0

انتشار پنجمين شماره دوفصل‌نامه تخصصی «پژوهش‌های ميان‌رشته‌ای قرآن كريم»

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انتشار پنجمين شماره دوفصل‌نامه تخصصی «پژوهش‌های ميان‌رشته‌ای قرآن كريم»

شنبه 13 خرداد 1391 15:02:53             شماره‌ خبر :1022291
انتشار پنجمين شماره دوفصل‌نامه تخصصی «پژوهش‌های ميان‌رشته‌ای قرآن كريم»

گروه انديشه: پنجمين شماره دوفصل‌نامه تخصصی «پژوهش‌های ميان‌‌رشته‌ای قرآن كريم» به همت معاونت فعاليت‌های قرآنی سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور، وابسته به جهاد دانشگاهی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، دوفصلنامه تخصصی «پژوهش‌های ميان رشته‌ای قرآن كريم» در راستای منويات مقام معظم رهبری و به منظور اشاعه و گسترش مطالعات ميان رشته‌ای در زمينه قرآن و ايجاد بستری مناسب برای كاربردی كردن مفاهيم، فرهنگ و پژوهش‌های قرآنی در سطوح مختلف سازمان‌ها و مؤسسات و همچنين انتشار نتايج پژوهش‌های ميان رشته‌ای قرآن كريم، به همت سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور به انتشار می‌رسد.

بر اساس اين گزارش، دوفصلنامه تخصصی «پژوهش‌های ميان رشته‌ای قرآن كريم» كه فعاليت خود را از نيمه دوم سال 1387، زير نظر اداره پژوهش سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور، وابسته به جهاد دانشگاهی، شروع كرده است، هر دوفصل يك‌بار منتشر می‌شود و تاكنون پنج شماره از اين فصل‌نامه چاپ و منتشر شده است.

يادآور می‌شود كه اين دوفصل‌نامه دارای اعتبار تخصصی است و با توجه به رايزنی‌های صورت گرفته با وزارت علوم و تحقيقات و فناوری، اين نشريه موفق در آينده نزديك موفق به كسب اعتبار علمی ـ پژوهشی خواهد شد.

اين گزارش می‌افزايد: مقالات اين شماره از دوفصل‌نامه تخصصی «پژوهش‌های ميان رشته‌ای قرآن كريم»، توسط 35 نفر داور مورد ارزيابی قرار گرفته است. 8 مقاله منتشر شده، از مجموع 51 مقاله دريافتی، طی دو مرحله برای چاپ در اين شماره برگزيده‌ شده است.

لازم به ذكر است اين دوفصل‌نامه برای بهره‌برداری در سايت فصل‌نامه به آدرس http://journal.quran.ir و پايگاه‌های الكترونيكی مجلات نور به آدرس www.noormags.com ، بانك اطلاعات نشريات كشور به آدرس www.magiran.com، مركز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری به آدرس www.srlst.com، پايگاه اطلاع رسانی سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور به آدرس www.iska.ir و پايگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی به آدرس www.sid.ir در دسترس عموم پژوهشگران قرار گرفته است.

بر اساس اين گزارش، عناوين مقالات پنجمين شماره دوفصل‌نامه تخصصی «پژوهش‌های ميان رشته ای قرآن كريم» شامل نقدی بر مقاله‌ «قرآن كريم و مهندسی اجتماعی»، به قلم فياض رستمی يكتا، زمينه‌های حقوق تجارت الكترونيك در قرآن و سنت، به نوشته پرويز باقری و سياوش ياری و همچنين بررسی انسجام اجتماعی از منظر قرآن كريم به قلم نصر الله نظری و رابطه قرآن با روايات به نوشته علی نصيری هستند.

واكاوی مؤلفه‌های روايی داستان‌های قرآن كريم به قلم علی‌اصغر حبيبی، مجتبی بهروزی و ابراهيم خليفه، بينامتنی قرآنی در مقامات ناصيف يازجی، به نوشته مرتضی قائمی و فاطمه محققی، بررسی ارتباط انسان با طبيعت از منظر معادشناسی در قرآن كريم به قلم محمدرضا بمانيان و الهام صالح، بينامتنی اشعار عبدالوهاب البياتی با قرآن كريم به نوشته طيبه سيفی عناوين ديگر مقالات منتشر شده در اين دوفصلنامه هستند.

  
 
 
شنبه 13 خرداد 1391  6:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها