0

توقف نسبی فروش گندم به دولت/فروش 440 تومانی گندم در بازار

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

توقف نسبی فروش گندم به دولت/فروش 440 تومانی گندم در بازار

 در حالی که اخیراً با افزایش 25 تومانی، قیمت خرید تضمینی گندم از سوی دولت به 420 تومان افزایش یافت اما کشاورزان بدون تمایل به این قیمت محصول خود را با قیمت بالاتر در بازار می‌فروشند.

 
خبرگزاری فارس: توقف نسبی فروش گندم به دولت/فروش 440 تومانی گندم در بازار

 

طی ماه گذشته تعیین قیمت 395 تومانی خرید تضمینی گندم که نسبت به سال گذشته 35 تومان افزایش داشت با اعتراضات کشاورزان و گندمکاران روبرو شد.

موضوع توسط وزارت جهاد کشاورزی پیگیری و تنها منجر به افزایش 25 تومانی شد که در مجموع قیمت خرید تضمینی گندم به 420 تومان رسید.

گزارش خبرنگار فارس حاکی است که در حال حاضر با آغاز فصل برداشت در منطقه شمال غرب کشور هر کیلوگرم گندم حداقل 430 و تا 440 تومان به فروش می‌رود.

اگرچه سیاست دولت طی سال گذشته تنظیم بازار محصولات کشاورزی به گونه‌ای است که نیازی به خریدهای تضمینی نباشد و کشاورزان بتوانند در بازار به قیمت مناسب‌تری محصول خود را بفروشند اما کشاورزان معتقدند فروش گندم خارج از چرخه خرید تضمینی به دلیل قیمت بسیار پائین آن است نه به دلیل قیمت مناسب آن در بازار.

آنها معتقدند همچنان به دلیل بالا رفتن قیمت‌ تمام شده، قیمت خرید تضمینی 420 تومان بسیار پایین است. البته از سوی دیگر تفاوت 45 تومانی خرید گندم از کشاورز تا تحویل به کارخانه نیز باعث ترغیب بیشتر واسطه‌ها برای خرید شده است.

در حال حاضر دولت نرخ گندم تحویلی به کارخانه را برای گندم‌های معمولی 465 و برای گندم دوروم (گندم ماکارونی) 485 تومان تعیین کرده است که این فاصله باعث سود بیشتر برای واسطه‌ها می‌شود.

توحید رستمی کارخانه‌دار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: خرید گندم از کشاورز مناسب‌تر از دولت است.

وی ادامه داد: در خرید از کشاورز می‌توان محصول را از نظر کیفیت بررسی و در مورد قیمت هم چانه‌زنی و مهلت حداقل یک ماهه گرفت و به همین دلیل کارخانه‌داران هم راغب به خرید از کشاورز هستند.

وی همچنین گفت: از آنجایی که قرار است دولت نرخ جدیدی برای قیمت آرد کارخانه‌ها اعلام کند احتمال گرانی نان وجود دارد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 16 خرداد 1391  11:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها