0

همايش بررسي انديشه هاي امام خميني در آکادمي ملي علوم ارمنستان

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

همايش بررسي انديشه هاي امام خميني در آکادمي ملي علوم ارمنستان

همایش بررسی تاثیر آرا و اندیشه های امام خمینی در آکادمی ملی علوم ارمنستان در ایروان پایتخت این کشور، به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و آکادمی ملی علوم ارمنستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از ایروان در این همایش با حضور اندیشمندان و روحانیون ایران و ارمنستان بر نقش امام خمینی در تشویق ملت ها درجهت احیای ارزش های ملی و دینی تاکید شد.
روبن سافراستیان رییس انستیتو شرق شناسی آکادمی ملی علوم ارمنستان تصریح کرد: امام خمینی رهبر انقلابی بود که یکی از مهمترین انقلاب های قرن بیستم به حساب می آید، انقلابی که هم اکنون نیز فعال و تاثیر گذار است.
واهان بایبورتیان سفیر سابق ارمنستان در ایران و رییس بخش ایران شناسی آکادمی ملی علوم ارمنستان تصریح کرد:امام خمینی نه فقط یک سیاستمدار و اندیشمند بلکه یک شخصیت بزرگ تاریخی است.
وی با تاکید بر این که پیام امام دفاع از حقوق مستضعفین بود، اضافه کرد: آرا و اندیشه های آن بزرگمرد متعلق به ایران و مردم آن نیست بلکه به همه جوامع تعلق دارد.
سپس آقای مهر باغداساریان ایران شناس ارمنستانی تاکید کرد: توجه به ارزش ها و فرهنگ بومی و تاکید بر خودکفایی یکی از مهمترین جنبه های اندیشه امام خمینی است، که برای همه کشورهای جهان آموزنده است.
سخنرانان در این همایش از امام خمینی به عنوان عالمی عارف، فیلسوفی اخلاق مدار و سیاستمداری باهوش یاد کردند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 16 خرداد 1391  5:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها