0

ممنوعیت انتقال، تغییر رشته و مهمانی در مقطع کارشناسی ارشد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ممنوعیت انتقال، تغییر رشته و مهمانی در مقطع کارشناسی ارشد

نسخه چاپيارسال به دوستان
توکلی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ممنوعیت انتقال، تغییر رشته و مهمانی در مقطع کارشناسی ارشد

خبرگزاری فارس: مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: انتقال، تغییر رشته و مهمان شدن در مقطع کارشناسی ارشد ممنوع است.

خبرگزاری فارس: ممنوعیت انتقال، تغییر رشته و مهمانی در مقطع کارشناسی ارشد

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به شیوه‌های آموزشی در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور درباره شیوه آموزشی و پژوهشی گفت: شیوه آموزشی و پژوهشی، روشی است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و پایان نامه است. این شیوه تا سال 1389 تنها شیوه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد در ایران بوده و پذیرش دانشجو در تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور فقط به این روش صورت می‌گرفت.

وی شیوه دیگر پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد را شیوه آموزش محور اعلام کرد و گفت: تحصیل در این شیوه با محوریت آموزش و به صورت واحدهای درسی و بدون پایان‌نامه بوده و گذراندن حداقل 2 و حداکثر 4 واحد سمینار (تحقیق و تتبع نظری) در این شیوه آموزش الزامی است و در سایر موارد عیناً مطابق آئین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته است.

به گفته مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور شیوه پژوهش محور یکی دیگر از شیوه‌های پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور است و این شیوه، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی، ثبت اختراع و غیره بوده و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارایه پایان نامه است. تعداد واحدهای درسی در این شیوه 6 تا 10 واحد است و دانشجو می‌تواند هم زمان با واحدهای آموزشی، واحدهای پژوهشی خود را انتخاب کند.

وی خاطرنشان کرد: طول مدت دوره در هر سه شیوه حداکثر 2 سال مشتمل بر 4 نیم‌سال تحصیلی است. در موارد استثنایی افزایش طول مدت دوره با تشخیص شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مجاز است و در هر صورت مدت دوره در هر سه شیوه نباید از 2 و نیم سال تجاوز کند.

توکلی تأکید کرد که انتقال، تغییر رشته و مهمان شدن دانشجو در هر سه شیوه آموزشی مقطع کارشناسی ارشد ممنوع است.

انتهای پیام/

 
 
جمعه 12 خرداد 1391  7:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها