0

شهدا به ما درس ایستادگی و خودباوری دادند

hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 42154

نسخه چاپيارسال به دوستان
مردم از پرستوهای تازه از سفر بازگشته می‌گویند:

خبرگزاری فارس: یک دانشجو که در مراسم تشییع شهدا حضور داشته است، گفت: وظیفه قلبی خودم می‌دانم که در مراسم شهدا حضور پیدا کنم و معتقدم شهدا درس پایداری، ایستادگی، شهامت و خودباوری به ما دادند و باید این درس‌ها موشکافی شود.

خبرگزاری فارس: شهدا به ما درس ایستادگی و خودباوری دادند

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت باشگاه خبری فارس «توانا»، امروز روز استقبال بود؛ استقبالی باشکوه؛ خبر رسیده بود که می‌خواهند گل‌های پرپر شده امام را بیاورند و مردم با مرکب‌های شخصی و عمومی، خودشان را به حرم مطهر می‌رساندند. فوجی از جمعیت از مترو حرم مطهر به سوی ضلع غربی حرم در حرکت بودند. در ایستگاه مترو هم شنیده می‌شد که یکی از جوان‌ها، در گوش دوستش زمزمه می‌کرد «از همین جا هم عطر شهدا می‌آید».

ملت از همدیگر آدرس می‌پرسیدند که «تشییع شهدا کجاست؟» و سپس همه در یک خط حرکت می‌کردند تا به مقصد برسند؛ به محل استقبال.

بالاخره شهدا آرام آرام از راه رسیدند، از مسافرتی 12 روزه، از خرمشهر تا حرم، 19 منزل را گذرانده بودند. یکی را می‌دیدی که شیشه گلاب در دست دارد و به روی تابوت‌ها می‌پاشید؛ یکی سربند «یاحسین (ع)» خود را با کشیدن به روی تابوت شهدا تبرک می‌کرد؛ یکی فرزندش را روی دست بلند کرده بود تا تابوت شهدا را زیارت کند؛ خانم‌ها هم چادرانشان را روی صورتشان کشیده بود و در حالی که از هق هق گریه‌، شانه‌هایشان می‌لرزید، نیات خود را به شهدا می‌گفتند.

مشایعت‌کنندگان، شهدای روی تریلی‌های سرخ رنگ را همراهی می‌کردند؛ تا اینکه در قسمتی از مسیر تابوت‌هایی که پر از معرفت بود، را به روی شانه‌ها گرفتند و به سوی حرم امام ‌بردند تا در اطراف ضریح مضجع رهبر کبیر انقلاب طواف دهند. فریاد بغض‌آلود «این گل پر پر از کجا آمده؛ از سفر کر‌ب‌و بلا آمده»، «یاحسین(ع)» و «یا زهرا(س)» در فضا پیچیده بود.

در بین این جمع مادران انتظار هم بودند؛ مادر شهید مفقود «بهروز صبوری» که 24 سال چشمش به در مانده نیز در این جمع بود؛ او هم آمده بود برای استقبال از شهدا؛ این مادر شهید با شیشه عطری که همیشه با آن به سر مزار خالی بهروزش می‌رود، به استقبال دوستان فرزندش آمده بود و تابوت‌ها را عطر آگین می‌کرد.

* شهدا با آمدنشان می‌خواهید عشق‌شان را به امام نشان دهند

محدثه فتوحی، طلبه است و 22 سال دارد، وی که در جمع مشایعت‌کنندگان 96 شهید است، اظهار می‌دارد: امام خمینی(ره) قبل از انقلاب در گفته‌هایشان یاوران خود را در گهواره‌ها بیان کرده بودند؛ الان می‌بینیم که همین یاوران، آن قدر عاشق امام خود هستند که 30 سال پیش به گفته امام رفتند و در روز رحلت ایشان آمدند تا علاقه‌شان را دوباره نشان دهند.

وی ادامه داد: امروز شهدا آمده‌اند تا بگویند، ما رفتیم مراقب باشید خون ما را پایمال نکنید. فکر می‌کنم آنقدر که باید، نتوانستیم قدردان خون شهدا باشیم. آنها امروز هم می‌آیند تا بگویند اسلام را فراموش نکنید. الان ما باید از شهدا بخواهیم دعایمان کنند که پایمان نلغزد.

* من خودم را خواهر شهید صبوری می‌دانم

محدثه دلنوازان دانشجوی دانشگاه آزاد است که چند سال پیش با مادر شهید مفقود «بهروز صبوری» آشنا شده. وی در حالی که عکش شهید صبوری را در دست گرفته است، می‌گوید: یکبار خواب دیدم به منزل شهید بهروز صبوری رفتم، قاب عکسی از شهید روی دیوار منزلشان بود که مادر شهید به بهروز اشاره می‌کرد، ببین خواهرت آمده است و تو نیامدی او را ببینی. آن موقع دیدم که چشم‌های بهروز پر از اشک شد. وقتی خواب را برای مادر شهید تعریف کردم، مادر شهید گفت: بهروز از تو راضی است و خواهر بهروز هستی. 

وی ادامه داد: از زمانی که مادر شهید صبوری این حرف را به من زده است، بیش از پیش احساس وظیفه دارم که با تمام توان، راهشان را ادامه بدهم؛ آنهایی که به حجاب و پیروی از ولایت در تمام عرصه‌ها تأکید داشتند؛ من هم باید اینگونه باشم.

* شهدا خودشان خواستند که زائر حرم امام باشند

محبوبه خوب‌نیت، 54 ساله است؛ وی می‌گوید: پیدا شدن شهدا، گذر از شهرهای مختلف و حضورشان در روز رحلت حضرت امام در حرم ایشان، بی‌حکمت نیست و همه اینها خواست خداست.

وی ادامه داد: شهدا آگاه‌تر از ما هستند، آنها می‌دانستند که در این ایام، امت به زیارت حضرت امام(ره) می‌آیند، آنها هم آمده‌اند تا بار دیگر زائر ایشان باشند؛ امام هم عاشق شهدا بوده‌اند.

* پاسداری از خون شهدا وظیفه ماست

زهرا کشاورز 45 سال دارد و خانه‌دار است؛ وی بیان می‌دارد: دو سه روز گذشته از طریق رسانه‌ها متوجه شدم، شهدا در حرم مطهر تشییع می‌شوند و امروز از ساعت هفت و نیم صبح برای استقبال از شهدا به حرم مطهر آمده‌ام و از آنها می‌خواهم برای ظهور امام زمان(عج) دعا کنند.

وی ادامه می‌دهد: من خانواده شهید نیستم، اما تمام این شهدا عزیزان ما هستند؛ آنها آمده‌اند تا پیمانی دوباره با امام(ره) ببندند و وظیفه ما هم پاسداری از خون شهدا است. پاسداری از خون شهدا هم با حفظ حجاب، مبارزه با دشمنان اسلام، تربیت فرزندان صالح و پیروی از ولایت محقق می‌شود.

* خودسازی پیام شهداست

نفیسه صدیقی خانه‌دار است، وی 50 سال دارد و می‌گوید: امام خمینی از سلاله امام موسی‌بن جعفر(عج) هستند که نسل را ما زنده کردند و حضور شهدا در آستانه رحلت حضرت امام خمینی به جا بود.

وی ادامه می‌دهد: تهذیب نفس، تقرب به خداوند، دعا برای ظهور امام زمان(عج)، منتظر واقعی بودن و خودسازی پیام شهدا است.

* برای تربیت فرزندان‌مان باید شهدا را الگو قرار دهیم

معصومه ترابی نیز که در حرم مطهر امام خمینی(ره) و در جمع شهیدان حضور یافته است، می‌گوید: شهدا به قدری ایثار کردند که زبان ما قاصر از گفتن آن است؛ آنها در چنین روزی به حرم حضرت امام آمدند. برای ادامه دادن مسیر شهیدان باید فرزندانی با روحیه جهادی و ایثارگر تربیت کنیم و طوری آنها را تربیت کنیم که آبروی اسلام باشند و برای تحقق این هدف، شهدا بهترین الگو هستند.

* باید مانند شهدا به انقلاب وفادار بود

زهرا طالبی که خانه‌دار بوده و 53 ساله است، می‌گوید: شهدا در مقابل آتش گلوله با تشنگی‌ها و سختی‌ها که ما فقط آنها را به زبان می‌آوریم، جلوی دشمنان اسلام ایستادند. من از خانواده شهدا نیستم، اما همه این شهدا برادران دینی و بچه‌های من هستند.

وی ادامه می‌دهد: شهدا به خاطر فرمان حضرت امام(ره) برای دفاع از اسلام به جبهه‌ها رفتند. امروز هم بخشی از فداکاری آنها را از تلویزیون نشان می‌دهند. بنده وقتی یک بچه 13 ساله در جبهه، جلوی گلوله در مقابل دوربین ایستاده و حرف می‌زدند، را می‌بینم از خجالت آب می‌شوم که او با 13 سالگی‌اش به قدری فهم دارد و رشد کرده که این حرف‌ها را می‌زند.

این زائر امام و شهیدان می‌گوید: شهدا وفادار بوده‌اند و ما باید خیلی تلاش کنیم تا در وفاداری به انقلاب و ولایت به آنها برسیم. بالاخره باید با تربیت و حجاب بچه‌هایمان، بیرون راندن ابزار ضد فرهنگی از جمله ماهواره از خانه‌هایمان، جامعه‌ای بسازیم که جوانان غیرتمند در آن رشد کنند. ما باید این انقلاب را نگه داریم و نامحرمانی که در مملکت هستند را نابود کنیم.

* شهدا به ما درس خودباوری دادند

رضا عزیزی دانشجوی حسابداری از دانشگاه صنعتی شریف است؛ وی که در مراسم تشییع شهدا تا حرم مطهر حضور داشته، می‌گوید: همه جوانان امروز مدیون به شهدا هستند. اگر آنها آن روز ایثار نمی‌کردند، قطعاً ما این وضعیت را نداشتیم و حداقل اینکه ما 30 سال از انقلاب‌هایی که امروز در جهان شاهد آن هستیم، جلوتریم و اقتدار امروز ما به برکت خون شهدا و پیروی از ولایت است.

وی اضافه کرد: کاری با کسی ندارم، اما وظیفه قلبی خودم می‌دانم که در مراسم شهدا حضور پیدا کنم. آنها درس پایداری، ایستادگی، شهامت و خودباوری به ما دادند و باید این درس‌ها را موشکافی کنیم.

عزیزی یادآور شد: در دانشگاه شریف، شهدای گمنام داریم. گاهی که احساس خلأ می‌کنم به زیارت آنها می‌روم و احساس می‌کنم گم کرده‌ام را در کنار شهدا پیدا می‌کنم.

وی افزود: گاهی اوقات نمی‌دانیم در ذهنمان چیزی ما را اذیت می‌کند؛ اما زیارت شهدا ما را آرام می‌کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 16 خرداد 1391  9:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها