0

حضرت امام خمینی (ره) تفكر خداپرستی را در سراسر جهان زنده كرد

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

حضرت امام خمینی (ره) تفكر خداپرستی را در سراسر جهان زنده كرد

ارومیه - نماینده ولی فقیه در نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بزرگداشت یاد و خاطره رهبر كبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) تفكر خداپرستی و اندیشه بیداری اسلامی را در سراسر جهان زنده كرد.

1391/03/14 - 10:01

حجت الاسلام ایوب حسن زاده در مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) كه با حضور اقشار مردم انقلابی و ولایتمدار در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد افزود: حضرت امام (ره) با افكار و اندیشه های خود، جهان اسلام را به حركت درآورد و توانست اولین نظام سیاسی مبتنی بر احكام نورانی اسلامی را در جهان پیاده كند.

وی اضافه كرد: در آغاز حركت های انقلابی مردم ایران در سال 56 ، استكبار جهانی و سازمان های جاسوسی شرق و غرب توجه چندانی به حركت های مردم ایران نداشتند و نتیجه ای برای این حركت ها متصور نبودند ولی حضرت امام (ره) توانست حكومتی را در ایران پایه ریزی كند كه هیچ قدرتی توان مقابله با آن را نداشت.

حجت الاسلام حسن زاده اظهار كرد: نفوذ كلام امام ، صلابت ذاتی حضرت امام ، چنان در قلب و روح انسان ها اثرگذار بود كه اعلامیه ها و پیام های ارسالی آن حضرت از نجف اشرف و پاریس، ملت ایران را به جوش و خروش در آورده و آنان را برای مقابله با رژیم ستم شاهی مصمم و امیدوار می كرد.

وی ادامه داد: امام (ره) مردم سالاری دینی را در بین مسلمانان جهان احیاء كرد و رواج داد به نحوی كه هم اكنون، شاهد بیداری مسلمانان در سراسر جهان هستیم.

حسن زاده گفت: پیروی و به كار گرفتن افكار و اندیشه های حضرت امام (ره) خداپرستی، عبودیت و سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد و هر كسی كه بتواند به عمق وجودی ایشان پی ببرد سعادتمند خواهد بود.

وی، از انقلاب اسلامی ایران به عنوان مظهر و نماد آزادی، استقلال یاد كرد و افزود: حركت امام روح تازه ای در كالبد اسلام دمید و مطمئنا انقلاب اسلامی ایران متصل به قیام جهانی حضرت مهدی موعود ( عج) خواهد بود.

حجت الاسلام حسن زاده، رحلت حضرت امام (ره) برای مردم مسلمان ایران و مسلمانان جهان را جانسوز و غم انگیز و تكان دهند عنوان كرد و اظهار داشت : فقدان شخصیتی چون خمینی كبیر (ره) مصیبتب عظیمی بود كه بر پیكر اسلام وارد شد .

نماینده ولی فقیه در نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه كرد: مردم مسلمان و انقلابی ایران نیز به پاس قدردانی از آن رهبر فرزانه و تجلیل از خدمات، افكار و اندیشه های آن بزرگوار ، چنان آیین بزرگداشت و تشییع را برای آن حضرت برگزار كردند كه تاریخ هرگز نظیر آن را مشاهده نكرده است.

حجت الاسلام حسن زاده افزود: میلیون ها نفر از مردم سراسر ایران اسلامی و دیگر مسلمانان جهان در آیین تشییع و خاكسپاری امام و مقتدای خود شركت كردند و چنان عشق و علاقه از خود نشان دادند كه جهان را به حیرت و تعجب واداشتند.

وی تاكید كرد : امروز با گذشت 23 سال از عروج ملكوتی حضرت امام خمینی (ره) آن حضرت همچنان در قلب و روح ملت ایران و تمام ملت های آزاده جهان زنده است و تا زمانی كه اسلام و قرآن زنده است ، آن حضرت نیز در قلب انسان های عاشق ولایت و امامت زندگی خواهد كرد.

در این آیین كه با حضور نماینده ولی فقیه امام جمعه ارومیه ، استاندار آذربایجان غربی، نمایدگان مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات، مسوولین و مقامات سیاسی و نظامی برگزار شد، شركت كنندگان با برگزاری مراسم عزداری و سوگواری با آرمان های رهبر كبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی تجدید پیمان كردند.

نظیر این مراسم در تمام شهرها، بخش ها و روستاهای آذربایجان غربی نیز برگزار شد كه طی آن سخنرانان در ارتباط با شخصیت معنوی و جایگاه جهانی حضرت امام خمینی(ره) سخنرانی كردند.

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یک شنبه 14 خرداد 1391  8:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها