0

تسلیم پیام دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران به همتای پاکستانی خود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

تسلیم پیام دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران به همتای پاکستانی خود

نسخه چاپيارسال به دوستان
از سوی صالحی صورت گرفت
تسلیم پیام دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران به همتای پاکستانی خود

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه کشورمان در دومین مرحله از سفر خود به شبه قاره، در دیدار با رئیس جمهور پاکستان پیام دعوت احمدی نژاد از وی جهت شرکت در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران در شهریور ماه را تسلیم کرد.

خبرگزاری فارس: تسلیم پیام دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران به همتای پاکستانی خود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، علی اکبر صالحی وزیر خارجه کشورمان روز جمعه در دومین مرحله از سفر خود به شبه قاره، وارد کراچی شد و در دیدار با آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان پیام دعوت احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران از وی جهت شرکت در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران در شهریور ماه را تسلیم کرد.

آصف علی زرداری نیز از صالحی خواست سلام‌های گرم وی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، رئیس جمهوری و ملت ایران تقدیم کند و با استقبال از دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران افزود: مشتاقانه در انتظار سفر به ایران است.

وزیر خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط دو کشور همسایه ایران و پاکستان، بر اهمیت همکاری در زمینه انرژی و تسریع در اجرای مراحل تکمیلی خط لوله گاز ایران و پاکستان تاکید کرد.

صالحی با اشاره به همکاری‌های تجاری و اقتصادی تهران – اسلام آباد، از جمله در زمینه مبادلات صنعتی، گندم، برنج و گوشت، تصریح کرد: باید اهتمام کنیم ضمن تسریع در اجرای طرح‌های همکاری، سطح مبادلات فیمابین را ارتقاء دهیم.

آصف علی زرداری نیز با اشاره به روابط نزدیک تهران – اسلام آباد بر علاقمندی کشورش برای افزایش همکاری‌های تجاری و اقتصادی و یافتن راه‌های جدید ارتقاء و متنوع کردن همکاری‌ها و مبادلات فیمابین تاکید کرد.

در این دیدار همچنین طرفین ضمن رایزنی و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه‌ای و جهانی از جمله افغانستان، خلیج فارس، سوریه و هسته‌ای یکدیگر را از دیدگاه‌ها و مواضع خود مطلع کردند.

صالحی در پایان این دیدار عازم تهران شد.

انتهای پیام/

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 16 خرداد 1391  9:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها