0

کمبود ویتامین D و بروز حساسیت در کودکان

 
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

کمبود ویتامین D و بروز حساسیت در کودکان

 

فرزانه نگهبان (کارشناس تغذیه)

 

کمبود ویتامین D و بروز حساسیت در کودکان

حساسیت یا آلرژی پاسخ افراطی سیستم ایمنی بدن در برابر برخی عوامل است که این مشکل (بویژه حساسیت غذایی)در بین بزرگسالان و حتی کودکان بسیار شایع است. حساسیت ها ممکن است ارثی باشند و بعضی از کودکان با داشتن حساسیت به ترکیبات خاصی متولد می شوند اما برخی حساسیت ها نیز در طول زمان یا دوران رشد در فرد به وجود می آیند. اخیرا محققین عنوان کرده اند که کمبود ویتامین Dبا بروز آلرژی در فرد مرتبط است.

مطالعه ای در این زمینه با هدف بررسی سطح ویتامینDدر خون کودکان و بزرگسالان و ارتباط آن با  پاسخ افراد به برخی ترکیبات  حساسیت زا انجام شده که نتایج آن درJournal of Allergy and Clinical Immunologyمنتشره شده است.

در این مطالعه، محققین به بررسی سطح سرمی ویتامین Dدر نمونه های خونی بیش از 3100 کودک و نوجوان و 3400 بزرگسال شده پرداختند. در یکی از آزمایش های انجام شده ، بوسیله اندازه گیری میزان ایمونوگلوبولینEحساسیت به 17 ترکیب آلرژن مختلف مورد بررسی قرار گرفت. (IgE)  پروتئینی است که سیستم ایمنی بدن در پاسخ به آلرژن ها تولید می کند.

در بزرگسالان هیچ ارتباطی بین سطح ویتامین Dو بروز حساسیت دیده نشد.  اما بعد از در نظر گرفتن فاکتورهای مداخله گری مثل سن، جنس، نژاد، چاقی، سطح اقتصادی اجتماعی پایین، میزان دریافت شیرو مکمل، ساعات بی تحرکی مشخص شد پایین بودن سطح ویتامین Dدر خون با احتمال ابتلای کودک به آلرژی ارتباط دارد.کودکان و نوجوانانی که سطح ویتامین Dپایین داشتند ،نسبت به ۱۱نوع از ۱۷نوع ماده آلرژی زایی که روی آن ها آزمایش شد، حساسیت نشان دادندکه شامل آلرژن های غذایی و محیطی می شد.برای مثال کودکان مبتلا به کمبود ویتامین D(کمتر از 15 ng/mL)  نسبت به کودکان دارای مقادیر کافی ویتامین D( بیشتر از 30 ng/mL)، 4/2 برابر بیشتر در معرض ابتلا به حساسیت به بادام زمینی بودند.

نکته عملی:با وجود ارتباط روشن سطح ویتامین Dدر خون و بروز واکنش های حساسیتی،  و همچنین به دلیل محدودیت منابع غذایی این ویتامین، باید کودکان را به فعالیت بدنی و تحرک بویژه زیر نور آفتاب، دریافت روزانه از منابع غذایی ویتامین Dو در صورن نیاز مکمل ویتامینی تشویق نمود. میزان توصیه شده رژیمی برای کودکان در مورد این ویتامین  IU600 در روز می باشد.

سه شنبه 16 خرداد 1391  10:26 AM
تشکرات از این پست
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:کمبود ویتامین D و بروز حساسیت در کودکان

فواید مصرف مغزها در افراد مبتلا به چاقی شکمی و سندرم متابولیک

 

ندا فاضل (کارشناس تغذیه)

 

فواید مصرف مغزها در افراد مبتلا به چاقی شکمی و سندرم متابولیک

گسترش چاقی در جهان به معنی افزایش شمار مبتلایان به سندروم متابولیک می باشد. علائم آن شامل: افزایش چربی شکمی، قند و فشار خون بالاست که سبب افزایش احتمال ابتلا به دیابت نوع دو و بیماری قلبی می گردد. ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی می تواند به این بیماران کمک کند تا وزن اضافه خود را کاهش داده و علائم بیماری را کنترل کنند. یکی از این تغییرات می تواند مصرف منظم مغزها در رژیم غذایی باشد که سرشار از مواد مغذی مفید مانند چربی های سالم(اسید های چرب غیر اشباع) و آنتی اکسیدان ها (پلی فنول) می باشند.

برای اولین بار، دانشمندان وجود رابطه بین مصرف مغزها و بالا رفتن سطح سرتونین در افراد مبتلا به سندرم متابولیک را گزارش کردند. سرتونین ماده ای است که به انتقال پیام های عصبی کمک کرده و احساس گرسنگی را کاهش می دهد و سبب احساس شادی در افراد و سلامت قلب می گردد.

برای بررسی اثرات بیوشیمیایی مغزها، محققان 22 فرد مبتلا به سندروم متابولیک را به مدت 12 هفته تحت یک رژیم غنی از مغزها ( روزانه 30 گرم گردو، بادام و فندق خام پوست نکنده) قرار دادند و نتایج حاصله را با 20 بیمار که درگروه کنترل بودند و از مغزها استفاده نمی کردند مقایسه نمودند. متابولیت های موجود در ادرار این افراد جمع آوری و بررسی شد. نتایج نشان داد که میزان متابولیت های پلی فنول و سرتونین درگروهی که از مغزها استفاده کرده بودند افزایش یافته است.

یافته های حاصل از این مطالعه نشان داد که مصرف منظم مغزهای خام در افراد مبتلا به سندرم متابولیک مفید بوده و می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی پیشگیری کند.

نکته عملی:بر اساس این مطالعه مصرف روزانه 30 گرم مغزهای خام (با احتساب وزن پوست انها) در رژیم غذایی افراد مبتلا به سندرم متابولیک مفید بوده و می تواند در کاهش چربی شکمی، قند و فشار خون نقش داشته و از ابتلا این افراد به بیماری قلبی و دیابت نوع دو در آینده پیشگیری کند.

سه شنبه 16 خرداد 1391  10:31 AM
تشکرات از این پست
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:کمبود ویتامین D و بروز حساسیت در کودکان

اثر رژیم غنی از روغن زیتون و مغزها بر بیماری های قلبی

 

زهرا جمشیدی - کارشناس تغذیه

 

اثر رژیم غنی از روغن زیتون و مغزها بر بیماری های قلبی

روغن زیتون خالص و مغزها از اجزای اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای هستند؛ رژیم غذایی مدیترانه ای نیز یک الگوی غذایی دوستدار قلب محسوب می شود. مغزها اثرات پایین آورندگی کلسترول دارند و شواهد بسیاری در این زمینه وجود دارد ولیکن شواهد برای روغن زیتون خالص و اثر آن بر عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی کافی نیستند.
در  مطالعه ای که به تازگی در مجله ی Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases به چاپ رسیده است، محققین به بررسی اثر جایگزینی 40% از چربی رژیم غذایی با روغن زیتون خالص ، گردو، بادام و تاثیر آنها بر چربیهای سرم و دیگر مارکرهای مشخص کننده ی بیماری قلبی عروقی پرداخته اند.
در یک طرح مقطعی، بیماران مبتلا به هیپرکلسترولمی بعد از یک دوره 4 هفته ای دریافت رژیم غذایی سالم، در سه گروه دریافت رژیم غذایی غنی از روغن زیتون، گردو و یا بادام قرار گرفتند. دوره دریافت، 4 هفته به طول انجامید.
ارزیابی در میزان تغییرات لیپیدهای سرم، مارکرهای التهابی و اکسیداسیون صورت گرفت. این تغییرات توسط متدهای استاندارد اندازه گیری شد. در 18 فرد تکمیل کننده ی مطالعه (9زن و 9مرد با میانگین سنی 56 سال و نمایه توده بدن 7/25) کلسترول LDL نسبت به زمان پایه 3/7، 8/10 و 4/13 درصد به ترتیب بعد از رژیم های غذایی غنی از روغن زیتون، گردو و بادام کاهش پیدا کرد. کلسترول تام و نسبتLDL بهHDL به طور مساوی کاهش داشت. تغییری در دیگر میزان چربیها و بیومارکرهای التهابی و اکسیداسیون دیده نشد.
 

نکته عملی: نتایج تایید کننده خاصیت پایین آورندگی کلسترول خون در رژیم های غذایی غنی از مغزها می باشند. همچنین پیشنهاد می شود که روغن زیتون خالص غنی از فنولیک، اثر کاهندگی کلسترول دارد و این اثر غیرمستقل از محتوای اسیدچرب آن می باشد. بنابراین توصیه به دریافت این 3 ماده غذایی در رژیم غذایی روزانه میشود البته در حد اعتدال، چرا که به هر جهت جزء گروه چربیها محسوب می شوند و این گروه نیز کالری بالایی را دارا می باشد(یعنی 9 کالری به ازاء هر گرم).

سه شنبه 16 خرداد 1391  10:31 AM
تشکرات از این پست
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:کمبود ویتامین D و بروز حساسیت در کودکان

تاثیر قهوه بر فشار خون و بیماریهای قلبی

سمیه جعفری (کارشناس تغذیه)

 

تاثیر قهوه بر فشار خون و بیماریهای قلبی

 تاثیرات قهوه و کافئین بر فشار خون و بیماری قلبی در افرادی که فشار خون بالا دارند به طور قطعی مشخص نشده است. در مطالعه ای که اخیرا در مجله تغذیه بالینی آمریکا چاپ شده است تاثیرات کوتاه مدت و یا بلند مدت مصرف قهوه و کافئین را بر فشار خون بررسی شده و ارتباط بین مصرف قهوه با احتمال بروز بیماری قلبی را در افرادی که فشار خون بالا دارند نیز ارزیابی گردید. داده های این بررسی از آزمایشات کنترل شده­ ای که تاثیر کافئین و قهوه را بر روی فشار خون بررسی کرده و از مطالعات کوهورت انجام شده بر روی ارتباط بین مصرف قهوه و بیماری قلبی، گردآوری شده است.

در پنج بررسی انجام شده مشخص شد وجود 200-300  میلی گرم کافئین در خون، باعث افزایش  حدود 1/8 میلی متر جیوه فشار سیستولیک قلب و حدود 7/5 میلی متر جیوه فشار دیاستولیک قلب می شود. این افزایش فشار خون در یک ساعت بعد از مصرف کافئین دیده شد و کمتر از سه ساعت نیز طول کشید. در سه مطالعه ای که بر روی اثرات طولانی مدت (دو هفته ای) قهوه انجام شده بود، در مقایسه با رژیمهای بدون کافئین و نیز رژیم هایی با قهوه ی بدون کافئین، افزایش فشار خون دیده نشده بود. در مرحله ی آخر، در هفت مطالعه ی کوهورت انجام شده هیچ شواهدی مبنی بر وجود ارتباط بین مصرف دائمی قهوه و افزایش خطر بیماری قلبی یافت نشد.

در افرادی که فشار خون بالا دارند، مصرف کافئین باعث افزایش ناگهانی فشار خون کوتاه مدت ( به مدت سه ساعت) می شود. با این وجود، شواهد موجود ارتباطی را بین مصرف طولانی مدت قهوه و افزایش فشار خون و یا بین مصرف دائمی قهوه و افزایش خطر بیماری های قلبی در افرادی که سابقه ی فشار خون بالا دارند، نشان نمی دهد. 

نکته عملی:همانطور که مشخص شد قهوه ممکن است فشار خون افراد را افزایش بدهد اما در طولانی مدت تاثیر منفی بر روی فشار خون و نیز بیماری های قلبی ندارد؛ لذا نمی توان افراد را از مصرف این گونه نوشیدنی ها منع کرد، حتی افرادیکه فشار خون بالا دارند. اما در مصرف قهوه نیز همانند هر نوع ماده خوراکی دیگر باید رعایت تعادل انجام شود و در فشار خون بدخیم و یا حاد باید مشورت با متخصص تغذیه صورت گیرد.

 

http://www.novindiet.com

 

سه شنبه 16 خرداد 1391  10:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها