0

جریمه استفاده از هندزفری هنگام رانندگی در قانون نیامده است

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جریمه استفاده از هندزفری هنگام رانندگی در قانون نیامده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به آخرین مصوبه مجلس درخصوص نرخ جریمه های راهنمایی و رانندگی، اعلام کرد: جریمه کردن رانندگانی که در حین مکالمه از هندزفری استفاده می کنند در این قانون نیامده است.

به نقل از موبنا ، سید محمد جواد ابطحی درخصوص افزایش نرخ تلفن همراه معتقد است که راهنمایی و رانندگی این اختیار را ندارد که نرخ جریمه های مکالمه را خودسرانه تغییر دهد و هر گونه افزایش وکاهش در نرخ جریمه ها باید توسط مجلس تصویب شود.

این نماینده مجلس گفت: چنانچه راهنمایی و رانندگی مطابق با این شرایط عمل نکرده باشد، مرتکب تخلف شده و این اقدام پلیس راهور باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص جریمه کردن رانندگانی که از هندز فری استفاده می کنند، اعلام کرد: چنین موضوعی در قانون نیامده چرا که در شرایط حاضر برخی خودرو ها به امکاناتی تجهیز شده اند که چنانچه کسی به تلفن همراه راننده تماس بگیرید، صدای فرد تماس گیرنده از سیستم صوتی اتومبیل پخش می شود، حال این پرسش مطرح می شود که در این شرایط پلیس راهنمایی و رانندگی چگونه می خواهد راننده متخلف را جریمه کند.

به گفته وی باید در این خصوص آموزش های لازم داده شود و بستر فرهنگی مناسب ایجاد شود چرا که در غیر اینصورت به نظر می آید در این شرایط تنها راهی که باقی می ماند، این است که مانع از ورود اینگونه خودرو ها به داخل کشور شد.

چندی پیش رئیس پلیس تهران از برخورد با رانندگان متخلفی که در هنگام رانندگی به مکالمه تلفن همراه، ارسال و خواندن پیامک وحتی از بلوتوث استفاده می کنند، خبر داد و اعلام کرد که از دوم اردیبهشت ماه به طور جدی با این رفتار رانندگان توسط ماموران پلیس راهور برخورد می‌شود.
گفتنی است این طرح جدید راهنمایی و رانندگی اعتراض و انتقاد بسیاری از کارشناسان را برانگیخت.

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  8:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها