0

معرفی 49 فیلم‌ ویدیویی برتر 10 سال گذشته

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

معرفی 49 فیلم‌ ویدیویی برتر 10 سال گذشته

نسخه چاپيارسال به دوستان
نخستین جشنواره فیلم ویدیویی تهران/
معرفی 49 فیلم‌ ویدیویی برتر 10 سال گذشته

خبرگزاری فارس: عناوین فیلم‌های منتخب بخش مسابقه خاطره یاس‌ها ( مسابقه ده‌ساله) نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی تهران اعلام شد.

خبرگزاری فارس: معرفی 49 فیلم‌ ویدیویی برتر 10 سال گذشته

به گزارش خبرگزاری فارس، این آثار در قالب 7 ژانر توسط هیئتی متشکل از بهمن حبشی، مهدی عظیمی میرآبادی، محمدرضا فرجی، محمود گبرلو و سیدعلی اکبر محمودی مهریزی بررسی، ارزیابی و انتخاب شدند.

در مجموع 49 عنوان فیلم در بخش آثار دینی، کمدی، کودک و نوجوان، خانوداگی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پلیسی و حادثه‌ای و اجتماعی انتخاب شد.

بر پایه این گزارش، عناوین فیلم‌های منتخب ژانرهای مختلف بخش یک دهه جشنواره به این ترتیب است:

 

فیلم‌های منتخب دینی:

1-    چتر سفید به کارگردانی جابر قاسمعلی و تهیه‌کنندگی محسن شایان فر

2-    حبیببه کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی بهروز مفید

3-    دست عشق به کارگردانی نادر مقدس و تهیه کنندگی علی لدنی

4-    زیر گنبد کلیسا به کارگردانی امیر مسعود آقا بابائیان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان

5-    ماه جبین به کارگردانی روح‌الله حجازی و تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی

6-    نشانه‌ها به کارگردانی حمید بهمنی و تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی- شبکه یک

7-    وزنه‌های بی وزن به کارگردانی مجید شیخ انصاری و تهیه کنندگی محسن اسلامی نظری- مجید شیخ انصاری

 

فیلم‌های منتخب کمدی:

 

1-    بن‌بست هوشنگ به کارگردانی شاهین بابا پور و تهیه کنندگی منوچهر زبردست- شهرام الماسی

2-    خداحافظ تهران به کارگردانی محمد رستمی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه

3-    دنده معکوس به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه

4-    روز از نو به کارگردانی مهرداد  پور احمدو تهیه کنندگی کیومرث پور احمد

5-    قاتل پنجم به کارگردانی بهروز خلجی و تهیه کنندگی منوچهر زبردست

6-    ما خونه نیستیم به کارگردانی شاهد احمد لو و تهیه کنندگی جمال گلی

7-    وقت اضافه به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه کنندگی رضا جودی

 

فیلم‌های منتخب کودک و نوجوان:

 

1-    افسانه 98  به کارگردانی احسان عبدی پور و تهیه کنندگی ادریس عبدی پور

2-    افسانه ماه تی تی به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه کنندگی الهه صلح جو

3-    توریست به کارگردانی احسان عبدی پور و تهیه کنندگی ادریس عبدی پور

4-    خدا جیرجیرک ها را دوست دارد به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی کامران مجیدی- مجید اسماعیلی

5-    روز اردو به کارگردانی حسین قناعت و تهیه کنندگی بهروز مفید

6-    فقط بیست به کارگردانی مسعود کرامتی و تهیه کنندگی داود قچاق

7-    کلاس سوم ب به کارگردانی غلامرضا رمضانی و. تهیه کنندگی سیما فیلم – حسین فهیمی فر

 

فیلم‌های منتخب خانوادگی:

 

1-    28 و 5 لرزش زندگی به کارگردانی علیرضا بذرافشان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان

2-    بال‌های خوشبختی به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی مهدی کریمی

3-     برج مراقبت به کارگردانی کاظم معصومی و تهیه کنندگی امیرحسین شریفی

4-    پروانه ها به کارگردانی  ناصر رفائی و تهیه کنندگی علی تقی پور

5-    تلواسه به کارگردانی و تهیه کنندگی داریوش ربیعی

6-    تنهایی به کارگردانی حجت قاسم‌زاده‌اصل و تهیه کنندگی امیرحسین شریفی

7-    حدس بزن چه کس برای عید می آید به کارگردانی رضا بهشتی و تهیه کنندگی پریسا عشقی

 

فیلم‌های منتخب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس:

 

1-    اشلو به کارگردانی صادق پروین آشتیانی و تهیه کنندگی هادی اکبرخواه- محسن افتخاری

2-    ترم زمستانی  به کارگردانی رضا بهشتی و تهیه کنندگی محمد کشاورز- حبیب اسماعیلی

3-    حضور  به کارگردانی مسعود تکاور و تهیه کنندگی محمد رضا شرف الدین

4-    سربازان اعدام  به کارگردانی پرویز شیخ طادی و تهیه کنندگی فریدون جیرانی- علیرضا خاتمی

5-    قبل از غروب  به کارگردانی  محمد جواد کاسه ساز و تهیه کنندگی محمد جواد کاسه‌ساز

6-     نخل گریان  به کارگردانی پناه بر خدا رضایی و تهیه کنندگی سید روح الله حجازی

7-    همسنگار  به کارگردانی  احسان عبدی پور و تهیه کنندگی هومن کبیری و مرکز صدا و سیمای بوشهر

 

فیلم‌های پلیسی و ‌حادثه‌ای:

 

1-    آخرین آواز سند باد به کارگردانی آرش معیریان و تهیه کنندگی روح اله برادری

2-    اخراجی به کارگردانی مهدی کرم پور و تهیه کنندگی گروه فیلم و سریال شبکه 2 سیما-موسسه ناجی هنر- مرتضی رزاق کریمی

3-    بازی مهره سفید به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه کنندگی علیرضا ابوالقاسمی نژاد

4-    بلوتوثتو روشن کن به کارگردانی و تهیه کنندگی کامبیز کاشفی

5-    پایان بازی به کارگردانی کاظم معصومی و تهیه کنندگی علیرضا رئیسیان

6-    حرفه‌ای‌ها به کارگردانی پوران درخشنده و تهیه کنندگی محمود رضائی – شبکه3

7-    عملیات مانگرو به کارگردانی  مهدی صباغ زاده و تهیه کنندگی حسین طاهری – موسسه فیلم سازی زلال فیلم

 

فیلم‌های منتخب اجتماعی:

 

1-    یک داستان کوتاه و چند داستان دیگر به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل و تهیه کنندگی علی اکبر جناقی

2-    اگر باران ببارد  به کارگردانی  سید روح‌الله حجازی و تهیه کنندگی سید محسن طباطبائی پور- سید روح‌الله حجازی

3-    جای او دیگر خالی نیست به کارگردانی  مهرداد خوشبخت و تهیه کنندگی محسن علی اکبری

4-    بیا از گذشته حرف بزنیم به کارگردانی  حمید نعمت اله و تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی

5-    یک اسم به کارگردانی  بیژن میرباقری و تهیه کنندگی  سیما فیلم- محمد داوودی

6-    سرگیجه به کارگردانی مسعود آب پرور و تهیه کنندگی علی اکبر رضایی و سیما فیلم

7-    سوگ  به کارگردانی مرتضی فرشباف و تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی

 

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی تهران از 28 خرداد تا 2 تیر به همت موسسه رسانه‌های تصویری با همکاری سازمان سینمایی کشور و به دبیری محمدرضا عباسیان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ی

 
 
سه شنبه 16 خرداد 1391  10:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها