0

پرسپوليس در لبه پرتگاه

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

پرسپوليس در لبه پرتگاه

جام جم آنلاين: اشك‌ها و فرياد اعتراض 70 هزار تماشاگر پرسپوليس فقط به خاطر شكست مقابل الهلال نبود، چرا كه همه مي‌دانند يك سر ورزش برد است و سر ديگر آن باخت.

آنچه هواداران سرخ را عاصي كرد قدم زدن برخي بازيكنان در زمين و بي‌تفاوتي به احساسات آنان بود؛ چيزي كه هواداران براي آن ـ درست يا غلط ـ تعبير به بي‌‌غيرتي كردند.

الهلال عربستان از چنان قدرتي برخوردار است كه به طور طبيعي نبايد از شكست مقابل چنين تيمي گريست، اشك هواداران پرسپوليس به خاطر مجموعه عواملي بود كه از ابتداي فصل دست به دست هم داد و بارها چشم آنها را گريان كرد و در اين بازي جلوه ديگري يافت؛ اشك‌هايي كه برخي بازيكنان هيچ گاه نديدند و با نمايش سراسر انتقاد آميز مقابل نماينده عربستان شاهكار خود را تكميل كردند!

به واقع ريشه تيره‌روزي‌ پرسپوليس فقط به حواشي روزهاي گذشته اين تيم برنمي‌گردد، سير نزولي سرخ‌ها از ابتداي فصل شروع شد، جايي كه مدير سابق باشگاه برخلاف خواست هواداران، مربي مورد علاقه آنها را كنار زد و به ستيز با سكوها رفت.

در چنين وضعي بازيكنان يكي پس از ديگري روحيه خود را از دست دادند و آمدن دنيزلي باتجربه هم نتوانست دردي را دوا كند.

پرسپوليس نه تنها بد بسته شده بود كه در فعل و انفعال اعتراض تماشاگرانش توان روحي نفرات خود را نيز تحليل رفته ديد.

در اين بين اعتراض غيرحرفه‌اي و چندباره كاپيتان سرخ‌ها به سرمربي تركيه‌اي و البته اظهارنظر ناپخته دنيزلي مبني بر اخراج 10 بازيكن هم باعث شد همه رشته‌هاي سرخ‌ها در ليگ قهرمانان پنبه شود و پرسپوليسي كه در ليگ برتر بيم سقوط به ليگ يك را دارد حالا در آسيا هم سايه حذف زودهنگام را حس كند.

تيم دنيزلي اگر در مصاف با الهلال مردانه مي‌جنگيد و يك لحظه قدم پس نمي‌كشيد، مسلما هواداران خود را چنين خشمگين نمي‌ديد كه در پايان بازي كاورهاي سرخ را به نشانه اعتراض به سمت بازيكنان پرتاب كرده و حسابي از خجالت كاپيتان محبوبشان در آيند.

در اين شرايط انتظاري كه از سرمربي كاركشته سرخ‌ها و البته كاپيتان پرسپوليس (به تعبير دنيزلي ليدر تيم) مي‌رود اين است ‌كه اجازه ندهند وضعيت از آنچه هست بدتر شده و يك فاجعه رخ دهد؛ فاجعه‌اي كه با سقوط تاريخي به ليگ يك معني پيدا مي‌كند و چيزي كه با وضعيت فعلي چندان هم دور از ذهن نيست. آيا دنيزلي و كريمي پرسپوليس را به پرتگاه هل مي‌دهند؟

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  10:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها