0

ماست بخورید تا لاغر شوید

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

ماست بخورید تا لاغر شوید

 

در چند سال اخیر در دنیا و بیشتر در بین خانم‌ها مسأله‌ای به نام لاغری و خوش‌اندامی حرف اول را می‌زند
بسیاری از زنان موفق در کاهش وزن درباره تجربیاتشان به اطرافیانشان می‌گویند. برخی از آنها ممکن است با دستورالعمل خانگی و گیاهی لاغر شده باشند و برخی دیگر با دستورات دکتر تغذیه و حتی قرص‌ها و داروهای گوناگون لاغری. 
راه‌حل‌های لاغری در افراد متفاوت است و از هر کسی سؤال کنی از یک راهکار جدید نام می‌برند. 
به عنوان مثال برخی افراد فقط با ورزش کردن وزن خود را کاهش می‌دهند و تعدادی دیگر با رعایت رژیم غذایی سخت. درهر صورت امروزه لاغری به معضلی تبدیل شده است که هر زنی آرزوی آن را می‌کشد و همین معضل نیز میدان تازه‌ای برای متقلبان و شیادان باز کرده است تا به هر نحوی شده محصولات خود را از قرص و شربت لاغری گرفته تا دستگاه‌های ورزشی لاغری به فروش برسانند. 
چند سال است که بازار تبلیغات برای این دسته از کالاها داغ داغ است. اما اینکه این کالاها به چه میزان در لاغری مؤثر است سؤالی است که پس از خریداری و استفاده جواب داده می‌شود. 
برخی از زنان برای لاغر شدن ممکن است به چندین متخصص تغذیه مراجعه و از هر دستورالعمل تکه‌ای را پیاده کنند و پس از این همه هزینه باز هم جوابی نگیرند و مقصر را متخصصان تغذیه بدانند نه خود. 
در این چند سال اخیر با توجه به روند صعودی معضل چاقی و مشکلات و عواقب خطرناک آن، از طرق مختلف انجام ورزش و داشتن تحرک برای حفظ سلامتی به عموم جامعه توصیه می‌شود اما متأسفانه ما شاهد هستیم که اکنون بیشتر افراد به جای فکر کردن به سلامتی و حفظ آن به فکر لاغر کردن و خوش هیکلی هستند که این هم معضلی است که امروزه تمام جوامع به خصوص جهان سوم دچار آن هستند. یک فرد برای لاغر کردن ممکن است حتی دست به جراحی و ساکشن زده و میلیون‌ها تومان خرج کند که در نهایت درصورت عدم رعایت رژیم غذایی خاص باز هم به صورت اولیه باز خواهد گشت. اما اگر این افراد به جای دور ریختن پول خود کمی به تغذیه خود بیشتر توجه کنند و هر روز در برنامه‌های روزانه خود زمانی را به ورزش اختصاص دهند، به راحتی و بدون عارضه و خرج پول می‌توانند به وزن دلخواه خود رسیده و در عین زیبایی، سلامتی خود را نیز حفظ کنند که این همان راه درستی است که متأسفانه بسیاری از زنان ما از آن غافل شده‌اند و به اشتباه به راه‌حل‌های نامناسب و مضر برای سلامتی روی آورده‌اند. 
بسیاری از مواد غذایی در لاغری مؤثر است که در بین عوام هم شایع است مثل: آب کرفس، عرق زیره، چای سبز، سرکه و تعداد زیادی از مواد خوراکی دیگر که در بین عوام بسیار شایع است. یکی از این مواد که بسیار هم برای سلامتی و جلوگیری از پوکی استخوان مخصوصاً در زنان توصیه می‌شود ماست کم چرب است که گفته می‌شود این ماده غذایی بسیار مفید برای بدن به جنگ چربی‌ها رفته و آنها را دفع می‌کند. 
در همین خصوص با دکتر مهرداد حلوایی، متخصص فیزیولوژی به صحبت نشستیم که این متخصص این طور می‌گوید: مصرف ماست باعث سوزاندن چربی در افراد چاق می‌شود و استفاده از آن برای کاهش وزن ضروری است. متأسفانه افراد برای کاهش وزن خود معمولاً لبنیات را از رژیم غذایی روزانه حذف می‌کنند این در حالی است که ماست توانایی بدن را برای سوزاندن چربی تقویت می‌کند. 
مصرف ماست کم چرب، چربی‌های اضافه بدن را سوزانده و عضلات بدن را در وضعیت مناسبی حفظ می‌کند. براساس تحقیقات انجام شده، افرادی که در رژیم غذایی خود ماست کم چرب گنجانده بودند بیشتر از افرادی که میزان کالری خود را کم می‌کنند، کاهش وزن داشتند. افراد به چند دلیل لبنیات را از دستور غذایی خود حذف می‌کنند. این افراد یا به دلیل حساسیت‌های غذایی خود ماست یا شیر را در رژیم غذایی خود قرار نمی‌دهند یا اینکه این مواد به مذاق آنها خوش نمی‌آید که در غیر این صورت باید حتماً از جایگزین‌های مناسب استفاده کنند. شیر و ماست از جمله مواد لبنی هستند که سرشار از مواد مغذی‌اند. افراد بهتر است از این مواد استفاده کنند در غیر این صورت بهتر است از از مواد جایگزین مانند کشک استفاده کنند. 
بعضی افراد از قرص جوشان به عنوان جایگزین استفاده می‌کنند که استفاده از قرص‌ها و مواد شیمیایی نمی‌تواند جایگزین مناسبی در رژیم غذایی باشد و باعث ایجاد مشکلات ‌هایپر کلسیمی
(افزایش کلسیم) می‌شود. 
شیر از جمله لبنیاتی است که کالری بدن را در‌اندازه مورد نیاز تأمین می‌کند و استفاه از آن برای تأمین کالری بدن ضروری است. 
حذف شیر از رژیم غذایی برای افرادی که به منظور لاغری رژیم می‌گیرند مناسب نیست. شیر باعث چاقی نمی‌شود و پیشنهاد می‌شود افراد روزانه یک لیوان شیر جهت تأمین اسید‌های چرب بدن استفاده کنند. علاوه بر این شیر مواد مغزی دیگری نیز دارد که در صورت نخوردن می‌تواند ایجاد پوکی استخوان کند. 
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  8:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها