0

تخيل خود را تحليل کنيد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

تخيل خود را تحليل کنيد

 

 
 

در زمان‌هاي گذشته براي کار کردن با نرم‌افزارهاي تخصصي احتياج به شرکت در دوره‌هاي تخصصي کار با آن نرم‌افزار بود اما در حال حاضر مي‌توان به سادگي و با صرف هزينه زماني بسيار کمي با طريقه کار با اين نرم‌افزارها آشنا شده و به آساني از آن‌ها استفاده کرد.

نرم‌افزار MSC.Visual Nastran که نسخه تکميل شده‌اي از نرم‌افزار MSC/NASTRAN به حساب مي‌آيد، يک نرم‌افزار مهندسي جامع و کامل است که تنها براي يک منظور خاص پياده‌سازي نشده است. اين نرم‌افزار داراي بيش از يک ميليون خط برنامه فرترن است و داراي توانايي حل محدوده وسيعي از مسائل است. اين برنامه در سال 1996 براي سازمان ناسا برنامه‌ريزي شد و بعد از آن توسط شرکت MSC گسترش داده شد و در نهايت هم با نام همين شرکت به ثبت رسيد.

اين نرم‌افزار شامل مجموعه بسيار کاملي از برنامه‌ها جهت پردازش هندسه، اسمبل کردن ماتريس‌ها، اعمال شرايط مرزي، حل ماتريس‌ها و محاسبه مقادير خروجي مي‌باشد. آناليز مدهاي ارتعاشي و پاسخ‌هاي فرکانسي سيستم مورد نظر، انتقال حرارت گذرا، تحليل انتقال حرارت پايدار خطي و غير خطي، تحليل استاتيکي خطي و غير خطي و انجام تحليل‌هاي اکوستيک از مهم‌ترين توانايي‌هايي است که در اين نرم‌افزار وجود دارد. نرم‌افزار نسترن که قبل از نسخه ويژوال آن در اختيار کاربران قرار گرفت همه اين توانايي‌ها را دارا بود و تنها تفاوتي که بين نسخه ويژوال و غير ويژوال اين نرم‌افزار وجود دارد در امکان آناليز و تحليل ديناميکي است. البته اين نرم‌افزار در اصل براي آناليز ديناميکي و ارتعاشي حرکت اجزاي مکانيزم‌ها و شبيه‌سازي‌ها در اتوماسيون‌هاي صنعتي طراحي و پياده‌سازي شده است و براي اين شاخه بسيار سودمند و کارا بوده و از اعتبار و محبوبيت بسيار زيادي هم برخوردار است. اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران هستيد که تا به حال با محيط‌هاي ويژوال کار نکرده‌ايد بايد بدانيد که مي‌توانيد بسيار راحت نتيجه کار خود را که در نرم‌افزارهاي غير ويژوال انجام داده‌ايد، وارد محيط‌هاي ويژوال کنيد. اگر با نرم‌افزارهاي مشابهي چون Solidworks کار مي‌کنيد، بعد از اتمام کارتان مي‌توانيد به سادگي از طريق يک گزينه کار خود را به محيط ويژوال منتقل کنيد.

از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين نرم‌افزار مي‌توان به اين مورد اشاره کرد که به آساني با نرم‌افزارهاي ديگر مرتبط شده و شما مي‌توانيد کار خود را در هر دو محيط انجام دهيد؛ به اين صورت که اعمالي مانند مونتاژ قطعات را که در محيط‌هاي ويژوال وقت‌گير است، در هر نرم‌افزاري که دلخواه شماست، انجام داده و بعد از آن به محيط ويژوال اين نرم‌افزار متصل شويد. از ديگر ويژگي‌هاي اين نرم‌افزار مي‌توان به اين مورد اشاره کرد که براي تحليل‌هاي استاتيکي هم مي‌توان از آن استفاده کرد و براي اين کار از MSC Nastran استفاده خواهد کرد. شما مي‌توانيد اين نرم‌افزار را از نشاني

http://www.fileshut.com/m/msc-visual-nastran-4d

دريافت کرده و از آن استفاده کنيد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  4:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها