0

روزنامه نگار اروپايي:عربستان و قطر در جهت توطئه غرب براي سوريه گام بر مي دارند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

روزنامه نگار اروپايي:عربستان و قطر در جهت توطئه غرب براي سوريه گام بر مي دارند

روزنامه نگار اروپایی در گفتگو با پرس تی وی تاکید کرد عربستان و قطر در جهت توطئه غرب برای سوریه گام بر می دارند.
به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی نیال برادلی درباره تحولات سوریه گفت هم اکنون نیروهای دستگاه جاسوسی انگلیس و آمریکا اگر نگوییم در داخل سوریه، در مرزهای این کشور مستقر هستند. حتی برخی از رسانه های انگلیس به این مسئله اقرار کرده ند از جمله روزنامه دیلی استار چندی پیش نوشت ماموران سرویسهای مخفی آمریکا و انگلیس سرگرم آموزش نظامی مخالفان سوریه هستند. کشتار اخیر حوله نیز که تحقیقات نشان داد کار حکومت سوریه نبوده است و گروههای مسلح جنایتکار آن را انجام داده اند، برای زمینه سازی حمله به این کشور است. این در حالیست که رسانه های غربی تلاش می کنند تا حقایق را تحریف کنند.
این تحلیلگر افزود متاسفانه همانطور که دولت سوریه هم گفته است سیلی از دروغپردازی علیه دولت این کشور به راه افتاده است که درک حقیقت را درباره تحولات سوریه دشوار کرده است. واقعیت این است که هم تحقیقات و هم مصاحبه هایی که من خودم با بازماندگان قتل عام حوله داشتم، نشان می دهد اکثر آنها طرفداران دولت بشار اسد بوده اند. بنابراین به هیچ وجه قابل توجیه نیست که دولت سوریه عامل این قتل عام باشد بویژه در شرایط فعلی که به شدت تحت فشار جامعه جهانی است و هرگونه اقدام تحریک آمیزی می تواند فشارها را بیشتر کند. نکته دیگر اینکه کوفی عنان و برخی از مسئولان سازمان ملل متحد از جمله شخص بان کی مون دبیر کل این سازمان بر این باورند و علنا گفته اند که گروههای مسلحی در سوریه فعالیت می کنند که از خود سوریه نیستند بلکه بیشتر وابسته به القاعده و گروههای تروریستی دیگر هستند. این خود نشان می دهد رژیمهای آمریکا و ناتو با تروریستهای داخل سوریه از جمله القاعده متحد هستند. آنها از زمان حوادث یازدهم سپتامبر تاکنون به جهانیان ثابت کرده اند که نه تنها خودشان مسئول حملات یازدهم سپتامبر بوده اند بلکه تلاش کرده با بهانه قرار دادن این حملات، خود را پلیس کل جهان کنند و شرایطی امنیتی و پلیسی را بر سراسر جهان حاکم کنند. آنها همین برنامه را درباره سوریه پیاده می کنند. آنها عملیات ضد دولت سوریه را با مسلح کردن مخالفان و آموزش دادن به آنها و فرماندهی انجام می دهند.
نیال برادلی افزود کشورهایی نظیر عربستان و قطر نقش مهمی در حمایت و اجرای برنامه های استعماری آمریکا، اسرائیل و انگلیس در سوریه داشته و دارند. اصولا طرح کوفی عنان برای آتش بس هم با هدف فراهم کردن فرصت بیشتر برای غرب به منظور اجرای برنامه هایش در سوریه بوده است. قتل عام حوله نیز گام بعدی برای پیشبرد نقشه غرب بوده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 16 خرداد 1391  5:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها