0

انتخاب همزمان فايل‌هاي دلخواه بدون نياز به کيبورد

 
mohamadaminsh
mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

انتخاب همزمان فايل‌هاي دلخواه بدون نياز به کيبورد

  
آيا به دنبال روشي براي انتخاب آسان چندين فايل يا پوشه در ويندوز هستيد؟ از اين که براي انتخاب چند فايل کليدهاي کنترل يا شيفت را پايين نگه داريد خسته شده ايد؟ مطمئنا شما نيز با روش هاي انتخاب چند فايل توسط کليدهاي کنترل و شيفت آشنايي داريد. همان طور که مي دانيد با پايين نگه داشتن کليد کنترل مي توانيد فايل هاي مختلف را به حالت انتخاب درآوريد و با پايين نگه داشتن کليد شيفت نيز مي توانيد مجموعه اي از فايل هاي متوالي را از يک فايل تا فايل ديگر انتخاب کنيد. اگر به دنبال روش ساده تري براي اين کار هستيد و مي خواهيد تنها با استفاده از ماوس به انتخاب چندين فايل بپردازيد طبق روش زير عمل کنيد ضمنا اين ترفند در ويندوزهاي ويستا و 7 قابل استفاده است.
براي اين کار:
1- به Computer رفته و از Toolbar گزينه Tools را انتخاب کرده و در منوي ظاهر شده گزينه Folder Options را انتخاب نماييد. همچنين مي توانيد روي گوي استارت ويندوز کليک کرده و پس از تايپ عبارت Folder Options در کادر جستجو، کليد اينتر را فشار دهيد.
2- به تب View مراجعه کنيد و از بخش Advanced Settings علامت چک مارک کنار گزينه Use check boxes to select items را به حالت فعال درآوريد و سپس Apply کنيد.
همان طور که مشاهده مي کنيد از اين پس کنار نام فايل ها و پوشه هاي شما يک مربع کوچک قرار گرفته است که به کمک آن به راحتي مي توانيد فايل ها يا پوشه هاي مورد نظرتان را به حالت انتخاب درآوريد. همچنين از اين قابليت براي انتخاب چندين آيکون يا برنامه در دسکتاپ نيز مي توانيد استفاده کنيد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

چهارشنبه 17 خرداد 1391  12:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها