0

مصاحبه با ''وارن ايست''، مديرعامل شرکت ARM

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

مصاحبه با ''وارن ايست''، مديرعامل شرکت ARM

 

 
 

تمامي ابزارهاي ديجيتالي که در حال حاضر دور و بر ما هستند داراي يک قطعه کليدي مي‌باشند که شايد بتوان گفت آن وسيله با طراحي مناسب آن قطعه عملکردي متفاوت خواهد داشت.

به احتمال زياد شما هم تا به حال نام پردازنده‌ها را شنيده‌ايد، شرکت‌هايي مانند اينتل و AMD تا به امروز در اين زمينه حرف اول را مي‌زدند و اگر کسي به فکر خريد لپ‌تاپ يا رايانه خانگي ميفتاد، قبل از هر چيز تاکيد بسياري روي پردازنده وسيله مورد نظرش داشت. اما اين روزها پردازنده‌هاي شرکت ARM با ورود به بازار ابزارهاي ديجيتالي مانند تلفن‌هاي همراه هوشمند و تبلت‌ها شهرت بسيار زيادي پيدا کرده‌اند و علاوه بر اين در وسيله‌هاي ديگر مانند تجهيزات خودروهاي الکترونيکي، رايانه‌هاي شخصي و در بسياري از ابزارهاي ديگر که ممکن است حتي فکرش را هم نکنيد ديده مي‌شوند. به عنوان نمونه اين پردازنده‌ها در قهوه جوش‌ها هم ديده شده‌اند. به همين دليل بوده است که شرکت ARM به يک‌باره اوضاع متفاوتي پيدا کرده و عملکرد بهتري از خود نشان داده است.

اين شرکت که در حقيقت ARM Holding نام دارد و يک شرکت انگليسي است، تمرکز خود را روي توليد تراشه‌هايي قرار داده است که به مدرن‌تر شدن زندگي کمک کنند. شايد براي شما هم جالب باشد که بدانيد تنها در سال 2011 بيش از 8 ميليارد تراشه توسط اين شرکت به سراسر جهان صادر شده است اما با تمامي اين اوصاف هنوز نتوانسته به طور جدي يک رقيب بسيار خوب براي شرکت‌هايي مانند اينتل به حساب آيد. در يک مقايسه کلي بايد گفت که درآمد حاصل از فروش شرکت ARM تا انتهاي سال 2011 چيزي در حدود 777 ميليون دلار بوده است و اين در حالي است که همين عدد براي شرکت اينتل به بيش از 54 ميليارد دلار رسيده است. در اين مقايسه ساده مشخص مي‌شود که شرکت ARM هنوز در ابتداي راه قرار دارد و فاصله زيادي را بايد طي کند تا به شرکتي مانند اينتل برسد.

از ديگر نکاتي که بد نيست تا در مورد اين شرکت بدانيد مي‌توان به اين مورد اشاره کرد که ARM بخش بزرگي از نقشه‌هاي فني پردازنده‌هاي خود را به صورت عمومي براي فروش قرار داده است و به اين ترتيب اگر يک فرد يا شرکتي اين نقشه‌ها را بخرد قادر است قطعات تراشه را براساس نياز خود روي هر وسيله‌اي که لازم دارد، سوار کند. به اين ترتيب ممکن است که تراشه‌هاي ARM شرکتي مانند سامسونگ با همان تراشه‌هاي ARM شرکت ديگري مانند HTC تفاوت زيادي داشته باشد. کارشناسان اعتقاد دارند که همين موضوع باعث شده تا ARM به يک زبان بين‌المللي در صنعت طراحي قطعات الکترونيکي تبديل شود. پايگاه Allthingsd به تازگي مصاحبه‌اي را با آقاي ''وارن ايست''، مديرعامل اين شرکت انجام داده است که در ادامه آن را مي‌خوانيم.

 

به نظر شما ARM بيشتر به يک دستور پخت کيک شبيه نيست؟ زيرا شما مي‌توانيد آن را همانند يک دستور پايه پخت کيک، مطابق با سليقه خود تغيير داده و کم و زياد کنيد.

بله نظر شما درست است. ما يک شعار در شرکت خود داريم که ''اگر شما نتوانيد هر کاري که مي‌خواهيد را با تراشه‌هاي ما انجام دهيد، ديگر ما هم يک شرکت مانند اينتل خواهيم بود و حرف جديدي براي گفتن نداشته و اصلا ياراي رقابت را با بزرگاني مانند اينتل نخواهيم داشت''. کاربران ما قادر خواهند بود که بر اساس اصولي استاندارد محصول‌شان را همان گونه که دوست دارند طراحي کنند. دقيقا به همين دليل است که در طول زمان شانس ما براي توسعه و فراگير شدن بالاتر خواهد رفت.

 

اين حرف به آن معني است که شرکت‌هاي بزرگ هم مي‌توانند به سراغ شرکت‌هاي ديگري بروند که توليدکننده قطعات اوليه هستند؟

بله دقيقا و من اعتقاد دارم که با اين روش حق انتخاب بهتري هم خواهند داشت زيرا مي‌توانند هر قطعه‌اي را از توليدکننده‌اي دريافت کنند که در آن زمينه تخصص دارد و به اين ترتيب نيازهاي مختلف به بهترين شکل ممکن پاسخ داده خواهند شد و در نهايـت يک محصول با بالاترين حد کيفيت ممکـن به بازار عرضه خواهد شد.

 

در حال حاضر چه شرکتي را به عنوان رقيب اصلي خود مي‌بينيد؟

اگر بخواهم به زمينه محصولاتي چون تلويزيون‌ها يا لوازم مدرن الکترونيکي فکر کنم که توان پردازشي يا MIPS فاکتور مهمي براي آن‌ها برشمرده مي‌شود، در زمينه تراشه‌ها و در جهان رايانه‌ها بدون شک شرکت‌هايي مانند اينتل و AMD بزرگترين رقباي ما خواهند بود زيرا مدت زمان طولاني است که در اين زمينه فعاليت مي‌کنند.

 

در مورد ويندوز 8 شرکت مايکروسافت و حضور ARM در صنعت رايانه‌هاي شخصي چه اطلاعاتي را مي‌توانيد در اختيار ما قرار دهيد؟

اين فرصت به تازگي براي ما به وجود آمده است که منشاء آن به شرکت مايکروسافت برمي‌گردد که توانست در زمينه تلفن همراه و به دنبال آن در رابطه با ويندوز 8 امکان هماهنگي با تراشه‌هاي ARM را به وجود آورد که در سال‌هاي آينده براي ما آينده درخشاني را رقم خواهد زد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 13 خرداد 1391  3:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها