0

مخالفت پوتين با هر گونه اقدام يکجانبه يک کشور ثالث در منطقه اوراسيا

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

مخالفت پوتين با هر گونه اقدام يکجانبه يک کشور ثالث در منطقه اوراسيا

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هر گونه اقدام یکجانبه کشوری ثالث را در منطقه تحت مسئولیت سازمان همکاری شانگهای سودمند نمی‌داند.
وی در مقاله‌ای برای روزنامه خلق چین که در آستانه برگزاری نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در پکن انتشار یافت نوشت:« سازمان همکاری شانگهای با هدف تامین ثبات و امنیت در منطقه وسیع اوراسیا تاسیس شد و ما هر گونه تلاش کشوری ثالث را برای اقدامات یکجانبه در منطقه تحت مسئولیت این سازمان سودمند نمی‌‌دانیم.»
رئیس جمهور روسیه در ادامه از مشارکت اعضای سازمان همکاری شانگهای ابراز خرسندی کرد و نوشت به مدد این سازمان، تلاشهای اعضا و همکاری آنها، میزان فعالیت‌های تروریستی در این منطقه کاهش یافته است.
وی افزود اما در حال حاضر این سازمان با چالشهایی روبه‌روست که روز به روز اشکال متفاوتی به خود می‌گیرند.طرفداران تروریسم، جدایی خواهی و افراطی‌‌گری فنون ویرانگر خود را تکمیل کرده‌اند و مبارزان جدید را به خدمت می‌گیرند.
به گزارش خبرگزاری ریانووستی از روسیه، طبق این مقاله پوتین معتقد است تاثیر تروریسم، قاچاق وفروش غیر قانونی مواد مخدر یکی از چالش‌های بسیار خطرناک این منطقه است.
اعضای سازمان همکاری شانگهای عبارتند از روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان. نشست این سازمان قرار است روزهای ششم و هفتم ژوئن(هفده و هجده خرداد) در پکن برگزار شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 16 خرداد 1391  6:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها