0

ناراضي سابق مصري در گفتگو سي ان ان تاکيد کرد انقلابها معجزه مي کنند

hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 42154

ناراضي سابق مصري در گفتگو سي ان ان تاکيد کرد انقلابها معجزه مي کنند

ناراضی سابق مصری در گفتگو با سی ان ان تاکید کرد انقلابها معجزه می کنند.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان سعد الدین ابراهیم درباره صدور حکم حبس ابد برای حسنی مبارک رئیس جمهور سابق مصر گفت به نظر من این عدل الهی است که مردی که مرا ناعادلانه به زندان انداخت یک دهه بعد خودش به همان زندان بیفتد. تصور چنین اتفاقی برای من بسیار دشوار بود اما انقلابها توان خلق معجزه را دارند و این هم یکی از آنهاست.
سعدالدین ابراهیم استاد دانشگاه و ناراضی مصری دوازده سال پیش به اتهام دریافت پول از خارج با هدف بدنام کردن حکومت مصر ، به زندان محکوم شد. او حدود سه سال را در زندان توره در حبس بود. به نظر می رسد اتهامی که به او وارد شده بود ناشی از مطلبی بود که در انتقاد از حکومت مبارک در یکی از روزنامه های این کشور چاپ کرده بود. سعدالدین ابراهیم در این مقاله تاکید کرده بود مصر تحت حکومت مبارک در حال تبدیل شدن به یک پادشاهی واقعی است بویژه که رئیس جمهور قصد داشت قدرت را به پسر خود منتقل کند.
سعدالدین ابراهیم درباره نحوه بازداشت خود گفت نیمه های شب سی مامور امنیتی به خانه من آمدند و همه چیز را بازرسی کردند و مرا به همراه اسناد و مدارکی که در خانه داشتم با خود بردند تا بازجویی کنند.
سعدالدین ابراهیم تاکید کرد او رفت و آمد خانوادگی با حسنی مبارک و خانواده اش داشت و معلم فرزندانش بود از این رو آنها را به خوبی می شناخت. او معتقد است که در ابتدا حسنی مبارک اهل گوش دادن به حرف مردم بود اما به تدریج با افزایش قدرت و ثروت، رابطه اش با مردم قطع شد و دیگر صدای اعتراضات را نمی شنید و در نهایت هم در فوریه دوهزار و یازده سقوط کرد. سقوطی که باید زنگ هشدار برای دیگر دیکتاتورهای عرب باشد که هنوز دو دستی قدرت را چسبیده اند.
ابراهیم گفت من امیدوارم که دیگر حاکمان با دیدن سرنوشت مبارک درس بگیرند. برای آنها و خانواده و حلقه نزدیکانشان بهتر است پیش از آنکه دیر شود از قدرت کنار بروند.
اگر حاکمان دیکتاتور درس عبرت نگیرند ممکن است سرنوشتشان همانند معمر قذافی به مرگ یا همانند حسنی مبارک که زمانی مردم مصر او را فرعون می نامیدند ، به خواری و پشت میله های زندان ختم شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 16 خرداد 1391  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها