0

کرمان قطب اصلی کک‌سازی کشور می‌شود

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

کرمان قطب اصلی کک‌سازی کشور می‌شود

 استاندار کرمان گفت: استان کرمان با بهره‌برداری از کارخانه‌های کک‌سازی زرند و راور به قطب اصلی کک‌سازی کشور بدل می‌شود.

 
خبرگزاری فارس: کرمان قطب اصلی کک‌سازی کشور می‌شود

 

اسماعیل نجار بعد از ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی کارخانه کک‌سازی راور اظهار داشت: تولید 2.5 میلیون تن فولاد مصوبه دولت در کرمان بوده است که تاکنون 1.5 میلیون تن به نتیجه رسیده است و پیگیری برای مقدار باقی‌مانده آن نیز ادامه دارد.

وی افزود: پیمانکار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در زمینه فولاد وجود دارد، کارهای اولیه و قراردادها صورت گرفته است.

نجار با قدردانی از پیگیری‌های سردار کرمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جلال‌مآب مدیرعامل گل‌گهر سیرجان برای احداث کارخانه کک‌سازی در راور بیان داشت: 22 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در فاز نخست و دوم این پروژه انجام می‌شود.

وی به ظرفیت‌های استان کرمان در زمینه‌های معدنی اشاره و عنوان کرد: کارخانه کک‌سازی راور نخستین کارخانه در این شهرستان است.

استاندار کرمان با تأکید بر اینکه توزیع ثروت در استان کرمان متوازن نبوده و امکانات در محدوده و مناطق خاصی بوده است، افزود: دغدغه تمام مسئولان این بوده و هست که تاجایی که امکان داشته باشد مواد به صورت خام به فروش نرود و به مواد مصرفی بدل شود تا بتوان از ارزش افزوده بهره برد.

نجار خواستار همکاری و همیاری مردم و مسئولان برای پیشرفت سریع پروژه‌ها در استان کرمان شد و گفت: برای اجرای طرح‌های بزرگ به همراهی مردم نیاز است.

وی با اشاره به اینکه در راه‌اندازی کارخانه‌ها باید تمام مسائل زیست محیطی رعایت شود، اظهار داشت: مسائل زیست محیطی در احداث کارخانه کک‌سازی راور  مورد توجه قرار گرفته است.

نجار با بیان اینکه احداث کارخانه برای این است که افراد بیکار منطقه را شاغل کند، تصریح کرد: باید فضای فکری برای کار و تلاش باید باز شود و اولویت در کارخانه کک‌سازی با بومی‌گزینی است.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه کک‌سازی 400 هزار تنی راور در مدت 24 ماه احداث می‌شود.

نجار به فعالیت سه کارخانه کک‌سازی در کشور قبل از دولت نهم اشاره کرد و ابراز داشت: در دولت نهم در استان کرمان مجوز سه کارخانه کک‌سازی ارائه شد.

وی افزود: نخستین کارخانه کک‌سازی در زرند با 400 هزار تن به بهره‌برداری رسید و دومین کارخانه کک‌سازی زرند با 800 هزار تن ظرفیت در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

نجار تصریح کرد: با بهره‌برداری از سومین کارخانه کک‌سازی در راور استان کرمان قطب اصلی تولید کک کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  10:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها