0

نوسان قیمت ها در رینگ فلزات

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

نوسان قیمت ها در رینگ فلزات

تهران- قیمت ها در رینگ فلزات بورس كالا روند نزولی در پیش گرفت.

1391/03/17 - 12:22

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، ' علی اصغر بهرامی'، مدیر بخش فلزات كارگزاری مفید با اشاره به كاهش قیمت دلار اظهار داشت: از زمان كاهش قیمت دلار تولیدكنندگان محصولات نهایی از جمله میلگرد ناچار به كاهش قیمت های خود شدند .

وی با اشاره به اینكه كاهش قیمت دلار موجب شد تا خریداران برای خرید محصولات فلزی ، كمی دست نگاه دارند، افزود: از سوی دیگر تولیدكنندگان برای فروش محصولات خود ناچار به كاهش قیمت شدند .

مدیربخش فلزات كارگزاری مفید بااشاره به كاهش قیمت ازسوی تولیدكنندگان نهایی خاطرنشان كرد: این اتفاق به دنبال كاهش قیمت شمش روی داد.

بهرامی با اشاره به اینكه فولاد خوزستان عمده ترین تولیدكننده شمش است، تصریح كرد : این شركت در چند مرحله قیمت را كاهش داد به طوری كه در مرحله اول قیمت را از یك هزار و 54 تومان به هزار تومان كاهش داد .

مدیر بخش فلزات كارگزاری مفید با اشاره به اینكه كاهش قیمت از یك هزار تومان به 970 تومان در مرحله بعدی توسط فولاد خوزستان روی داد، گفت : با این وجود باز هم خریداران برای خرید از خود تمایلی نشان ندادند، به طوری كه این شركت فروش اعتباری را به مشتریان خود پیشنهاد داد .

وی در تشریح فروش اعتباری اظهار داشت: فروش اعتباری به معنی LC( گشایش اعتبار) داخلی است ، به طوری كه خریدار پول را در ابتدای معامله پرداخت نكرده و چندی بعد پول را پرداخت می كند .

بهرامی با اشاره به اینكه فولاد خوزستان در این طرح پول را از خریداران ظرف مدت 45 روز دریافت می كرد، خاطرنشان كرد: از آنجایی كه فولاد خوزستان اعلام كرده كه فروش نقدی ندارد، در عین حال فروش را به صورت اعتباری انجام می دهد میزان تقاضا برای محصولات این شركت زیاد بود .

مدیر بخش فلزات كارگزاری مفید با اشاره اینكه در حال حاضر امكان پیش بینی قیمت ها برای هفته آینده وجود ندارد،اظهار داشت: ازآنجایی كه قیمت دلار فعال قابل پیش بینی نیست ، قیمت ها در رینگ فلزات هم مشخص نشده است .

وی با اشاره به تاثیرگذاری قیمت های جهانی بر قیمت ها در رینگ فلزات تصریح كرد : طی روزهای گذشته قیمت ها در بازارهای جهانی كمی بالاتر رفت و همین موضوع قیمت ها را در رینگ فلزات تغییر داد.

بهرامی با اشاره به موضوع تاثیرگذاری موضوع واردات بر قیمت ها در رینگ فلزات خاطر نشان كرد: در صورتی كه عوارض واردات افزایش یابد، در این صورت از صنایع داخلی حمایت شده و این موضوع به نفع تولید كنندگان تمام می شود .

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

چهارشنبه 17 خرداد 1391  2:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها