0

فولاد مباركه به دانش فنی طراحی وساخت واحد نیمه صنعتی گندله‌سازی دست یافت

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

فولاد مباركه به دانش فنی طراحی وساخت واحد نیمه صنعتی گندله‌سازی دست یافت

اصفهان- رییس آزمایشگاه آهن سازی شركت فولاد مباركه اصفهان از طراحی، ساخت و اتوماسیون كامل واحد نیمه صنعتی (پایلوت پلنت) گندله‌سازی توسط سازندگان و پیمانكاران ایرانی در این مجتمع تولیدی خبر داد.

1391/03/17 - 00:43

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شركت فولاد مباركه اصفهان، 'حجت الله پورفراهانی' گفت: 'پایلوت پلنت' گندله سازی در واقع یك خط گندله سازی كوچك در مقیاس نیمه صنعتی درآزمایشگاه آهن سازی است.

وی افزود: از این پس می‌توان با تغییر در تركیبات ورودی گندله‌سازی و سایر مواد ورودی از جمله 'بنتونیت'، 'سود و كك' در سایت گندله‌سازی، در روند تولید گندله و برای دستیابی به گندله پخته با خواص مطلوب، تغییرات لازم را به نحو بهتری ایجاد كرد.

وی اظهار داشت: در پایلوت پلنت گندله‌سازی، پخت گندله در مقیاس نیمه صنعتی انجام و نتایج بدست آمده در واحد اصلی گندله‌ سازی تعمیم داده و سیكل دما و فشار مناسب برای هر شارژ مواد ورودی انتخاب و از اتلاف زمان و منابع در سایت گندله سازی جلوگیری می‌شود.

به گفته رییس آزمایشگاه آهن سازی فولاد مباركه، با استفاده از امكانات پایلوت پلنت گندله‌ سازی، هم اكنون فولاد مباركه قادر است برای یك نوع سنگ آهن خاص یك سایت گندله‌ سازی طراحی كند.

وی خاطر نشان كرد:این طرح كه هزینه ساخت آن توسط شركت 'لورگی' آلمان بیش از دو میلیون دلار برآورد شده بود تنها با 300 هزار دلار به بهره برداری رسید.

رییس آزمایشگاه آهن سازی شركت فولاد مباركه اصفهان افزود: این شركت علاوه بر كاهش قیمت،با در دست داشتن اطلاعات آن توانایی ساخت و راه‌اندازی واحدهای مشابه را نیز كسب كرده است.

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

چهارشنبه 17 خرداد 1391  11:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها