0

خسارت سرمازدگی به 45 هزار هکتار باغ پسته در زرند

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

خسارت سرمازدگی به 45 هزار هکتار باغ پسته در زرند

 مدیر جهاد کشاورزی ‌زرند گفت: بر اساس اعلام کارشناسان به 45 هزار هکتار از باغ‌های پسته این شهرستان بر اثر سرمازدگی خسارت وارد شده است.

 
خبرگزاری فارس: خسارت سرمازدگی به 45 هزار هکتار باغ پسته در زرند

 

سیدعلی امیری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زرند با بیان اینکه سرمازدگی و بادزدگی دو روز پایان سال 90 به محصولات باغی و گلخانه‌ای شهرستان زرند خسارت وارد کرد، اظهار داشت: در جریان بررسی کارشناسان بیمه و مدیریت جهاد کشاورزی زرند بر اثر سرمازدگی به 45 هزار هکتار از باغ‌های پسته این شهرستان خسارت وارد شده است.

وی افزود: محصول پسته از ارقام احمد آقائی و کله‌قوچی بیش از 80 درصد، نوع فندقی و سایر ارقام بیش از 50 درصد و همچنین باغ‌های سیاه ریشه در سطح یک‌هزار و 27 هکتار بیش از 80 درصد و باغ‌های گردو در سطح 400 هکتار بیش از 60 درصد خسارت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: همچنین بر اثر بادزدگی به 5 هزار متر مربع گلخانه کشت خیارسبز بیش از 80 درصد خسارت وارد شده است.

امیری به کشاورزان توصیه کرد نسبت به بیمه کردن محصولات خود اقدام و قبل از هرگونه سمپاشی و استفاده از کود با کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی مشورت و از خریداری سم از فروشندگان غیر مجاز خودداری کنند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  9:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها