0

تحليل خلاقيت‌ها

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

تحليل خلاقيت‌ها

 

 
 
 

قصد داريم نرم‌افزاري را به شما معرفي کنيم تا بتوانيد با استفاده از امکاناتي که در اختيار شما قرار مي‌دهد، از روش‌هايي براي نوشتن يک برنامه گرافيکي به شکلي بسيار آسان استفاده کنيد.

اين نرم‌افزار که LabView نام دارد مخفف کلمات Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench است که يک زبان برنامه‌نويسي گرافيکي است و به طور گسترده‌اي براي کاربردهاي مختلفي در صنايع، آموزش و تحقيقات آزمايشگاهي به عنوان يک مدل استاندارد شناخته شده است. اين مدل براي جمع کردن و پردازش داده‌ها استفاده مي‌شود و علاوه بر اين به عنوان ابزاري براي کنترل کردن و شبيه‌سازي ابزارهاي مجازي شناخته شده و از آن استفاده مي‌شود. اين برنامه نرم‌افزاري روي تمامي سيستم‌هاي سخت افزاري شرکت‌هاي موجود قابل نصب بوده و براي اجرا روي رايانه‌هاي شخصي با تمامي نسخه‌هاي ويندوز سازگار است. شايد بيشتر افراد اين نرم‌افزار را با عنوان برنامه‌اي بشناسند که براي تجزيه و تحليل سيستم‌هاي اندازه‌گيري استفاده مي‌شود. نحوه عملکرد نرم‌افزار Lab View به شکلي است که کاملا مجزا از نحوه عملکردي که براي زبان‌هاي برنامه‌نويسي ديگر وجود دارد، عمل مي‌کند. اين نرم‌افزار به شکلي مجزا محيط گرافيکي قدرتمندي را براي کاربران فراهم ساخته است و به اين ترتيب از تمامي ابزارهاي لازم براي جمع‌آوري، پردازش و تحليل داده‌ها استفاده کرده و نتيجه را به شکلي مناسب نمايش مي‌دهد. زبان برنامه‌نويسي اين نرم‌افزار که يک زبان برنامه‌نويسي گرافيکي است در محيط نرم‌افزار G ناميده شده و با همين نماد نمايش داده مي‌شود. براي برنامه‌اي که شما با اين روش مي‌نويسيد از يک نمودار بلوکي استفاده مي‌شود و سپس اين نمودار به کد ماشين تبديل خواهد شد. اين نرم‌افزار تمامي مهندسان را از نوشتن برنامه‌هاي متني بي‌نياز مي‌کند و با استفاده از ماژول‌ها و کامپوننت‌هاي آماده‌اي که دارد کار شما را براي برنامه‌نويسي گرافيکي بسيار آسان خواهد کرد. کار کردن با اين نرم‌افزار براي متخصصان بسيار آسان است و اين توان را به فرد متخصص مي‌دهد تا با استفاده از ايده‌هاي خود بدون اين‌که لازم باشد با کلمات و اصول خاص زبان‌هاي برنامه‌نويسي مبتني بر متن درگير شوند به راحتي هر چه تمام‌تر بتوانند ايده‌هاي ذهني خود را پياده‌سازي کرده و نتايج آن را تحليل کنند. از مهم‌ترين و جالب‌ترين خصوصيات اين نرم افزار مي‌توان به اين نکته اشاره نمود که اين زبان اين توانايي را دارد که امکاناتي براي ورود و خروج داده‌ها از طريق انواع کارت‌هاي ورودي/ خروجي و پردازش سيگنال فراهم آورد. اين پردازش مي‌تواند در همه زمينه‌ها مانند انواع عمليات فيلتر، حذف نويز و انجام عمليات بسيار پيچيده رياضي براي پردازش صوت يا پردازش تصوير باشد. اگر شما به برنامه‌نـويسـي بـا زبان‌هايي چـون C matlab يا Hiq آشنايي داشته باشيد قادر خواهيد بود که در محيط نرم‌افزار Lab View با توجه به نياز خود به شکلي کاملا دلخواه قسمت‌هايي را با زبان مورد دلخواه خود وارد برنامه کرده و آن را با بقيه قسمت‌هاي برنامه مرتبط سازيد. اين نرم‌افزار يک زبان برنامه‌نويسي بسيار کامل است و مي‌توان آن را از نظر منطق يا حتي سرعت با ديگر زبان‌هاي برنامه‌نويسي چون C مقايسـه کرد.

شما مي‌توانيد نسخه رايگان Lab View را از نشاني زير دريافت کنيد.

http://www.ni.com/trylabview 

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 13 خرداد 1391  3:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها