالت ، عشق و محبت و آزادي در زندگي بشر دانست و اظهار داشت: استقرار اين عوامل و ارزشها در زندگي بشر وابسته به اراده ملت هاست و با ساخته شدن انسانها و خواست ملت ها و استقرار حاكمان دانا ، صالح ، عادل و عاشق مردم و نظامات عادلانه است كه آرزوهاي تاريخي بشر براي تحقق جامعه سعادتمند و رسيدن به كمال برآورده مي شود؛ حاكماني از جنس صالحان و پيامبران كه مي آيند و جهان را سرشار از عدالت، عشق و صلح مي كنند.

رييس جمهور با بيان اين که اساس نظم فعلي موجود در جهان بر اساس تبعيض، بي عدالتي، فقر، جهل و عقب ماندگي ملت ها استوار شده، اظهار داشت: اين درحالي است كه خداوند وعده داده آينده جهان در اختيار حاكميت ملت ها، عدالت و دانايي خواهد بود و همه بايد آماده باشيم و تلاش كنيم تا با مطالبه عدالت و مهرورزي زمينه استقرار آن زندگي زيبا و وعده داده شده را فراهم كنيم.

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: مصلحان بشري از جمله كنفوسيوس و پيامبران الهي به ويژه پيامبر آخر كه بزرگترين هديه خداوند به بشريت است همگي انسان ها را به دانايي ، پاكي ، عدالت ، مهرورزي و توحيد دعوت كردند و اين رمز حقيقي انسان و راز جاودانگي اوست.

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه آنچه همه ما را گرد هم آورده علاقه به درك حقايق و پي ريزي زندگي بهتر و والاتر است، خاطر نشان كرد: انسان مهمترين موجود و مخلوق عالم و داراي ويژگي هاي برجسته و منحصر به نوع انسان است و خداوند انسان را كه داراي قدرت انديشه، تفكر و تعقل است برترين خلق خود قرار داد و استعدادهاي فراواني در وجود او به امانت سپرد تا با بهره گيري از آنها استعدادهاي خود را شكوفا و ارزشهاي الهي و انساني را بر انديشه و رفتار خود حاكم كرده و آنقدر در كمال جويي و بزرگي ارتقا يابد كه به مرزهاي حقيقت و خدايي شدن نزديك شود .

احمدي نژاد با بيان اينكه همه انسان ها از هر قوم و نژادي مهم و محترم هستند ، گفت: انسان ها بايد در زمين در كمال پاكي ، صلح، وفاداري، كرامت ، احترام ، رفاه ، نشاط ، شادكامي ، سلامت و اميدواري زندگي كرده تا طعم شيرين سعادت و انسان بودن را به صورت تمام و كمال درك نمايند .

وي با تاکيد بر اينكه انسان مي تواند و بايد که در زمين زندگي سرشار از زيبايي و خوبي برقرار کرده و همه آرزوهاي خوب و فطري خود را محقق و خود را براي زندگي سعادتمند ابدي آماده کند ، گفت : خداوند همه امكانات لازم براي تحقق اين منظور را در وجود انسان و در عالم قرار داده است .

رييس جمهور با طرح اين سوال كه آيا آن زندگي سعادتمند كه خداوند براي انسان مقرر داشته است تاکنون محقق شده يا خير؟ اظهار داشت: آنچه تا امروز بر انسان گذشته در شان انسان و مطابق خواست فكري او نبوده و در طول تاريخ انسان هاي زيادي را نمي توان يافت كه از وضع موجود خود رضايت داشته و احساس سعادت و كمال كنند و به قله هاي انسانيت رسيده باشند .

دكتر احمدي نژاد با اشاره به اينكه هزاران آرزو و استعداد ناشكفته در طول تاريخ و در حال حاضر از بين مي روند، تصريح كرد : بسياري از مردم حتي فرصت انديشيدن به خود، ظرفيت و استعدادهاي خدادادي خود را نمي يابند و آنچه تا امروز در زندگي بشر قالب بوده تبعيض ، تحقير ، فقر ، كشتار ، سلطه گري ، چپاول و له كردن حقيقت انسان ها بوده است و هنوز حقيقت انساني و استعدادهاي فطري او آنگونه كه بايد شكوفا نشده اند .

رييس جمهور اضافه كرد : واضح است جامعه انساني بايد به جايي برسد كه آحاد مردم در آن فرصت پرداختن به استعدادهاي شگرف و كمالي خود را بيابند و در يك تعامل سازنده با ديگران حيات برتر انساني و سعادت را تجربه كنند و خداوند بشريت را به اين زندگي وعده داده و پيامبران ، مصلحان و كتب آسماني را براي ياري و هدايت او فرستاده است .

دكتر احمدي نژاد با طرح اين سوال كه آن زندگي زيبا و موعود چگونه و چه زماني برپا خواهد شد؟، خاطر نشان كرد : تحقق آن زندگي موعود منوط به استقرار چند عامل مهم و اساسي در زندگي بشر است كه اولين آنها علم ، دانايي و معرفت است كه انسان بدون آنها معنا و ارزشي ندارد .

رييس جمهور علم را نور ، چراغ راهنما ، عامل شناخت خويشتن انسان ، حقايق جهان و كشف مسير سعادت و كمال عنوان كرد و گفت : در حالي كه ساير موجودات ظرفيتي براي كسب علم ندارند ، علم يك فضاي بي انتها براي دانستن در برابر انسان قرار مي دهد و سعادت و ارزش حقيقي انسان و تبلور ارزشهاي انساني در جامعه عالمان ، دانشمندان و آگاهان فرصت حاكميت، استقرار و دوام مي يابد.

دكتر احمدي نژاد از عدالت به عنوان دومين عامل استقرار و برپايي جامعه سعادتمند ياد کرد و آن را عامل توزيع مناسب فرصت ها و فراهم آوردن زمينه ها براي رشد آحاد مردم دانست و اظهار داشت: استقرار عدالت، در حقيقت سكوي اول و فراهم كردن شرايط محيطي لازم براي شكوفا شدن استعدادهاي انساني است.

رييس جمهور با بيان اينکه بدون عدالت محال است كه جامعه بشري طعم انسان بودن و سعادت را بچشد، گفت: تبعيض و ظلم، همه موجوديت انسان را فاسد كرده و فرصت سعادتمندي و كمال را از او مي گيرد و نابود كننده هويت انسان و ريشه همه كينه ها و جنگ هاست.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه امروز فقر موجود در دنيا ناشي از نظامات تبعيض آلود سياسي و اقتصادي حاكم بر جهان است، تصريح کرد: دولت آمريكا بر اساس يك توافقنامه بين المللي متعهد شده بود در ازاي انتشار هر 35 دلار، يك انس طلا ذخيره كند، اما به صورت يكجانبه از سال 1973 اين توافق را نقض كرده و تا امروز رقمي بيش از 32 هزار ميليارد دلار دارايي كاغذي و بدون پشتوانه منتشر كرده كه به معناي برداشت 32 هزار ميليارد دلار از دارايي و ثروت ديگر ملت ها بدون توليد كالا و يا ارائه خدماتي است كه ريشه فقر بسياري از ملت ها را بايد در همين عامل جستجو كرد.

رييس جمهور عشق و محبت را از ديگر عوامل برپايي جامعه سعادتمند و خميرمايه خلق عالم و انسان دانست و گفت: شخصيت حقيقي انسان در محبت به ديگران رشد كرده و موجب گسترش انسانيت مي شود چراکه در حقيقت همه ارزشهاي انساني مرهون محبت هستند.

احمدي نژاد تصريح كرد : متاسفانه عده اي براي تداوم سلطه خود بر جهان دائما كينه و دشمني را به جاي محبت و دوستي ترويج مي كنند و اين انديشه كه مبتني بر تنازع براي بقاء است نقطه مقابل حقيقت انسان و سعادت او مي باشد.

رييس جمهور اظهار داشت : يك حاكم كه بويي از انسانيت و محبت نبرده باشد براي پر كردن جيب سرمايه سالاران جنگ جهاني را به راه انداخته و در افغانستان وعراق حدود يك ميليون انسان را كشته و چند ميليون نفر ديگر را آواره مي كند .

دكتر احمدي نژاد جنگ هاي اول و دوم در جهان را با دهها ميليون كشته ، حاصل حاكميت كينه، تبعيض و انسان هاي ناصالح دانست و خاطر نشان كرد : سرزمين فلسطين با يك بهانه مشكوك كه هيچ ارتباطي با مردم آن ندارد و نيز براي زمينه سازي سلطه، اشغال شده وجنايات گسترده اي در آنجا روا داشته مي شود که بواسطه آن مردم از حقوق اوليه خود محروم مي گردند؛ اين اقدام حاصل دلهاي پر از كينه صهيونيست ها و نظام ناعادلانه حاكم بر جهان است .

رييس جمهور عامل چهارم استقرار زندگي سعادتمند در جهان را آزادي، عنوان كرد و گفت : آزادي هديه بزرگ خدا به انسانهاست كه انسان منهاي آن ، تفاوتي با ساير موجودات ندارد و حتي بهترين ارزشها و انديشه هاي انساني مانند توحيد و عدالت نيز در صورتي كه آزادانه انتخاب شده باشند، ارزشمند و كمال آفرين خواهند بود .

وي آزادي حقيقي را جدايي از عبوديت غير خدا دانست و افزود: آزادي حقيقي ، پيوستن به عبوديت خداي يگانه است و توحيد و عبوديت خداوند يكتا پرواز در بي نهايت آزادي و رمز همه خوبي هاست .

رييس جمهور در پايان سخنان خود پايه ارتباطات ماندگار بين دو دولت و ملت جمهوري اسلامي ايران و چين را ارتباطات فرهنگي و علمي دانست و اظهار داشت : امروز نيز در سايه علاقمندي دو ملت به يکديگر اين روابط به سرعت در حال گسترش است.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران و چين سابقه اي طولاني در مبارزه با استعمارگران در كارنامه درخشان خود دارند، گفت: ملت هاي بزرگ ايران و چين همواره در طول تاريخ در اين مسير حركت كرده و امروز نيز دولت هاي آنها دوست و يار يكديگر بوده و به دنبال گسترش عدالت و مهرورزي در جهان هستند .

در پايان اين مراسم رييس دانشگاه پكن ، لوح يادبود اين دانشگاه را به دكتر احمدي نژاد اهداء كرد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 17 خرداد 1391  8:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها